گروه: اخبار استان خبر: 131697 / تاریخ انتشار : 1398/3/31 ساعت : 14:19
آنچه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد:

حضور در روستاهای محروم استان در سفر اول استاندار قابل تحسین است/دشمنان از توانمندی های دفاعی ایران غافلند/برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی مهمترین مطالبه مردم از قوه قضائیه است

ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

 

دشمنان از توانمندی های دفاعی ایران غافلند

حجت الاسلام حسینی امام جمعه یاسوج در خطبه های اول نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقویت الهی و‌دوری از گناه و‌پاکی و‌ پرهیزگاری گفت علی ع می فرماید هرکس درخت تقوا بکارد یعنی اهل تقوا باشد این فرد حتما ثمره پرهیزگاری و‌پاکی خودش را خواهد دید ثمره درخت تقوا هدایت انسان است.


وی با اشاره به چند آیه از سوره قصص گفت: در ملت های پیشین داستان هابی وجود دارد و در قرآن ذکر شده که الان هم نظیر آن را می توان دید یکی از آنها شخصی به نام قارون بود که ثروتمند مغرور و بی دین بود انسان های ثروتمند گاهی کارشان به نوعی جنون کشیده می شود و اینکه دلشان می‌خواهد ثروت خودشان را به رخ دیگران بکشند قدیم اسب بود امروز ماشین است قدیم غلام و کنیز داشتند و نمایش می‌دادند متاسفانه ثروتمندان مغرور از گذشته تا حال این جنون را دارند که خود را مطرح کنند و به رخ دیگران بکشند قارون نیز اینگونه بود وقتی روزی با تجملاتش به حرکت در آمد مردم نیز نگاه می کردند مردم دو گروه شدند برخی می گفتند کاش ما نیز ثروت قارون را داشتیم و‌ناراحت بودند داستان های قرآن برای عبرت گرفتن است و تخت قصه نیست.


وی گفت: باید ببینیم عاقبت قارون به کجا کشید که در مقابل عیسی و موسی ع ایستاد خداوند نیز تمام قدرت و دارایی اش را در زمین فرو برد و نابود شد دسته و گروه دوم که دانشمند بودند می گفتند وای به شما از چه غفلت می خورید پاداش خدا خوب است اینها افرادی هستند که ثروت دنیا چشم و دل آنها را کور نمی کند نداشتنش را بی بهره بودن از زندگی نمی دانند البته بشر باید امکاناتی داشته باشد اما این گروه خود را گم نکردند اینکه خدا راضی باشد مهم است انسان در برابر ثروت مندان سر فرو نیاورد مهم است اما ثواب خدا برای مومنان و صالحان است نه برای هرکسی برای کسانی است که ایمان آوردند و عمل صالح انجام دادند هیچکس به این نعمت های خدا دسترسی پیدا نمی‌کند مگر کسانی که صبر را پیشه کرده باشند  که ثروت قمیت ارزشمند است که انسان بتواند به وسیله آن خانه آخرت را آباد کند ثروتی که مثل قارون نابود شود چه فایده ای دارد عده ای فریب خوردند و عده ای در مقابل قارون گفتند ثواب خدا مهم است.

 

وی در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا الهی گفت فکر زود تمام می شود فرصت ها زود از بین می‌رود غفلت نکنیم غفلت انسان را نابود می کند از این فرصت هابی که در اختیارمان است خوب استفاده کنیم .


امام جمعه یاسوج گفت: خبر سرنگونی هواپیمای پیشرفته آمریکا جنایت کار را شنیدیم اینها از اینکه ما سربازانی بیدار و دشمن شناس داریم غافل هستند این پهباد را به خاک ایران فرستادند و خواستن ببیند ایران چه کار می‌کند دیدند که این پهباد با آتش عزیزان سپاهی ما سرنگون شد آمریکا فکر نمی کرد کسی قدرتی باشد که بتواند این هواپیمای پیشرفته را سرنگون کند اما خدا یار و یاور مسلمانان است ما در این چهل سال ایستادیم اتحاد ما اسلحه ای بسیار پرکاربرد است انسجام و اتحاد مهم است .

 

وی افزود: اتحاد ایران در این چهل سال تمام نقشه های آمریکا را خنثی کرد و کاری از پیش نبرد و نخواهد برد و ۳۱خرداد سالروز درگذشت دانشمند دکتر چمران است که امام آن را سردار پر افتخار اسلام معرفی کردند.

خطیب جمعه یاسوج گفت: تاسیس سازمان تبلیغات به فرمان امام است یکی از ابتکارات مخصوصی است که امام راحل در کشور تاسیس کردند برای ابلاغ احکام نورانی اسلام تا تشنگان احکام اسلام از تبلیغات مخلصانه مبلغین بهره مند شوند سعی شود تبلیغات را دست کم نگیریم گاهی یک نکته یک آیه یک حدیث انسان را متحول می کند سازمان تبلیغات استان نیز تلاش کردند و فعالیت می کنند.

وی گفت: دشمنان داخلی و خارجی ایران در دوران به وقوع بستن انقلاب تلاش کردند با کارهایی که فکر می‌کردند می توانند انقلاب را از بین ببرند یکی از شگردهای ی که دشانن ترور چهره های سرشناس بود در شش خرداد شصت منافقان بی درد تصمیم گرفتند سو قصد به جان یکی از سرمایه های کم نظیر ایران یعنی مقام معظم رهبری کردند آسیب دیدند اما اراده خدا بر این بود که این عزیز بی نظیر حفظ شود تا کشتی انقلاب را هدایت کند خدا او را حفظ کرد تا بتوانند برای کشور و جامعه اسلامی مفید باشند و بتوانند آمریکا را تحقیر کنند که در طول تاریخ ننگین آمریکا هرگز اینگونه تحقیر نشد رهبر انقلاب ترامپ را تحقیر مرد و فرمود من ترامپ را لایق نمی دانم جواب پیامش را بدهم .


وی گفت: چه کسی جز رهبر انقلاب می‌توانست اینگونه مقابل آمریکا بایستند امام ره گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی کند و نتوانست بکند ای مردم بخدا قسم آمریکا حتی یک دقیقه فکر نکردن با ایران کنار بیایند فقط می‌خواستید انقلاب و ایران را از بین ببرند اما نتوانست رهبر بیدار و ملت منسجم ما اجازه این کار را نداد.


امام جمعه یاسوج گفت: قوه قضاییه که در سال۶۱باعث شهید شدن دکتر بهشتی و ۷۲یارش شد این هفته هفته شورای عالی قضایی است که عدالت را اجراکند عدالت گوهری است که همه انبیا تلاش کردند آن را اجرا کنند مردم از قوه قضاییه انتظار عدالت دارند آن شاالع این عدالت فراگیر شود .

وی با اشاره به صرفه جویی در مصرف انرژی گفت اصراف حرام است عاقل مسی است کار خلاف شرع انجام ندهد در همه کارها اصراف حرام است و باید ترک شود در خصوص دخانیات گفت دخانیات عقلا و شرعا مضر است چیزی که خطر ش حتمی است استعمالش حرام قطعی است مصرف مواد مخدر که عقل و شرع به ضرر آن متحد هستند انجام نشود.

 

**********

 

 حضور در روستاهای محروم استان در سفر اول استاندار قابل تحسین است

 


حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل درخطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان لنده با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت:فرصت های نابی که خداوند در اختیار بندگانش قرار داده است فرصتی است که از ان درجهت تقرب الهی باید صورت پذیرد.

وی افزود:مبارزه و جنگ با نفس اماره یک جنگ بزرگ است که تنها انسان های باتقوا و پرهیزگار با جهاد خویش می توانند بر ان پیروز شوند.

امام جمعه لنده تصریح کرد: رعایت پوشش اسلامی اگر ضرورت نمی داشت امروز شاهد این همه بی بندوباری نبودیم و باید امر به معروف و نهی از منکر حفظ شود.

وی افزود:عده ای عفت جامعه را هدف قرار گرفته اند و باید این رویه تغییر کند و متاسفانه برخی جاها غفلت می شود و فضا به نفع افراد هوسران و بی دین تغییر پیدا می کند.

محمودی اصل گفت: امر به معروف و نهی از منکر یک رویکرد مهم برای مصون سازی از جرائم است که باید صورت گیرد.

وی تاکیدکرد: شخص نماینده مجلس دراظهار نظری سخیف گفت:امر به معروف ونهی از منکر حال مردم را بد می کند. که درجواب این خانم باید گفت:بی تفاوتی شما در مقابل درددمردم حال مردم را بد می کند بی بندوباری مدیریت کشور توسط امثال شما حال مردم را بد می کند.

خطیب جمعه لنده خاطرنشان کرد: مردم ما کار گشت های ارشاد را می پسندند و دستگاه قضایی برابر قانون باید با هنجار شکنان برخورد شود.

محمودی اصل گفت: در گام دوم انقلاب دستگاه قضایی باید شش گام مهم را بردارد و اول گسترش عدالت اجتماعی،کاهش اطاله دادرسی و سرعت به دادرسی باید صورت گیرد،برخورد قاطع با مفسدان اقتصادی، اطلاع رسانی از برخورد ها به جامعه، نظارت مستمر بر برخورد ناسالم در درون قوه قضائیه،تلاش و مطالبه از ادارات درخصوص مسائل مالی و اقتصادی با بررسی اموال مسئولان، استفاده از ظرفیت جوانان مومن و انقلابی در منسب های مختلف که می تواند در جامعه موثر باشد.

وی اظهارکرد:امروز ۳۱خرداد سالروز شهادت شهید مصطفی چمران است که این شهیدنهال مقاومت را در لبنان کاشت و امروز یک قدرت برتر در لبنان است و اندیشه اسلامی و خدمت به اسلام مهمترین اصل در حوزه خدمات ایشان به کشور بود.

محمودی اصل گفت:واکنش رهبری درمقابل نخست وزیر ژاپن و برخورد قاطع و مهم باعث شده است که مواضع انقلابی و اتمام حجت دینی با رویکرد اقتدار حفظ شد و ابهت خوبش را به رخ جهانیان کشانید.

امام جمعه لنده گفت:ساقط شدن پهباد دهها میلیون دلاری امریکا در هرمزگان باعث شده است که اقتدار ما به جهان نمایان شده است.

وی افزود:تغییر راس مدیریتی استان و حضوروی دربین مردم جای بسی خوشحالی است که درمحرومترین روستاهای استان حضور می یابند و نیازمند را احصا می کند که این دیدارها باعث خواهدشد که شخص آستاندار نسبت به مشکلات اگاه شوند.

محمودی اصل گفت:مشکلات راه های روستایی و برق شهرستان همچنان مشکلات است که باعث خسارت به مردم شده است که مردم ضمن صرفه جویی وباید مسئولان نیز توجه داشته باشند.

وی گفت:ظرفیت بنیاد علوی باعث شد برخی ادارت خوب عمل کنند و از این ظرفیت استفاده کردند و برخی ادارات نیز متاسفانه خیلی کند هستند و عملا حرکتی صورت نمی گیرد.

 

**********

برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی مهمترین مطالبه مردم از قوه قضائیه است


آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر سوق به امامت حجت الاسلام کیانی اصل با حضور مردم ولایتمدار و مومن این شهر به امامت حجت الاسلام کیانی اصل امام جمعه شهر سوق برگزار شد.حجت الاسلام کیانی اصل در ابتدا ضمن توصیه خود‌و نمازگزاران به رعایت تقوی اللهی به آفات زبان اشاره کرد و گفت : از آفات زبان، افشای راز و سر است و رازداری سه قسم است، رازداری شخصی، رازداری اجتماعی و رازداری حکومتی و امنیتی.


کیانی گفت: رازهای شخصی را نباید به دلیل روراست جلوه دادن خود به دیگران گفت و طبق فرمایش امام علی علیه السلام، راز انسان، اسیر انسان است ولی اگر گفته شد، انسان اسیر راز می شود. نباید به بهانه ی دوستی، رازهای خود را به کسی گفت، رازی را می توان به دوستان گفت که خللی در زندگی ایجاد نکند، کسی که نتواند رازدار خود باشد، نمی تواند رازدار دیگران باشد.


وی با اشاره به سالروز سوء قصد به جان آیت الله خامنه ای در سال 1360 گفت : ویژگی های شخصی و سیاسی ایشان از جمله وفاداری به اصول و آرمان های امام و انقلاب، مدیریت انقلابی، دارای مدیریت کاربردی، مبارزه با فساد، اعتقاد و اعتماد به جوانان و فقاهت از جمله بخشی از ویژگی بارز ایشان است.


امام جمعه سوق با اشاره به هفته ی قوه ی قضائیه گفت: انتظارات مردم از این رکن نظام مبارزه با فساد اداری،سیاسی و موارد مختلف فساد است که باعث متضرر شدن مردم و دلسردی آنان می شود.


وی گفت : سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا به دست مرزبانان سپاه یک موفقیت بزرگ است که موجب خاری دشمنان و آمریکا شده است و توانایی های جوانان مومن و انقلابی را بیش از پیش به نمایش می گذارد.یکی از مهمترین پیام های سرنگونس پهباد آمریکایی نشان دادن خط قرمز ایران به دشمنان است و آن خط قرمز هم مرزهای ماست.


کیانی تصریح کرد: این سرنگونی، قدرت سامانه ی پدافندی کشور را به رخ دنیا کشید و لازم است تا دستگاه دیپلماسی از طریق سازمان های حقوقی بین المللی برای محکومیت این اقدام ناشایست آمریکا پیگیری های لازم را به صورت جدی پیگیری کند

 

*********شهید چمران الگوی واقعی نماینده و وزیر انقلابی است/اشکال عدم همسان سازی قبرستان لیکک به شهرداری بر می گردد


خطبه های نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی اقامه شد.


حجت الاسلام افروغی در خطبه های امروز ابتدا با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی،بر لزوم پرهیز از سوءظن تاکید کرد.


وی با تأسی از آیات و روایات گفت:باید نسبت به خدا و در مرتبه دیگر نسبت به مؤمنان و دیگر همنوعان سوءظن نداشته باشیم.


وی گفت:چهار نوع سوءظن داریم؛نسبت به خدا،نسبت به مؤمنان،سوءظن نسبت.به دشمنانی که بارها امتحان شدند(که این مورد از موارد ممدوح است).

خطیب جمعه بهمئی تصریح کرد:متاسفانه بسیاری از مشکلات خانواده ها ناشی از تجسس دیگر افراد در امور خانواده ها به خصوص در فضای مجازی است.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مصطفی چمران با تأسی از آیات 20تا 22سوره توبه،به تبیین شخصیت این شهید پرداخت.

حجت الاسلام افروغی افزود:شهید چمران شخصیتی عاشق،عارف،مهاجر و از شخصیت های طراز انقلاب است .شاید علت اصلی ورود بنده به حوزه مطالعه کتاب زندگی شهید چمران به روایت همسر بود.

وی گفت:تمام فعالیت ها و دستاورد های این شهید،حاصل تلاش شخصی ایشان بود.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:شهید چمران وزیر دفاع ما در دوران جنگ بود اما هیچ چیزی برای خود نخواست،کجایند وزیران رانت خوار و نمایندگانی که باید آنها را به دلیل عمل نکردن به وظایف خود، به توپ بست؛چمران الگوی واقعی یک نماینده و وزیر انقلابی است.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت آغاز هفته قوه قضائیه و شهادت شهید بهشتی و یاران ایشان،به تبیین نقش عدالت در جامعه و لزوم اجرای آن پرداخت.

حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه تمام انبیاء و اولیای الهی برای اجرای عدالت آمدند، افزود:عدالت با مشتقات آن در مجموع بار در قرآن آمده است،

وی گفت:در آیه 25سوره حدید آمده است که شرط برقراری عدالت در جامعه،خواست و اراده مردم است،اگر ما نتوانیم عدالت را اجرا کنیم، هیچ تضمینی از طرف خدواند وجود ندارد که انقلاب ما به سرانجام برسد.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:قابل توجه کسانی که مدافع افرادی می شوند که در اول انقلاب به جرم به خاک و خون کشاندن 17هزار نفر از هموطنان ،محکوم شدند،لازمه بخشی از اجرایی عدالت، زور و انتقام از ظالمان است.

حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تبریک به مسئولان کشور در منهدم کردن پهپاد جاسوسی آمریکا،گفت:این اقدام نشانه اقتدار بالای ایران برای زمینه سازی عدالت و ظهور است.

وی ادامه داد:وقتی رهبر معظم انقلاب ترامپ را شایسته انتقال پیام نمیداند، این اقدام شجاعانه هزینه از نشانه های اقتدار ایران اسلامی است.

حجت الاسلام افروغی افزود:قبرستان شهر لیکک به دلیل عدم یکنواختی فریاد شهروندان را بلند کرد که اشکال از شهرداری است،شهردار می تواند قوانینی وضع کند که کسی که رعایت نکند نباید در این قبرستان دفن شود.

امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز گفت:طرح یکسان سازی هزینه انشعاب های آب روستایی و شهری برای مردم تبدیل به کابوس شد، آیا میخواهند با این تدبیر مردم را بکشند؟

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.