گروه: اخبار استان خبر: 131910 / تاریخ انتشار : 1398/4/3 ساعت : 14:56
در صحن علنی مجلس مطرح شد:

سکوت 15ماهه زارعی درباره ATR 72 شکست/انتقاد نماینده بویراحمد و دنا از دولت/اقدام انقلابی سبز قامتان سپاه هیمنه پوشالی آمریکا را تحقیر کرد

زارعی: چرا در برابر این بحران بیکاری مسئولیتی احساس نمی کنند، متاسفانه با وجود پیگیری های مستمر تاکنون این سازمان های توسعه ای در استان کهگیلویه و بویر احمد سرمایه گذاری نکردند و به نظر می رسد نیاز به توجه ویژه و جدی از سوی رئیس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت برای اقدام مهم باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهید دکتر بهشتی و 72 تن از یاران انقلاب و تبریک هفته قوه قضائیه بیان کرد: اقدام شجاعانه و افتخار آفرین هوافضای سپاه در انهدام پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته و گران قیمت آمریکا که با زیر پا گذاشتن قوانین بین المللی به حریم هوایی ایران تجاوز کرده بود، امید به انرژی فراوان برای دوستان و یأس و نا امیدی برای دشمنان به همراه داشت.

 


غلام محمد زارعی گفت: این اقدام انقلابی سبز قامتان سپاه اقتدار و پیشرفت صنعت دفاعی و پدافندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را به رخ جهانیان کشید و موجی از تشکر و قدردانی ملت ایران را ازهوشمندی فرزندان فداکارش به نمایش گذاشت، از طرفی تحقیر هیمنه پوشالی آمریکا را به همراه داشت و ترامپ را در بهت و حیرت فرو برد.

 


زارعی ادامه داد:  همانطور که رهبر انقلاب فرمودند دشمن علیه ما جنگ اقتصادی، سیاسی، رسانه ای و روانی راه انداخت و از همه ابزارهای خود با هدف تسلیم کردن ملت ایران استفاده می کند، سیاست واحد آمریکا علیه جمهوری اسلامی، فشار حداکثر و استراتژی ناکارآمد کردن دولت در اقتصاد و فشار بر مردم است.

 


وی افزود: امروز صحنه نبرد و جنگ واقعی در کشور اقتصاد است، همین مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری فزاینده ای است که دلیل بخشی از آن تحریم ها نیست، بلکه مدیریتی است و تنها راه برون رفت از این معضلات مدیریت انقلابی، باور به اقتصاد مقاومتی، میدان دادن به جوانان و دلسوزان برای انقلاب است  بنابراین توجه به معشیت و سفره مردم اولویت اساسی است و از سر دلسوزی درخواست می کنم همه مسئولان توان و ظرفیت خود  را در راستای بهبود معیشت خانواده ها و اشتغال جوانان ساماندهی کنند.

 


زارعی گفت: دولت برای  تحقق 14 میلیارد دلار منابع عمومی که برای تامین کالای اساسی در اختیار دارد، مدعی داشتن برنامه بود چرا آثار عملی این اقدام در زندگی مردم دیده نمی شود؟ چرا هر روز شاهد فاصله بین نیاز مردم، قدرت خرید آنها و قیمت کالاهای اساسی هستید

 

وی درباره مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: امروز به دلیل شرایط اقتصادی، تورم افسارگسیخته، بحران بیکاری، زندگی مردم استان به شدت درگیر این مشکلات است و جوانان آنها درگیر بحران بیکاری هستند، چرا سازمان های توسعه ای از جمله سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی، شرکت شهرک های کشاورزی و صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت تخصصی برق حرارتی به عنوان موتور محرک صنعت، معدن و تجارت به منظور توسعه صنعت و اشتغال و حمایت از تولید در این استان سرمایه گذاری نمی کنند.

 


زارعی گفت: چرا در برابر این بحران بیکاری مسئولیتی احساس نمی کنند، متاسفانه با وجود پیگیری های مستمر تاکنون این سازمان های توسعه ای در استان کهگیلویه و بویر احمد سرمایه گذاری نکردند و به نظر می رسد نیاز به توجه ویژه و جدی از سوی رئیس جمهور و وزیر صنعت ، معدن و تجارت برای اقدام مهم باشد.

 


نماینده مردم بویراحمد و دنا به سیل در استان اشاره کرد و گفت: امید مردم سیل زده به تحقق وعده هایی بود که مسئولان اعلام کردند، وعده هایی که قرار بود همه آنها مسکن شان بازسازی شود، شغلشان احیا شود، کشاورزی آنها احیا شود اما متاسفانه تاکنون اقدام عملی دراین خصوص صورت نگرفته این در حالی است که ما به زمان بارندگی مخصوصا در مناطق سردسیر نزدیک می شویم و احتمال سیل های مجدد وجود دارد.

 


زارعی گریزی هم به سقوط هواپیمای تهران یاسوج زد و گفت: بیش از 15 ماه از سقوط پرواز تهران- یاسوج می گذرد، با وجود اینکه موضوع در صحن مطرح و مقرر شد کمیسیون عمران به آن رسیدگی کند اما گزارش حادثه هنوز در صحن علنی بیان نشده است در خواست می کنیم  گزارش حادثه هر چه سریعتر و در صحن قرائت شود. البته با پیگیری های صورت گرفته، خوشبختانه روند رسیدگی به این پرونده در قوه قضاییه نتایج خوبی را به دنبال داشته و منجر به احقاق حق خواهد شد.

 


وی در پایان خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: با وجود دستورات کتبی و تلفنی شما هنوز پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش پیدا نکرده است، مردم و مسئولان برای دسترسی به سایر مراکز فرودگاهی متحمل صرف وقت و هزینه های زیادی هستند، انتظار می رود به صورت قاطع و جدی موضوع افزایش پروازهای یاسوج مورد توجه قرارگیرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
ناشناس
1398/4/3 - 17:49
جالبه زارعی بعد از واخواهی نماینده نجف اباد در چند روز پیش اینکارو کردن اونم برا انتخابات زارعی روز استیضاح باید میدونست این وضع پیش میاد.
rateup 0
 ratedown 0
کامبیز
1398/4/3 - 20:55
باز در آستانه انتخابات ... مانور پوپولیستی نمایندگان مجلس شروع شد. در آستانه یک ‌سناریوی تکراری هستیم. با نزدیک تر شدن زمان انتخابات بزودى شاهد موارد زیر از سوی نمایندگان محترم باشید. تذکرات شدید الحن به وزرا ومسؤولان نطق های شتابزده در صحن مجلس و انتشار آن در فضای مجازی ! حمله به دولت و متهم کردن دولتمردان به کم کاری و عدم اشاره به مسوولیت خود (طوری که خود این عزیزان انگار نه انگار که یک دوره و حتی چند دوره در مجلس حضور داشته و شریک در بسیاری ازمشکلات امروز هستند) پیگیری مطالبات عمومی مردم، از طریق نگارش نامه های ریاکارانه حضور در مراسم فاتحه با چهره ای محزون ارسال پیام تبریک وتسلیت فعال شدن غیرمنتظره فعالیت هایی که جلو چشم مردم هستند مثل قراردادهای یهویی بلند مدتِ روکش جاده
rateup 0
 ratedown 0
آریا
1398/4/4 - 15:57
جناب زارعی خنده داره که توی هشت سال به عنوان وکیل مردم سکوت خود را شکستید متشکریم فهمیدم یه نماینده توی مجلس داریم که چیزی به غیر از کارای شخصی هم بلدی ما با هم به بزرگترین انتخاب اشتباه استانمان خواهیم خندید شاید هم جناب زارعی به ما😁😁😁
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.