گروه: اخبار استان خبر: 132610 / تاریخ انتشار : 1398/4/13 ساعت : 21:11
قائم مقام وزیر علوم در گفتگو با صبح زاگرس مطرح کرد

تدوین اولین سند گیاهان داروئی کشور توسط دانشگاه یاسوج/ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال فارغ التحصیلان گیاهان داروئی

عصر امروز قائم مقام وزیر علوم به همراه مسوولان دانشگاه دولتی یاسوج، کلنگ طرح احداث باغ گیاهشناسی آن دانشگاه را بر زمین زدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ عصر امروز  قائم مقام وزیر علوم  به همراه مسوولان دانشگاه دولتی یاسوج، کلنگ طرح احداث باغ گیاه شناسی  آن دانشگاه را بر زمین زدند.

 

 در این مراسم قائم مقام وزیر علوم در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه خبری صبح زاگرس در خصوص آخرین وضعیت پارک علم و فناوری شهر یاسوج گفت: پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از مهمترین مراکز برای بسترسازی جهت ایحاد مشاغل محسوب می شود، از طرفی با توجه به توسعه فناوری های روز در اکثر استان های کشور، شهر یاسوج جزء آخرین استان هایی است که مقوله پارک علم و فناوری در آن شکل گرفته است.

 

عبد الرضا باقری بیان کرد: در شهر یاسوج زیر ساخت های لازم در خصوص پارک های علم و فناوری تلاش شده  تا امروز فراهم شود و در حال حاضر برای کسانی که فارغ التحصیل دانشگاه می شوند، می تواند بستر خوب و مفیدی باشد خصوصا این که اگر دارای ایده و طرح باشند.

 

 

وی در ادامه  افزود: از دانشجویان که صاحب ایده بوده حمایت می شود تا بتوانند ایده های خود را تبدیل به محصول کنند و با احداث شرکت، محصولات خود را به فروش برسانند.

 

قائم مقام وزیر علوم گفت: در شرایط حاضر 10 الی 12 شرکت در پارک علم و فناوری شکل گرفته است و زمینه خوب و مناسبی برای ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان شهر یاسوج محسوب می شود.

 

رئیس پژوهشکده گیاهان داروئی دانشگاه دولتی  یاسوج در پاسخ به سوال این پایگاه خبری در خصوص وضعیت بهره برداری از سند گیاهان داروئی و علت تاخیر آن گفت: سند توسعه گیاهان داروئی کشور در استان به تاخیر نیفتاده است زیرا ما اولین استانی بوده که سند توسعه گیاهان داروئی را بر پایه سند ملی گیاهان داروئی کشور تهیه کرده، و همچنین  اولین استانی بوده که این سند را به معاونت فناوری ریاست جمهوری ارائه داده است.

 

 

جعفری بیان کرد: سند توسعه گیاهان داروئی توسط استاندار وقت آقای خادمی و دکتر ستاری معاون علم و فناوری ریاست جمهوری امضاء گردید و تصویب شد، بعد از آن ظرف دو سال برنامه اجرایی سند آماده شد که اخیرا  این سند اجرایی توسط رئیس ستاد گیاهان داروئی و معاونت فناوری ریاست جمهور در هفته گذشته برای اجرا در سطح استان ابلاغ گردید، بنابراین سند در فاز اجرایی قرار دارد و طبق افق 1404 برنامه اجرایی سند، اجرا می شود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.