گروه: اخبار استان خبر: 131916 / تاریخ انتشار : 1398/4/5 ساعت : 07:52

آقای استاندار؛ نیروی جوان، فکر جوان و انرژی جوان به کهگیلویه و بویراحمد تزریق کنید

پتانسیل های و ظرفیت های استان محروم کهگیلویه و بویراحمد را که همه مسئولان اسمش را استانی محروم اما غنی می نامند را جوانان می توانند شکوفا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، همیشه گفته اند که نیروی جوان خستگی ناپذیر است و فرصت های طلایی زندگی زمانی است که انرزی و شور و نشاط جوانی در وجود یک فرد است و تا زمانی که این فرد انرژی جوانی را دارد در خیلی از کارها موفق عمل می کند.

 

همیشه نیز شاهد بوده ایم که در هر پست و مقامی که  نیروی جوان قرار گرفته است توانسته موفق عمل کند و نشان دهد که جوانان واژه " ما می توانیم " را به معنای واقعی ترجمه کرده اند اما وقتی انسان به سن میانسالی گام بردارد  بدون شک ابتکار و خلاقیت جوانی را نیز نخواهد داشت.

 

رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی های مختلف خود همواره تاکید داشته اند که جوانان سرمایه های این کشور هستند و باید بتوانند استعدادشان را شکوفا کنند، باید به جوانان فرصت داده شود که بتوانند خودشان را نشان دهند بنابراین انرژی جوانی فرصتی برگشت ناپذیر است که باید قدر دان این انرژی باشیم.

 

کهگیلویه و بویراحمد نیز استان به نسبت جوانی است جوانانی که خون عشایر را در رگ های خود دارد و غیرت لر بودنشان در هشت سال دفاع مقدس نیز اجازه نداد که در خانه بمانند بلکه رفتند و 1880 شهید تقدیم این نظام کردند.

رهبر معظم انقلاب در پایان چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران بیانیه ای را برای آینده این کشور صادر کردند بیانیه ای که نشان می دهد در ان تا چه اندازه بر روی نیروی جوان و جوانان تاکید شده است و چه توصیه هایی مهمی در این بیانیه به جوانان شده است و چه وظایفی دارند که در چهل سال بعدی انقلاب انجام دهند.

 

مقایسه سن مسئولینی که در سال‌های بحرانی ابتدای انقلاب به‌خصوص در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس مسئولیت پست‌های کلیدی کشور را به عهده داشته‌اند با مسئولان فعلی جمهوری اسلامی شاید ضرورت جوان‌گرایی را بیش از پیش نشان دهد، چرا که به اذعان بسیاری از خود همین مسئولین در آن روزها کارآمدی، نشاط و نوآوری بیشتری در کشور دیده می‌شد.

 

 میانگین سنی ۳۲ مسئول اصلی کشور در سال‌های ابتدای انقلاب اسلامی تنها ۴۱.۳ بود و امثال حسین کاظم‌پور اردبیلی به عنوان وزیر بازرگانی با ۲۸ سال سن، موسی کلانتری وزیر راه و ترابری با ۳۲ سال سن، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنایع و معادن با ۳۵ سال سن، حسن عباسپور تهرانی وزیر نیرو با ۳۶ سال سن، محمدجواد تندگویان وزیر نفت با ۳۰ سال سن، محسن رضایی فرمانده سپاه پاسداران با ۲۷ سال سن و بسیاری دیگر از مدیران در رده‌های مختلف مدیریتی با سنین کم به خوبی توانستند از گردنه‌های سخت عبور کنند. اما امروز شاهد این موضوع هستیم که پس از گذشت ۴۰ سال همچنان بعضی از همین مدیران در مناصب بالای مدیریتی حضور دارند و با نسپردن مسئولیت به جوانان و اعتماد نکردن به آنها، انگار فراموش کرده‌اند که خودشان هم روزگاری در سنین پایین توانستند از عهده مدیریت در سطوح بالا بربیایند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد را همه به اسم استانی محروم می شناسند و بعد از گفتن این جمله نیز به این موضوع اشاره می کنند که کهگیلویه و بویراحمد منابع و پتانسیل های بسیار زیادی دارد اما اینکه چه کسی باید این منابع و پتانسیل ها را شکوفا کند برای همه یک سوال بی جواب است.

 

این پتانسیل ها تنها می تواند با کمک نیروهای جوان شکوفا شود نیروهایی که در ذهنشان تفکر و ابتکارات بسیار زیادی دارند اما شرایط و نبود فرصت ها اجازه نمی دهد که در استان فعالیت کنند و به استان های همجوار می روند و در انجا به نخبه تبدیل می شوند.

 

نخبگان استان کهگیلویه و بویراحمد در حال سوختن هستند و وقتی قرار است مسئولی را عزل و نصب کنند سراغ مدیرانی می روند که دیگر قدرت ابتکار ندارند و نمی توانند همچون یک جوان برای گرفتن حق شان بدوند ما جنگ را با شهید علیپور 11 ساله از روستای سوق پیروز شدیم ما جنگ را با شهید حسین فهمیده 13 ساله بردیم چرا باید اقتصاد را با 60 ساله ها ببازیم.

 

 کهگیلویه و بویراحمد نخبه پرور است اما نه برای خودش برای استان های دیگر، جوانان این استان در کشور نامشان پر آوازه است اما در استان خودشان گمنام هستند و حتی برای ریاست یک دستگاه هم انتخاب نمی شوند.

 

اقای استاندار که خود را از تبار لر می دانید کهگیلویه و بویراحمد به نیروهای جوان نیاز دارد، مدیران کل بیشتر از 45 سال نمی توانند همچون یک جوان ابتکار داشته باشند هر دستگاهی بعد از سه سال باید نیروی تازه نفس داشته باشد اما در استان ما مدیران 4 ساله و پنج ساله هستند این مدیر هر چه داشته رو کرده است و چیز جدید ندارد.

 

 در حالی که مشکلات ما رو به روز جدید تر می شوند و ایده جدیدتر می خواهند.

 

انتظار می رود استاندار کهگیلویه و بویراحمد جوان گرایی را در مدیریت استان فراموش نکنند چرا که بدون شک جوانان این استان می توانند استان محرومشان را نجات دهند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 9 نظر
شکوری
1398/4/5 - 13:32
مسئول عاقل بالغ خودش وقتی می بیند نیروهای جوان بیکارند از سمت خود کناره گیری می کند
rateup 0
 ratedown 0
رضایی
1398/4/6 - 09:33
برخی ها حب ریاست نمی گذارد که واقعا بازنشسته شوند
rateup 0
 ratedown 0
معصومی
1398/4/6 - 09:37
آقای کلانتری یک سری هم به زیر بازار روز شهر یاسوج بزنید جوانانی با تحصیلات دانشگاهی که کیسه های شان بردوش است چه کسی مسئول بیکاری آن ها است؟؟؟؟؟؟؟؟؟
rateup 0
 ratedown 0
ناشناس
1398/4/6 - 09:38
آقای استاندار بیش از 90 درصدمشکلات این استان ریشه اقتصادی دارد
rateup 0
 ratedown 0
فریدونی
1398/4/6 - 09:38
نمی توان از درد های این مردم صبور به ارامی گذشت
rateup 0
 ratedown 0
مهدی پور
1398/4/6 - 09:40
این همه سرمایه طبیعی واین همه فارغ التحصیل دانشگاهی آیا برازنده این استان است؟
rateup 0
 ratedown 0
صابری
1398/4/6 - 09:41
آقای کلانتری بانوان این استان در عرصه های مختلف فرهنگی واجتماعی همواره خود را نشان داده اند به مسائل حوزه بانوان بیشتر توجه نمایید
rateup 0
 ratedown 0
قائدی
1398/4/6 - 09:44
آقای استاندار این استان از نظر زیر ساهت زیر صفر است وهرساله تصادفات درون شهری به علت کم کاری در زیر ساخت ها سبب به خطر افتادن جان مردم شده است زیر ساخت های استان را مورد توجه قرار دهید
rateup 0
 ratedown 0
سیدی
1398/4/6 - 09:56
جوانان این استان پراز انرژی و نشاط هستند اگر فرصت ها در اختیار آن ها قرار گرفته شوند مطمئن باشید شکوفایی این استان چندین برابر می شود
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.