گروه: اخبار استان خبر: 131700 / تاریخ انتشار : 1398/3/31 ساعت : 14:52
مسئول بسیج اساتید استان :

روحیه امید در دانشجویان باید تربیت شود/اساتید نسبت به برنامه هایی که در دانشگاه ها اجرا می شود بی تفاوت نباشند

علیپور گفت:ویژگی های شهید چمران دانشگاه های ما باید دانشحویانی در تراز شهید چمران تربیت کنند اساتید ما باید به این سمت و سو حرکت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، علی پور در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه یاسوج با اشاره به ویژگی های شهید چمران گفت:  دانشگاه های ما باید دانشجویانی در تراز شهید چمران تربیت کنند اساتید ما باید به این سمت و سو حرکت کنند.

 

وی افزود: میزان بالای جرم و‌جنایت، افزایش بی بند و باری، ناباروری، ارتباط جنسی حرام مواردی است که جامعه آمریکا را به تدریج از درون متلاشی می کند و این نشان می‌دهد که افول آمریکا و غرب نزدیک است.

 

مسئول بسیج اساتید گفت: در گذشته که ایران یک نهال بود کار نتوانست انجام دهد امروز این نهال به یک درخت بالغ تبدیل شده است، آمریکا در مقابل ایران هیچ غلطی نمی‌تواند انجام دهد
سیاست ترامپ نمونه سیاست بدون نماد است از نشانه های افول آمریکا روی کار آمدن ترامپ و امثال ترامپ است.


وی افزود: رهبر انقلاب خطاب به اساتید فرمودند: دانشگاه باید جوانانی با ایمان، با شرف و اهل اقدام، اهل تلاش و دارای اعتماد به نفس تربیت کند، رسالت دانشگاه های ما کمک به عبور از این بحران است، دادن روحیه امید و ایجاد حس اعتماد در دانشجویان از رسالت های مهم اساتید است اساتید در مقابل تهاجم فرهنگی مرزبانان ما هستند.

 

علیپور تاکیدکرد: اگر جامعه ای احساس هویت نکرد مغلوب خواهد شد این هویت گاهی هویت انسانی دینی است امروز جامعه اسلامی ما یک هویت تاریخی و قوی دارد و این را باید به جوانان خود منتقل کنیم مسئله فرهنگی  مهم است جامعه فرهنگی باید احساس مسئولیت کنند و کار کنند.

 

مسئول بسیج اساتید گفت: اساتید باید روحیه امید را در دانشجویان احیا کنند توقع داریم اساتید پژوهش های بی هدف را از دایره کار خود خارج کنند هدف پژوهش رسیدن به مرجعیت علمی و حل مسائل کنونی است اساتید ما باید طرح های پژوهشی را به این سمت و سو سوق دهند تا مشکلات جامعه را حل کنند.

 

وی گفت: اساتید باید تحقیقات عمیق و بنیادین داشته باشند، باید به دانشمندان این فرصت را داد که در گام علمی بلند پروازی کنند بهترین کسانی که می توانند به سوالات مطرح شده در ذهن و دانشجویان جواب دهند، اساتید هستند.

 

علیپورگفت: هدف دانشگاه ها ساختن انسانی والا و مجهز به سلاح علم است دانشگاه ها باید محل تربیت جوانان انقلابی باشد، اساتید باید با توجه به وضعیت موجود دانشجویان را به گونه ای تربیت کنند روحیه امید در آنها تقویت شود و به دنبال آن حیات معنوی دانشجویان احیا شود و در مقابل تهاجم فرهنگی ایستادگی کنند.

 

وی گفت:  اساتید نسبت به برنامه هایی که در دانشگاه ها اجرا می شود بی تفاوت نباشند افرادی که برای نفوذ وارد دانشگاه ها می شوند برای آنها برنامه هایی داشته باشند که بسیج اساتید تعدادی مربی جنگ نرم دارد و آماده ارایه کارگاه های جنگ نرم برای مساجد، ادارات کل و مدارس است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.