گروه: اخبار استان خبر: 132184 / تاریخ انتشار : 1398/4/7 ساعت : 10:28

پاسخی به یادداشت روزنامه شرق؛ از کاسبی در تحریم تا کاسه لیسی در تهدید

این‌ها چه توهمی دارند که تجاوز و تعرض آشکار یک کشور در آن‌سوی دنیا را به سرزمین یک کشور ،ماشه فرصت محسوب می‌کنند ،این ماشه فرصت بود یا غلط زیادی ؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مسئول بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحد جوابیه ای پیرامون یادداشت روزنامه شرق نوشت.

 

 روزنامه «شرق» در یادداشتی با عنوان «ماشه تهدید، ماشه فرصت» بدون اشاره به ماهیت تجاوزکارانه پهپاد آمریکایی نوشته است که ؛ «رویداد سرنگونی پهپاد آمریکا و پیامد‌ها و پس‌لرزه‌های آن را باید نقطه عطفی در روابط به‌شدت متشنج ایران و آمریکا بدانیم که می‌تواند از خاکستر آن ققنوس طلایی فرصتی طلایی بسازد و در جهت رفع تشنج از روابط آن دو، کارسازی کند.»


این رسانه با گرایش خاص سیاسی تأکید کرده است: «اگر ترامپ  ماشه تهدید را نچکاند؛ ما باید ماشه فرصت را بچکانیم.»


جملاتی عجیب که استیصال و ناتوانی آمریکا در مواجهه با اقتدار ایران را لطفِ ترامپ جا زده و مدعی شده است، حالا که ترامپ لطف کرد و به ایران حمله نکرد، از این فرصت استفاده کنیم و مذاکره کنیم.


البته  از این قبیل افراد و افکار خیلی عجیب هم نیست ،اما ضخیمی پوست این آمریکاگراییان را در روزگار ترامپیسم آمریکایی نمی توان باور کرد و رفتار این جماعت ترامپ نواز دقیقاً مثل خود رئیس جمهور فعلی آمریکا در میان هیچکدام از نظریات روابط بین الملل از رادیکال ترین تا معتدل ترین جایی ندارد و قابل خوانش نیست .

 

اصلاً  به تدین و جنبه‌های ایدئولوژی و سیاست‌های مبتنی بر اسلام سیاسی نظام جمهوری اسلامی و آرمان‌ها و سطوح  اهداف نظام هم کار نداریم، اما این جماعت بر اساس کدام پروتکل‌های شناخته و ناشناخته سیاست بین‌الملل، و جهت پیگیری کدام اهداف و منافع ملی یا صرفاً مادی به چنین نتایج و نظریاتی می‌رسند؟


این جماعت در قضیه تحریم‌های ظالمانه نظام سلطه به سرکردگی آمریکا علیه ملت ایران که این روزها در اوج خودش قرارگرفته ،از ابتدا و تاکنون به کاسبی در ابعاد مختلفش به‌شدت مشغول هستند، کاسبی در بعد سیاست و دلالی و گرفتن گرین کارت و سفر به قبله آمالشان در کانادا و آمریکا و مدح پرزیدنت ترامپ.

 

در بعد اقتصادی نیز افزایش قیمت ارز و گرفتن ارز دولتی و جمع‌آوری سکه و احتکار، در بعد فرهنگی ترویج ولنگاری فرهنگی در فضاهای سایبر و واقعی و در بعد اجتماعی سوژه سازی و تشدید آسیب‌ها و ... همه به کاسبی مشغول‌اند و همه‌چیز را به تحریم‌ها ربط می‌دهند، تا شاید بتوانند به ملت القاء نمایند که همه گره‌ها در دست آمریکاست و البته حافظه تاریخی خوبی هم ندارند ،چراکه هنوز که هنوز هست ما در یک قرارداد بین‌المللی به نام برجام با همین آمریکا قرار داریم ولی نه‌تنها فرجی حاصل نشد که در بدترین شکل ممکن خود قرارگرفته است .


بااین‌حال ،این‌ها چه توهمی دارند که تجاوز و تعرض آشکار یک کشور در آن‌سوی دنیا را به سرزمین یک کشور ،ماشه فرصت محسوب می‌کنند ،این ماشه فرصت بود یا غلط زیادی ؟ البته بعید نیست که دشمن احمق را امثال شماها برایش گرا بفرستید، که ملت خسته است و حمله کنید و صدالبته که اربابانتان عاقلانه عمل کردند زیرا به گزارش هایتان شک کرده و برای اینکه بی گدار به آب نزند ،ابتدا با پهباد اقدام می کند و وقتی که اراده قوی و محکم تر از گذشته ی ملت و مدافعین حریم این نظام را می بیند،هم فکر خودش را خواهد کرد و هم قطعاً در دستمزد مزدورانش تجدید نظر خواهد کرد.


 زعم ما این است که کسانیکه این‌گونه در فضای کشور ،در رابطه با تجاوزات آمریکا در تحریم‌ها کاسبی می‌نمایند ،به دلیل به هم خوردن تمام پیش‌بینی‌ها و برآوردهایشان در رابطه با ملت ایران ،راهی ندارند جز اینکه در فضای تهدید هم‌کاسه لیسی نمایند

هرچند که عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری


شهرام مهدوی مطلق

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.