گروه: اخبار استان خبر: 131956 / تاریخ انتشار : 1398/4/4 ساعت : 14:05
رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی در نشست با اصحاب رسانه:

اجرای موفقیت آمیز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در بهمئی/شناسایی نزدیک به 3 هزار پیش فشارخونی در بهمئی+تصاویر

تا الآن 2هزار و 995 نفر بیماران پیش فشار خونی شناسایی و از 54 نفر بیماری که دارای بیماری نارسایی کلیه هستند هم 25 نفر مبتلا به فشار خون بالا هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه شهرستان به تشریح برنامه های انجام شده در راستای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون پرداخت.

علی آبشنگ گفت: بیماری های قلبی و عروقی اولین علت مرگ و میر در جهان هستند که حتی تلفات آن بیشتر از سیل و جنگ و حوادث طبیعی دیگر است.

وی گفت: مهمترین علت وقوع بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون بالاست که ناشی از شیوه ناسالم زندگی های امروزی مانند کم تحرکی، رژیم غذایی ناسالم، دخانیات و استرس است.

آبشنگ با بیان اینکه بیماری فشار خون هیچگونه علائم و نشانه ای ندارد اما قربانیان زیادی در جامعه می گیرد، گفت: به همین دلیل این بیماری را قاتل خاموش می گویند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی ادامه داد: نزدیک به 50 درصد مبتلایان به پرفشاری خون از بیماری خود اطلاع ندارند و تنها راه شناسایی آنها، اندازه گیری فشار بصورت حضوری است.

آبشنگ گفت: در همین راستا و برای شناسایی بیمارانی که از بیماری خود اطلاع ندارند با دستور وزیر محترم بهداشت، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از 27 اردیبهشت آغاز و تا 15 تیر ماه ادامه دارد و  در این طرح افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران دارای نارسایی کلیه جامعه هدف محسوب می شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی خاطرنشان کرد: به همین مناسبت شهرستان بهمئی  فعالیت خود را در حوزه طرح بسیج ملی آغاز کرد و از 16هزار و 909 نفر افراد بالای 30 سال تاکنون 12هزار و 750 نفر مورد ارزیابی و غربالگری قرار گرفتند.

آبشنگ ادامه داد: بیمارانی که از قبل شناسایی شده بودند، 2هزار و 800 نفر و از شروع طرح تاکنون هم 85 بیمار جدید شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی با اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح بسیج ملی کنترل فشار خون تا این لحظه در بهمئی، گفت: تا الآن 2هزار و 995 نفر بیماران پیش فشار خونی شناسایی و از 54 نفر بیماری که دارای بیماری نارسایی کلیه هستند هم 25 نفر مبتلا به فشار خون بالا هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهمئی تصریح کرد: این طرح تا 15 تیر در 6 مرکز بهداشتی - درمانی شهری  و روستایی، 2 پایگاه جامع سلامت، 27 خانه بهداشت و دو ایستگاه سیار که یک ایستگاه در مرکز شهر و یک ایستگاه نیز به کوه سفید جهت عشایر تحت پوشش اعزام شدند.

آبشنگ در پایان سخنان خود از همراهی اصحاب رسانه شهرستان از ابتدای این طرح تاکنون تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه تصاویر بیشتری از این نشست را مشاهده کنید:

 

 
 
 
 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.