گروه: اخبار استان خبر: 132572 / تاریخ انتشار : 1398/4/13 ساعت : 12:30
کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با صبح زاگرس؛

اگر گام دوم کاهش تعهدات برجامی عملی نشود حمل بر ضعف و استیصال ما می شود/اگر سر خم نکنیم دشمن عقب نشینی می کند

کامران غضنفری:اگر ما این تهدیدی را که کرده ایم عملی نکنیم آمریکا و انگلیس این حرف ما را حمل بر عقب نشینی ما قلمداد می کنند و قطعاً فشارها و تحریم‌ها را بسیار بیشتر خواهند کرد.

تحلیل گر مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس درخصوص فرصت باقی مانده اروپایی ها و ماجرای اینستکس گفت: دولت باید از دو سال پیش شروع می کرد اما متاسفانه این کار را نکرد و به واسطه عدم انجام  مقابله به مثل  خسارت‌های بسیاری به کشور وارد شد مسئولیت این خسارت هایی که به کشور وارد شده است را آقایان دولتی باید بپردازند.

 


کامران غضنفری اظهار کرد: اگر به این حرفی که زدند هرچند که دیر شده است عمل کنند و روی همین حرفشان هم بایستند خوب است اما نشان  داده اند که روی حرف هایی هم که می زنند نمی ایستند و به بهانه های مختلف از زیر آن شانه خالی می کنند.

 


وی افزود: امیدواریم به این چیزی که اعلام کرده‌اند و غنی سازی  بالاتر از ۵ درصد عمل کنند و آن را حداقل به ۲۰ درصد برسانند گرچه ما برای سوخت زیر دریایی ها و کشتی ها، غنی سازی های حدود ۶۵ درصد هم نیاز داریم آنها هم کاملا قانونی و در چارچوب سی اف تی است امیدواریم که دولت این کار را  انجام دهد و تعداد سانتریفیوژها را افزایش داده و به این  مسئله وارد شود و به کارگیری آنها را شروع کنند.

 

این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد: گهگاهی می شنویم که مقامات دولت از آقای روحانی گرفته تا ظریف و امثال اینها پیام هایی می‌فرستند که متاسفانه اینها دیدگاه‌ های خوبی نیست و به آنها می گویم که شما یک قدم بردارید ما هم برمی گردیم بر سر جای قبلی خود می نشینیم و دست از  مقابله به مثل دست می کشیم.

 


کامران غضنفری گفت: اینها پیام های خوبی برای حریف ما نیست و این نشان دهنده ضعف و استیصال ما است یا اینکه مقام معظم رهبری مکرراً فرمودند: مذاکره با دشمن فایده‌ای برای ما ندارد بلکه سراسرضرر است آقای روحانی دوباره برمی گردد و می گوید: اگر آمریکا با ما با احترام رفتار کند ما حاضر به  مذاکره هستیم، درست آقای روحانی نقطه مقابل خط مشی رهبری را در پیش گرفته است.

 


غضنفری بیان کرد: متاسفانه اینها پیام های خوبی برای ما ندارد آقای ظریف و آقای روحانی هر از گاهی برای دشمن می فرستد آنها نیز این را حمل بر ضعف و استیصال ما می کنند و این سبب می‌شود که آنها ما را بیشتر تحت فشار قرار دهند و ما امیدواریم که آقایان دولتی برای یک بار هم که شده به وعده های خود عمل کنند.

 


وی در پایان افزود: اگر ما این تهدیدی را که کرده ایم عملی نکنیم آمریکا و انگلیس این حرف ما را حمل بر عقب نشینی ما قلمداد می کنند و قطعاً فشارها و تحریم‌ها را بسیار بیشتر خواهند کرد اگر ما واقعا بر روی حرفی که زده ایم بایستیم و به آن عمل کنیم و در مقابل آنها سر خم نکنیم آنها مجبور می‌شوند  که پله به پله عقب‌نشینی کنند و فشارهای تحریمی خود را کاهش دهند و ما امیدواریم که دولت به این منطق رسیده باشد و این را عملی کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.