گروه: اخبار استان خبر: 131409 / تاریخ انتشار : 1398/3/27 ساعت : 09:55

بررسی ماجرای پلمپ شیرینی فروشی الف و بازگشایی مجدد بعد از سه روز/الف در یاسوج کاملا تعطیل می شود!

بازشدن این واحد به منظور ادامه فعالیت نبود، مدیر این واحد درخواست کتبی به مدیر شبکه بهداشت داد که قصد داریم به طور کلی جمع آوری کنیم و واحد را برای این کار تحویل ما دهید که تا سی و یکم به طور کامل جمع آوری کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هفته گذشته بازرسان تعزیرات حکومتی و صنعت معدن و تجارت استان به همراه کارشناسان مرکز بهداشت و امور صنفی یاسوج در طرحی ضربتی برخی واحدهای صنفی در این شهر را بازرسی کردند.

 

در این بازرسی یکی از معروفترین واحد های صنفی یعنی شیرینی فروشی الف به علت رعایت نکردن مسائل بهداشتی و استفاده از مواد خطرناک در تولیدات خود توسط این بازرسان پلمپ شد.

 

استفاده از شیرینی های فاسد وتاریخ گذشته به عنوان پودر برای تزیین کیک های تولد، استفاده از روغن فاسد، آشپزخانه غیر بهداشتی، نگهداری مواد اولیه فاسد در یخچال وسردخانه و استفاده از الکل و دارو در آماده کردن شیرینی ها تنها بخشی از تخلفات این واحد صنفی است.

 

این خبر خیلی زود در صدر اخبار رسانه های استان و فضای مجازی قرار گرفت و واکنش های زیادی را به دنبال داشت.

 

پس از گذشت سه روز از این اتفاق خبری مبنی بر بازشدن مجدد این شیرینی فروشی بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت و موجبات تعجب شهروندان نیز شده است، سوال اساسی اینجاست که داستان چیست و سوال دیگر این است که آیا واقعا پای هنرنمایی مسئولین در پلمپ و سپس بازگشایی کمتر از سه روز شیرینی الف در یاسوج در میان است.
همچنان ابهامات زیادی در این رابطه باقی مانده است اما با وجود بازشدن این شعبه شیرینی فروشی، به نظر می رسد مردم به دلایلی که به عنوان تعطیلی این واحد یاد شد، استقبال کمی از آن تا کنون انجام داده اند.


پس از زمزمه های خبر باز شدن شیرینی فروش الف در یاسوج و انتشار در یکی از کانال های خبری حامی این شیرینی فروشی، این موضوع را از مسئولان بهداشتی استان پیگیر شدیم.


رئیس گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان در گفتگو با صبح زاگرس در تشریح این ماجرا گفت: همکاران ما چند روز قل از پلمپ این شیرینی فروشی از آن بازدید کردند و با توجه به این که نواقصات آن برطرف نشده بود اخطار جدی پلمپ به آن داده شد و اعلام کردیم ظرف مدت 48 ساعت مواد فاسدشدنی را جمع کنید باید این مکان را پلمپ کنیم.

 

فروزان ادامه داد: روزی که تعزیرات و صنف برای بازید رفتند ما نیز به همراه ان ها رفتیم و با توجه به این که کارهای لازم که به آن ها اعلام کرده بودیم را انجام نداده بودند و همچنین بررسی های جدید همان جا هم کارگاه و هم شیرینی فروشی را پلمپ کردیم .

 

وی به بازگشایی مجدد این شیرینی فروشی اشاره کرد و گفت: بازشدن این واحد به منظور ادامه فعالیت نبود، مدیر این واحد درخواست کتبی به مدیر شبکه بهداشت داد که قصد داریم به طور کلی جمع آوری کنیم و واحد را برای این کار تحویل ما دهید که تا سی و یکم به طور کامل جمع آوری کنیم.

 

فروزان ادامه داد: فک پلمپ با حضور نمایندگان ادارات درگیر انجام شد و همه شیرینی ها صورتجلسه شد و قرار است امروز به همراه نماینده دادستان و نماینده تعزیرات برای امحای شیرینی ها و مواد اولیه آن اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.