گروه: اخبار استان خبر: 131623 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 ساعت : 13:41
بخشدار مرکزی بهمئی خبر داد:

مهار کامل آتش سوزی تنگه دوراک بهمئی با دستان خالی

بخشدار مرکزی بهمئی با اشاره به اینکه آتش سوزی در تنگه دوراک بهمئی با دستان خالی مهار شد، گفت: مسئولان دبیرخانه های ستاد بحران را در شهرستان فعال و تجهیز کنند تا با مشکل کمبود امکانات مواجه نشویم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛بخشدار مرکزی بهمئی ظهر امروز به خبرنگار آوای ماغرگفت:آتش سوزی روزهای گذشته تنگه دوراک بهمئی با تلاش نیروهای مردمی و مسئولان شهرستان مهار شد.

 

علی کرم صدیقی فر تصریح کرد:این آتش سوزی که نزدیک به 3 شبانه روز ادامه داشت، جنگل ها و مراتع تنگه دوراک بهمئی را دچار خسارت کرد.

 

وی گفت:منطقه وقوع حادثه آتش سوزی صعب العبور بود که نیروها برای رسیدن به آن مجبور به پیاده روی سه ساعته بودند.

 

بخشدار مرکزی بهمئی خاطرنشان کرد:شرایط بد آب و هوا در گرمای بالای منطقه، فوران دود و آتش و کمبود امکانات از عواملی بود که منجر به تاخیر در خاموش شدن آتش و نجات جنگل شد.

 

صدیقی فر گفت: طبق برآورد اولیه کارشناسان منابع طبیعی بین 10 تا 15 هکتار از جنگل های منطقه دوراک بهمئی در آتش سوخت.

 

وی افزود:این منطقه سرشار از درختان بلوط،بنه، کیکُم، زبان گنجشک، زالزالک و دیگر گیاهان و درختان سردسیری بود.

 

بخشدار مرکزی بهمئی با اشاره به اینکه بنده در سخت ترین شرایط این روزها در کنار نیروهای امدادی برای خاموش کردن آتش بودم، گفت: حقیقت این است که امکانات بسیار کم بود و می توان گفت که با دستان خالی این آتش خاموش شد.

 

وی افزود: از مسئولان ارشد استانی انتظار داریم که دبیرخانه ستاد بحران شهرستان ها در فرمانداری و بخشداری ها را فعال و تجهیز کنند تا برای مقابله با چنین اتفاقاتی با کمبود امکانات مواجه نشویم.

 

صدیقی فر در پایان با تقدیر از تلاش شبانه روی و اتحاد نیروهای مردمی و اداری شهرستان در این ایام ، گفت: نیروهای مردمی، دهیاران، شوراها،دوستداران محیط زیست، اصحاب رسانه و ادارات شهرستان به خصوص اداره منابع طبیعی،هلال احمر و راهداری بیشترین همکاری را داشتند که از همه آنها تقدیر و تشکر می کنم.

 

به گزارش پایگاه خبری آوای ماغر؛ آتش سوزی جنگل های تنگه دوراک بهمئی از شنبه هفته اخیر شروع شده بود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.