گروه: اخبار استان خبر: 131536 / تاریخ انتشار : 1398/3/29 ساعت : 07:55
امام جمعه یاسوج:

حیف است که در جمهوری اسلامی فعالیت عمران و آبادانی نکرد

حجت الاسلام حسینی: وقتی دو شهر بزرگ ژاپن مورد حمله بمب اتمی قرار گرفت، اما با تلاش و فعالیت عمران و آبادانی کرد، بنابراین انسان مسلمان از طرفی در انقلاب اسلامی حیف است که فعالیت نکند برنامه ای جهت هماهنگی که اساتید دانشگاهی موضوعات سیاسی روز و جامعه را مطرح کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  پیش از ظهر امروز جمعی از اساتید دانشگاه های استان با امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.

 

مسوول بسیج اساتید استان گفت: دیدار امروز به مناسبت فرا رسیدن شهادت دکتر چمران و همچنین روز اساتید بوده است، شهید چمران به عنوان انسانی وارسته، متعهد، خدمت گذار به انقلاب و اسلام شناخته می شود.
 
 
علی پور در ادامه در خصوص فعالیت ها و برنامه های بسیج اساتید بیان کرد: پیوست نگاری فرهنگی، توجه به خانواده در حلقه های صالحین، برنامه های علمی و همچنین برنامه‌های فرهنگی توسط اساتید کشوری در دستور کار بوده و اجرا شده  است.
 
 
وی افزود: از دیگر برنامه های بسیج اساتید را می توان به اردوهای تاثیر گذار مانند بازدید از نیروگاه های اتمی بوشهر، کارخانجاتی از جمله سینره و کارخانه سیمان به منظور آشنایی و تشویق به کارهای علمی است.
 
 
علی پور خاطر نشان کرد: در نگاه و افق بسیج اساتید، ایجاد اندیشکده ها مد نظر است به عنوان مثال در دهدشت اندیشکده  گردشگری و تورسیم در حال انجام است و این موضوع در مرکز استان به منظور تقویت توریسم و گردشگری در قالب پایان نامه ها جهت استفاده در ادارات و نهاد ها و ارجاع به مراکز مورد نیاز جهت کاهش هزینه ها از جمله آنها است،  از طرفی اندیشکده فضای مجازی در دانشگاه پیام نور را می توان نام برد.

 

 

در ادامه امام جمعه شهر یاسوج در این دیدار گفت: شهادت انسان کامل، مرحوم شهید چمران مرد عارف و با کمال سواد را خدمت شما تسلیت عرض میکنم و امیدوارم که او را با اجداد طاهرینش محشور گرداند.

 

حجت الاسلام علی اصغر حسینی بیان کرد: شهید چمران تلاش کرد بعد از ۲۲ سال دوری از انقلاب به کشور بازگردد و در راه انقلاب شهید شود، خدواند مخلوقات زیادی دارد و همچنین موجودات ریز که با چشم دیده نمیشود، در بین این موجودات انسان به عنوان خلیفه قرار داده و به دلیل همین خلقت او از تمام موجودات برتر است، رشدی که انسان می تواند طی کند هیچ موجودی نمی تواند طی کند.

 

 

وی افزود: خداوند متعال سه مرتبه برای موجودات آفرید: یک دسته عقل محض هستند و نیاز به این غذا ندارند، دسته دوم حیوانات بوده که عقل ندارند ولی ویژگی هایی داشته که باید عمل کنند اما دسته سوم انسان ها هستند و شامل ماده و معنا هستند، و نفس انسان و عقل در جدال است، که باید دید انسان در مسیر عقل حرکت می کند و راه سعادت را طی میکند و اگر موفق به فطرت انسانی عمل کند از فرشتگان بالاتر است و اگر سقوط کرد و اسیر خاک و مال و دنیا شد از حیوان کمتر خواهد بود، بنابراین انسان کامل کسی بوده که بر اساس عقل عمل کند.

 


حسینی بیان کرد: وقتی دو شهر بزرگ ژاپن مورد حمله بمب اتمی قرار گرفت، اما با تلاش و فعالیت عمران و آبادانی کرد، بنابراین انسان مسلمان از طرفی در انقلاب اسلامی حیف است که فعالیت نکند برنامه ای جهت هماهنگی که اساتید دانشگاهی موضوعات سیاسی روز و جامعه را مطرح کنند.امام جمعه شهر یاسوج در پایان گفت: با توجه به وقت محدود نماز جمعه باید در حدی که گنجایش داشته باشد صحبت ها انجام شود و نکته اینکه شما بزرگواران هر کجا که خواستید تشریف ببرید به موقع بروید.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
---
-
 
 
 
 
 
 

 

 
ا
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
نیما
1398/3/29 - 13:22
واقعا حیف است
rateup 0
 ratedown 0
کامبیز
1398/3/29 - 14:09
کاش مسئولین ما الگوی خودرا شهید چمران قرار دهند
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.