گروه: اخبار استان خبر: 131517 / تاریخ انتشار : 1398/3/28 ساعت : 11:05

آتش سوزی تنگه صعب العبور دوراک بهمئی به روز سوم کشید+تصاویر

آتش سوزی تنگ دوراک بهمئی که دو روز پیش شروع شده بود، با وجود تلاش نیروهای مردمی و مسئولان شهرستان همچنان ادامه دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آوای ماغر؛آتش سوزی تنگ دوراک بهمئی که دو روز پیش شروع شده بود، با وجود تلاش نیروهای مردمی و مسئولان شهرستان همچنان ادامه دارد.

این آتش سوزی که به جان درختان انبوه بلوط بی پناه افتاد، با خاموش شدن از یک نقطه، بر اثر وزش باد و تراکم بالای درختان، از گوشه ای دیگر فوران می کند .

 

 

 

متاسفانه تنگه باریک منطقه سرشار از دود غلیظ بوده و  مسیر صعب العبور است که امکان امداد رسانی با هر وسیله ای در آن بسیار کم است.

مسئولان و نیروهای مردمی همه با هم ساعت 9 صبح امروز از ابتدای تنگه دوباره شروع به حرکت به سمت محل حادثه کردند اما تا این لحظه هیچ خبری مبنی بر مهار آتش مخابره نشده است.

 

 

 

همانگونه که در خبر روز گذشته این پایگاه خبری اشاره شده است، این منطقه از مناطق بکر،خاستگاه و ذخیره گاه بزرگ جنگل های بلوط زاگرس است که در کنار وجود گونه های دیگر گیاهی و درختی، حیوانات، پرندگان و خزندگان متنوعی را در آغوش پر مهر خود پرورش می دهد اما سه روز است که این آغوش نا امن شده و همه فرزندان این طبیعت در محاصره آتش و دود هستند.

به گزارش خبرنگار آوای ماغر در صورتی که مسئولان استانی با حمایت مردم و مسئولان بهمئی به فریاد این جنگل نرسند، خسارات جبران ناپذیری بر جای می ماند، هر چند خسارات روزهای گذشته این حادثه تاکنون هم بالا و جبران ناپذیر است.

تاکنون هیچ مسئولی میزان خسارت وارده به این جنگل را گزارش نداده است اما شواهد و گزارش های محلی حاکی از خسارات سنگین است.

در ادامه تصاویر بیشتری از درگیری جنگل های بلوط  زاگرس با آتش و تلاش شبانه روزی مردم و مسئولان بهمئی را برای مهار آن مشاهده کنید:

 

 

 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.