گروه: اخبار استان خبر: 131852 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 ساعت : 17:29

رودخانه ای رو به آسمان در روستای گِردَوَه؛ نمادی از تاریخ و طبیعت سرزمین زیبای دنا+فیلم

روستای گردوه یکی از زیباترین روستاهای شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد است که از شمال به روستای ساران و از جنوب به روستای لیشکان و از شرق به روستای دروهان واز غرب به روستای چیتاب منتهی میشود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه و بویراحمد معروف به استان چهارفصل، یکی از زیباترین استانهای کشور به لحاظ منابع طبیعی و گردشگری است که در فاصله 35 کیلومتری از شهر یاسوج مرکز استان واقع شده است.

 

روستای گردوه از مسیر جاده پاتاوه به دهدشت چهارمین روستایی است که بعد از روستاهای گندی خوری، بطاری و لیری واقع شده است و در طول سال پذیرای گردشگران مختلفی از سراسر کشور است.

 

پاییز و زمستان آن مملو از ترکیب رنگ های گوناگون و زیباست، مردمان طبیعت دوست دیارمان این روزها آخر هفته ها را در دل کوه پایه های زاگرس به استراحت و تفریح می گذرانند، یکی از نقاط هدفی که برای گردشگری این روزها مورد توجه هم استانی هایمان قرارگرفته است روستای زیبای " گِردَوَه " است.

 

روستای گردوه یکی از زیباترین روستاهای کهگیلویه و بویراحمد است که از شمال به روستای ساران و از جنوب به روستای لیشکان و از شرق به روستای دروهان و از غرب به شهر چیتاب منتهی میشود.

 

روستای گردوه جمعیتی بیش از یکصد خانوار دارد که مردم آن اکثرا باسواد و دارای زندگی ساده و بی الایش روستایی هستند.

 

این روستا در کنار یک تنگه واقع شده که این تنگه دارای قدمت تاریخی -فرهنگی و جاذبه سیاحتی تفریحی است.

 

گذشتن رودخانه از نزدیکی این روستا و قرار داشتن در دامنه های زیبای کوهستان، طبیعت این روستا را زیبا و دوست داشتنی کرده است. در این روستا مقبره متبرکه ای به نام مرد خدا (ع) وجود دارد که اهالی منطقه احترام زیادی برای آن قائل هستند.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.