گروه: اخبار استان خبر: 131821 / تاریخ انتشار : 1398/4/2 ساعت : 12:15
در همایش روز جهانی مبارزه با مواد مخدر مطرح شد

تدوین اطلس آسیب های اجتماعی دانش آموزی در استان/استاندار از اقدامات مبارزه با مواد مخدر قانع نشد/کنایه کلانتری به برجام و خلف وعده امریکا

استاندار : ما بخش هایی از افغانستان را برای تغییر کشت تحهیزات دادیم چندین دستگاه تراکتور مجانی به آنها دادیم که کشت خود را تغییر دهند اما اراده ای که پشت قصه است استکبار جهانی و آمریکایی ها اجازه نمی دهند؛ مثل خیلی از بندهای برجام که آمریکا حرف می زند و امضا می کند اما عمل نمی کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز همایش روز مبارزه با مواد مخدر با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر با عذر خواهی از تاخیر جلسه گفت: حوادث غیرمترقبه گاهی در زندگی ما نیر رخ می دهد.


ناصر رضایی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی گفت: استاندار با وجودجلسات مختلف در این جلسه حضور پیدا کردند، آقای استاندار دیروز بالغ بر ۱۰۰لوح تقدیر را امضا کردند قبلا ما از طریق مهر استفاده می کردیم و امضا می زدیم.


وی در پایان گفت: این دوستان سفیران اجتماعی سلامت هستند به بهبود معتادین ما کمک می‌کنند این دوستان نیز درخواستی از آقای استاندار دارند که در پایان جلسه به وی می دهیم.

 

در ادامه مدیرکل آموزش پرورش استان گفت: هفته گذشته با آقای استاندار به نقاط محروم چاروسا و دیشموک رفتیم، این حضور خود پیام مثبت برای استان ما دارد به عنوان یک شهروند از آقای استاندار تقدیر و تشکر می کنم.


هادی زارع پور بیان کرد: پنجم تیر ماه هر سال به عنوان روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است در این روز در سراسر دنیا و‌ جهان در این خصوص برنامه هایی برگزار می شود.


وی افزود: هفته صرفه جویی آب را نیز داریم که البته 2 و نیم برابر میانگین دنیا مصرف داریم که این یک آسیب است.


زارع پور در ادامه ضمن تبریک هفته قوه قضائیه گفت: چرخه روآوری به سوی مصرف مواد مخدر، اول عرصه تقاضا و بستر برای پذیرش است باید برنامه جامعی ناظر بر این سه موضوع طراحی کنیم پدیده های اجتماعی چند بعدی و چند وجهی هستند.


وی افزود: سه رویکرد مهم وجود دارد؛ برخی روش انکار، برخی ها روش های پاییزی و سرکوب را پیش می گرفتند برخی نیز معتقد هستند با روش علمی باید با آنها برخورد کرد، آموزش پرورش با نگاه سوم پیش می رود و در این حوزه کارهای زیادی انجام داده ایم، تنها دستگاهی بودیم که معاون قوه قضاییه برای مقابله با آسیب های اجتماعی از ما تقدیر کردند.

 

زارع پور گفت: اطلس آسیب های اجتماعی دانش آموزی را تدوین کردیم و در کشور به یک الگو تبدیل شد، نقشه خطر پذیری را مشخص کردیم یعنی مدارسی که احتمال این آسیب ها در آن وجود دارد را مشخص کردیم برنامه توانمند سازی را در سه سطح برکزار کردیم، استان ما در جشنواره نوجوان سال رتبه اول را دارد.

 

استاندار در این نشست ضمن گرامی داشت هفته قوه قضاییه گفت: همه اینها را می دانیم و‌ بارها شنیده ایم ما همسایه با افغانستان هستیم سالیانه هزاران تن مواد مخدر تولید می کند برای توزیع از خاک ما می فرستند، آمریکایی ها وقتی وارد افغانستان شدند گفتند می خواهیم جلوی کشت آن را بگیریم اما می بینیم که چند برابر شده است در حالی که اکنون خودشان سردسته مافیا هستند اما ادعای مبارزه با مواد مخدر هم دارند.کلانتری ادامه داد: ۳۸۰۰ جوان ما قربانی شد که مواد مخدر شیوع پیدا نکند و ترانزیت نشود کدام کشور می تواند ادعا کند۱۲هزاز نفر از بهترین جوانان نیروهای امنیتی و انتظامی ما اکنون مجروح هستند، کشورهایی که صدایشان بلند است بگویند چه کمکی کردند جمهوری اسلامی صادقانه ترین اقدامات بشر دوستانه را انجام می دهد.

 


وی افزود: ما بخش هایی از افغانستان را برای تغییر کشت تحهیزات دادیم چندین دستگاه تراکتور مجانی به آنها دادیم که کشت خود را تغییر دهند اما اراده ای که پشت قصه است استکبار جهانی و آمریکایی ها اجازه نمی دهند؛ مثل خیلی از بندهای برجام که آمریکا حرف می زند و امضا می کند اما عمل نمی کند.

 


کلانتری تاکید کرد: از دست دادن این جوانان هزینه های بسیار سنگینی است، مواد مخدر توزیع و ترانزیت می شود و آسیب هایی را وارد می کند، خانواده‌ای زندگی آرام دارند اما وسط آن زندگی آنها متلاشی می شود آتش می گیرد، ما باید نگران و حساس باشیم باید نگران باشیم که در مدارس مصرف مواد مخدر داریم، اساس و بنیان خانواده را متلاشی می کند، رهبر انقلاب و رئیس جمهور نیز روی این قضیه حساسیت زیادی دارند.

 


وی ادامه داد: نباید به این کارها قانع شد باید با برنامه ریزی پیوسته و مداوم و‌ فراگیر این گفتمان را داشته باشیم، امیدوارم روزی کاهش قابل توجه میزان مصرف را جشن بگیریم، از این حضور تشکر می‌کنم و اراده ای که حس می کنم وجود دارد ممکن است آن معتاد عضوی از خانواده و فامیل ما باشد، امیدواریم با هم  جلوی خیلی از آسیب ها را بگیریم مهم این است که باهم باشیم که باهم هستیم.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.