گروه: اخبار استان خبر: 131411 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 ساعت : 19:14
پیگیری مطالبات مردمی؛

اعطای مجوزهای گزینشی ساخت کارواش در دهدشت +تصاویر

در شهر دهدشت تقاطع های هم سطح فراوانی وجود دارد که روزانه شاهد ترافیک تعداد زیادی از وسایل نقلیه است. اما در برخی از این تقاطع ها ساخت و سازهایی صورت گرفته که طبق مقررات استاندارد نبوده و مشکلاتی را برای عبور و مرور وسایل نقلیه بوجود خواهد آورد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ تقاطع ها در شبکه ترافیک شهری نقش و اهمیت ویژه ای دارند. این اهمیت دلایل گوناگونی از جمله نقش عمده تقاطع ها در ایمنی و ظرفیت شبکه دارد. تقاطع های یک شبکه ترافیک بخش عمده ای از تصادفهای آن شبکه را که بیشترشان منجر به جراحت یا مرگ می شون به خود اختصاص می دهند.

 

نکته مهم دیگر آن است که ظرفیت هر پیوند و به طور کلی ظرفیت شبکه ترافیک یک شهر به ظرفیت و قابلیت کشش تقاطع های آن پیوند یا شبکه بستگی دارد ، به طوری که ظرفیت تقاطع ها ظرفیت جاده های شهری را مشخص می کند.

 

از نظر ایمنی و برای استفاده کامل از ظرفیت تقاطع باید حداقل مسافت دید را در آن رعایت کرد. در مواقعی که تقاطع به ناچار در قوس و یا «ترانشه» نزدیک به یک سرازیری تند یا نزدیک به یکل پل واقع شده باشد ، و رعایت حداقل مسافت دید دشوار باشد باید از ایجاد موانعی نظیر باجه تلفن دکه روزنامه فروشی نصب علائم و کاشتن بوته های کوتاه جلوگیری کرد.

 

در شهر دهدشت تقاطع های هم سطح فراوانی وجود دارد که روزانه شاهد ترافیک تعداد زیادی از وسایل نقلیه است. اما در برخی از این تقاطع ها ساخت و سازهایی صورت گرفته که طبق مقررات استاندارد نبوده و مشکلاتی را برای عبور و مرور وسایل نقلیه بوجود خواهد آورد.

 

در خیابان کمربندی شهر دهدشت در برخی از تقاطع ها چندین کارواش ساخته شده که طبق گفته مسئولان شهرداری به یکی از شهروندان کهگیلویه ای غیرقانی است و نباید مجوز ساخت و راه اندازی به این کارواش ها داده شود.

 

 

این شهروند دهدشتی در گفت و گو با کهگیلویه گفت: جهت راه اندازی کارواش زمینی در نزدیکی یک از تقاطع های کمربندی دهدشت اجاره کرده و به شهرداری برایگرفتن مجوز کارواش مراجعه کرده بودم که یکی از مسئولین مربوطه در شهرداری از دادن مجوز جهت راه اندازی کارواش به دلیل غیرقانونی بودن ساخت کارواش در مجاورت تقاطع ها از دادن مجوز خود داری کرد. اما پس از مدتی در همین کمربندی کارواش هایی احداث شدند که دقیقا در تقاطع های اصلی هستند و حتی در یکی از تقاطع ها دو کارواش و قالیشویی روبه روی یکدیگر در محل تقاطع اصلی احداث شده اند.

 

حال مسئله ای که اینجا وجود دارد این است که اگر ساخت و ساز کارواش و قالیشویی در تقاطع ها غیر مجاز است، این قانون باید برای همه یکسان باشد و اعطای مجوزها اگر به صورت گزینشی باشد این کار به دور از اخلاق بوده و باید مسئولین در این زمینه و موارد مشابه به مردم پاسخگو باشند.

 

در ادامه تصاویر تکمیلی آمده است؛

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.