گروه: اخبار استان خبر: 131804 / تاریخ انتشار : 1398/4/3 ساعت : 07:54
پیگیری مطالبات مردمی؛

متروکه ای به نام جمعه بازار دهدشت!+ تصاویر

جمعه بازار یکی از بازار های شهر دهدشت است و همانطور که از اسمش مشخص است فقط در روزهای جمعه دایر و اتفاقا در روزهای جمعه پذیرای مشتریان زیادی از شهر دهدشت است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ در هر شهری بازارها و بازارچه های زیادی وجود دارد که هر کدام متناسب با موقعیت مکانی و جغرافیایی خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهند.

مثلا بازار طلافروشان، بزازان، خدمات چاپ و نشرو سایر بازارهای دیگر در قسمت های خاصی از شهر قراردارند.علاوه بر این ها در هر شهر بازار روز و جمعه بازارها بخش زیادی از این خدمات را در یک منطقه ارائه می دهد که این موضوع برای مشتریان می تواند خوشایند باشد ، چرا که نیاز نیست برای تهیه مایحتاج خود از نقطه ای به نقطه دیگر شهر بروند.

جمعه بازار یکی از بازار های شهر دهدشت است و همانطور که از اسمش مشخص است فقط در روزهای جمعه دایر و اتفاقا در روزهای جمعه پذیرای مشتریان زیادی از شهر دهدشت است.

 

 

اما نکته مهم و قابل توجه، مکان جمعه بازار است.این بازار بیشتر به صحرای متروکه ای می ماند که تصور اینکه جنبنده ای در آن بتواند فعالیت کند دور از ذهن است. کف آن خاکی و‌بدون هیچ گونه تغییری مانده و به جز بخش کوچکی از آن که با شن پوشیده شده است حدود ۹۰درصد بقیه آن خاکی و‌گلی است و بیشتر شبیه بازار های قدیمی و کاروانسراهای عهد قاجار است.

 

 

پیش تر و‌در فصول زمستان هنگام بارندگی، این بازار بیشتر به بازارهای مناطق جنوبی و شهر هایی که در نزدیکی دریا هستند شبیه می شد. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید، ‌بارندگی موجب تجمع بیش از حد آب در این منطقه می شد و عملا اجازه هر گونه فعالیتی را از بازاریان و‌مردم می گرفت.

حصار دیواری این بازار نیز کوتاه و بدون هیچ گونه مقاومتی  ساخته شده و چون سیمان در آن به کار نرفته است خود می تواند موجب بروز دردسر های بعدی از جمله فرو ریختن و افتادن آن و در ادامه  بروز مشکلات هم برای مشتریان و هم برای کسبه بازار شود.

 

هدف از آوردن جزئیات و مشکلات این بازار تخریب یا ضعیف نشان دادن یک ارگان نیست و هدف از گوشزد کردن چنین مشکلاتی در شهر، رفع نقایص موجود قبل از بروز اتفاقات ناخوشایند بعدی است.

امیدواریم که مسئولین به مشکلات جمعه بازار، بازار روز و دیگر بازار های دهدشت بیشتر توجه کنند تا در این وضعیت گرانی هم بازاریان و هم مشتریان از حداقل امکانات زیرساختی بازارهای شهر استفاده کند.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 7 نظر
سهراب
1398/4/3 - 14:58
اگر میخواهیم دست فروشان شهری جمع آوری شود هر چه سریع تر تکلیف جمعه بازار دهدشت را برطرف کنید
rateup 0
 ratedown 0
کمال
1398/4/3 - 14:59
مسوولان کی می خواهید به فکر ساماندهی این مکان باشید
rateup 0
 ratedown 0
بهرمند
1398/4/3 - 14:59
اگر همت کنید بدون شک زمینه ایجاد مشاغل جدید فراهم خواهد آمد.
rateup 0
 ratedown 0
شمسی
1398/4/3 - 18:18
مسوولان مربوطه تا کی باید در این حوزه تاخیر داشته باشند
rateup 0
 ratedown 0
طاهر
1398/4/3 - 18:19
چرا به فکر تکمیل این بازار نیستید این چه وضعش، اینجا بیشتر برهوته تا شبیه یه بازار
rateup 0
 ratedown 0
سارا
1398/4/3 - 18:21
رکود در بازار در اثر پیگیری و ساخت و ساز جمعه بازار دهدشت تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد
rateup 0
 ratedown 0
بلاد شاپور
1398/4/3 - 18:22
تشکر از صبح زاگرس برای پیگیری این موضوع
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.