گروه: اخبار استان خبر: 131991 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 ساعت : 15:15
پاسخ فرماندار کهگیلویه به تاکسی داران معترض؛

افزایشی در نرخ کرایه نداریم / هر کس با نرخ جدید نمی تواند کار کند تعطیل کند و برود

نیکبخت گفت: برای سال 97 و 98 نرخ افزایش کرایه 300 تومان خواهد بود که در جهت حمایت از مردم در کل کرایه تاکسی های درون شهری دهدشت 800 تومان خواهد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ شبکه حمل و نقل عمومی در هر شهری یکی از شریان های اصلی حمل نقل مردم در شهر ها محسوب می شود. در هر شهر متناسب با جمعیت ، وسعت شهری و سایر پارامترها شبکه های مختلف حمل و نقل وجود دارد.

 

در برخی از کلان شهر ها مثل تهران،اصفهان ومشهد حمل و نقل مسافرین شهری توسط خط های مترو، اتوبوس های خط واحد شهری، تاکسی های عمومی،تاکسی های تلفنی و مواردی از این دست صورت میگیرد.

 

در شهرستان کهگیلویه و در شهر دهدشت حمل و نقل مسافرین شهری از طریق تاکسی های عمومی  درون شهری صورت میگیرد که به صورت منظم تمام نقاط شهر را پوشش می دهند.

 

امروز رانندگان تاکسی های درون شهری دهدشت در جلوی فرمانداری این شهر تجمع مسالمت آمیزی داشتند که مهمترین خواسته آن ها افزایش نرخ جابه جایی مسافرین درون شهری بود.

یکی از این رانندگان در گفت و گو با کهگیلویه گفت: در شهرستان های هم جوار نرخ تاکسی های درون شهری افزایش یافته اما در شهر دهدشت این افزایش را نداشتیم.

 

وی افزود: این روزها که قطعات خودرو گران شده است، نرخ کرایه تاکسی ها جوابگوی همین تعمیرات هم نمی شود و برخی از ما با تاکسی هایی در حال مسافر کشی هستیم که نقص های فنی زیادی دارند که به علت گرانی و درآمد کم نمیتوانیم این نقایص را برطرف کنیم.

 

جعفر نیکبخت فرماندار کهگیلویه نیز در پاسخ به اعتراض رانندگان تاکسی های درون شهری دهدشت گفت: متاسفانه شهرداری برای دو سال نرخ کرایه را تغییر نداده و تا سال 96 کرایه تاکسی های درون شهری 500 بود.

 

نیکبخت گفت:  برای سال 97 و 98 نرخ افزایش کرایه  300 تومان خواهد بود که در جهت حمایت از مردم در کل کرایه تاکسی های درون شهری دهدشت 800 تومان خواهد بود.

 

وی با اشاره به اعتراضات امروز تاکسی داران دهدشت گفت: هیچ گونه افزایشی در نرخ کرایه نخواهیم داشت و هر کس با این نرخ نمی تواند کار کند می تواند تعطیل کند و برود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.