گروه: اخبار استان خبر: 132052 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 ساعت : 14:19

خط و نشان رئیس پلیس راهور استان در برخورد با تخلفات ساکن در معابر درون شهری

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد از تشدید برخورد با تخلفات ساکن و پارک کردن خوردو بصورت مورب در معابر درون شهری یاسوج خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کهگیلویه و بویراحمد از تشدید برخورد با تخلفات ساکن و پارک کردن خوردو بصورت مورب در معابر درون شهری یاسوج خبر داد. 

 

سرهنگ خوشوقت گفت : پارک وسایل نقلیه در حاشیه معابر که باعث بی نظمی و آشفتگی ترافیکی می شود ، در اکثر شهرها پدیده ای رایج و کم و بیش عادی قلمداد می شود .
 
 
وی در ادامه افزود: استفاده وسایل نقلیه از سطح خیابان ها به عنوان پارکینگ هنگامی مشکل چندانی ایجاد نمی کند که تعداد وسایل نقلیه در شهر نسبت به ظرفیت خیابان ها کم باشد اما با توجه به آهنگ رشد وسایل نقلیه، خیابان ها به علت نداشتن ظرفیت، جوابگوی این حجم از ترافیک و توقف به ویژه درساعات پیک ترافیک و اوج بار نیست.
 
 
 
این مقام مسئول تصریح کرد: انتخاب سطح خیابان بعنوان پارکینگ از نامناسب ترین روش های حل مسئله پارکینگ است زیرا غالبا بخش مفید و قابل تردد خیابان به پارک وسایل نقلیه اختصاص می یابد و همین مسئله باعث کاهش ظرفیت خیابان ، ممانعت ازسبقت ، افزایش تصادف وایجادخطر برای عابران پیاده و کندی ترافیک می شود.
 
 
خوشوقت  تاکید کرد:نحوه  پارک کردن وسایل نقلیه در حاشیه خیابان نیز نکته مهمی است که رانندگان بایستی درهنگام توقف به آن توجه کنند، چراکه رانندگان حسب مورد ،وسیله نقلیه خود را موازی جدول کناری خیابان یا به حالت زاویه دار پارک می کنند.
 
 
سرهنگ خوشوقت درپایان گفت: بر اساس مقررات  ،پلیس راهور ضمن ممانعت از توقف زاویه دار وسایل نقلیه در حاشیه معابر اصلی و هسته مرکزی شهر با آن دسته از خودروهایی که بصورت زوایه دار و یا در محل ممنوع پارک کنند برخورد قانونی اعمال می شود.
 
 
انتهای پیام/
 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.