گروه: اخبار استان خبر: 131664 / تاریخ انتشار : 1398/3/30 ساعت : 11:41
در راستای اجرای طرح ملی کنترل فشارخون:

مسئولان لنده ای پای میز کنترل فشارخون/خانی: بسیج تمام امکانات برای اجرای این طرح ملی + تصاویر

اجرای طرح ملی کنترل فشارخون با رویکرد بسیج همگانی از نیمه دوم خرداد ماه در کشور آغاز شده است که امروز نیز اعضای شورای اداری شهرستان لنده با حضور در پایگاه جامع سلامت شهری از روند این طرح ملی بازدید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل  از خبرلنده، بیماری فشارخون بالا یکی از شایع ترین بیماری ها در سطح کشور است که به اصطلاح از ان نیز به عنوان مرگ خاموش نیز یاد می شود چرا که فرد بدون داشتن اطلاع کافی از پائین بودن و یا بالابودن فشارخون خود دچار برخی مشکلات از جمله حملات قلبی و عروقی و سکته های مغزی خواهدشد.

 

امروز به دلیل اهمیت این طرح ملی فرماندار، امام جمعه و جمعی از اعضای شورای اداری شهرستان لنده با حضور در پایگاه سنجش و کنترل فشار خون در مرکز جامع سلامت شهری لنده از روند اجرای این طرح ملی بازدید کردند.

 

 

امراله خانی با قدردانی از حضور اعضای شورای ادارای در بازدید از این طرح ملی گفت: بعد از اتمام مرحله اول طرح ملی کنترل فشارخون یعنی مرحله اطلاع رسانی و تبلیغ، از امروز مرحله  دوم و اجرایی طرح آغاز و تا ۱۵ تیرماه ادامه خواهد داشت.

 

وی افزود: در دو ایستگاه سیار و مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاهها و خانه های بهداشت همکاران آماده اجرای طرح و خدمت رسانی به مردم خواهند بود‌.

 

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده با اشاره به اینکه این طرح برای جمعیت بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی است اذعان کرد: هدف کلی این طرح، شناسایی، مراقبت و اگاهی بخشی به مردم جهت کنترل و جلوگیری از این بیماری خاموش وبی علامت است.

 

خانی در ادامه تاکیدکرد: میزان حضور مردم در این طرح ملی باعث می شود اطلاعات دقیقی از بیماران فشارخونی در سطح شهرستان لنده جهت کنترل و درمان آنان به دست بیایید و در ادامه نیز راهکارهای کاهش و کنترل این بیماری به آنان آموزش داده خواهدشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.