گروه: اخبار استان خبر: 131386 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 ساعت : 19:35

با این میوه سنگ کلیه را ناپدید کنید

طب سنتی برای بسیاری از بیماری ها، درمان خوبی به حساب می آید. مصرف میوه ها و گیاهان دارویی هم از بروز بیماری ها جلوگیری می کند و هم می تواند این بیماری ها را دفع کرده و از بین ببرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، برای دفع سنگ کلیه نیز می توان 15 گرم از این میوه را ابتدا خرد کرده در 300 سی سی آب سرد جوشانده و 15 دقیقه دم کرده قبل از غذا یک لیوان نوشید، همچنین می توان برای درمان "سنگ کیسه صفرا" از جوشانده یا دمکرده این میوه میل کرد. گیاه "نسترن" درختچه کوچکی است با ارتفاع حداکثر 3 متر و برگ هایی شامل پنج تا هفت برگچه دندانه دار که به شکل بیضی نوک تیز بوده و گل ها به رنگ های گلی (قرمز کم رنگ)، سفید مایل به گلی و یا سفید هستند.

این گل زیبا و خوش عطر سرشار از خواص دارویی است که علاوه بر آن، رب مخصوص خوراکی نیز از آن تهیه می شود که می تواند جایگزین رب انار جهت استفاده در غذاها باشد. در زیر به معرفی این گل و خواص آن می پردازیم.

ــ ضد درد، ضد اسهال، آنتی اکسیدان، ملیّن، ادرارآور، کاهش دهنده قند خون، مسهل، مهارکننده لیپواکسیژناز، مقوی اعصاب و ضد کرم و طبع آن گرم و خشک است.

ــ سرشار از ویتامین ث است و میوه خشک آن را بیش از یک سال نمی توان نگهداری کرد.

ــ در دوران نقاهت از دمکرده میوه این گیاه استفاده شود و برای جوشانده میوه این گیاه را نباید زیاد جوشاند.

ــ برای ناراحتی های لثه و درد دندان از جوشانده این گیاه مزمزه شود. برای رفع حالت سستی در بدن از جوشانده میوه این گیاه بنوشند.

ــ برای درمان التهاب کلیه از جوشانده میوه این گیاه استفاده می شود و برای درمان یبوست از مربای گل نسترن استفاده شود.

ــ برای درمان ورم مثانه از دمکرده میوه این گیاه استفاده می شود و میوه این گیاه سرشار از کلسیم است.

خواص دمنوش گل نسترن

ــ دمکرده میوه این گیاه تصفیه کننده خون است و جهت برطرف کردن غم و اندوه 10 گرم میوه این گیاه را در 300 سی سی آب سرد به مدت 3 ساعت خیسانده سپس حرارت داده تا به جوش آید، 15 دقیقه دم کرده روزی 3 فنجان بنوشند.

ــ برای درمان اسهال و اسهال خونی 20 گرم میوه این گیاه را در 500 سی سی آب سرد به مدت 3 ساعت خیسانده سپس حرارت داده تا به جوش آید، 15 دقیقه دم کرده روزی 3 فنجان بنوشند.

ــ برای درمان تپش قلب 10 گرم میوه نسترن را به مدت 3 ساعت در 300 سی سی آب سرد خیسانده سپس با حرارت ملایم جوش آورده 5 دقیقه جوشانده، 15 دقیقه دم کرده و روزی 3 فنجان بنوشند.

ــ برای درمان حبس البول 10 گرم میوه نسترن را در 300 سی سی آب جوش 15 دقیقه دم کرده و قبل از هر غذا یک فنجان بنوشند.

ــ برای درمان نرمی استخوان و کمبود ویتامین ث، یک کیلو میوه نسترن را با 300 گرم نبات کوبیده، سپس با 2 لیتر آب مخلوط کرده، به مدت 15 روز در یک محل گرم گذاشته، سپس صاف کرده و قبل از غذا یک فنجان بنوشند.

ــ برای درمان ورم چرکی کلیه از جوشانده و دمکرده میوه نسترن استفاده شود و برای درمان سرماخوردگی و آنفلوآنزا از دمکرده میوه نسترن استفاده شود.

ــ برای دفع سنگ کلیه 15 گرم میوه نسترن را ابتدا خرد کرده در 300 سی سی آب سرد جوشانده، 15 دقیقه دم کرده و قبل از غذا یک لیوان بنوشند.

برخی خواص میوه گل نسترن

ــ برای درمان سنگ کیسه صفرا از جوشانده یا دمکرده میوه نسترن میل شود.

ــ جوشانده میوه نسترن دفع کننده کرم معده است و ضماد گل نسترن، التیام دهنده زخم است.

ــ بوی بد بدن را دفع می کند. آن هایی که عرق زیاد می کنند و بوی بد می گیرند، باید تن خود را بعد از حمام کردن با دم کرده گل و برگ نسترن آبکشی کنند.

ــ خونریزی از سینه را بند می آورد، بی خوابی را برطرف می کند، انقباض ماهیچه های معده را برطرف و معده را تقویت می کند.

ــ سرعت جریان خون را در پوست زیاد کرده و باعث لطافت پوست می شود.

ــ برای ترمیم شکستگی استخوان و رفع ورم مقعد، ضمادی از برگ این گیاه درست کرده و روی قسمت شکستگی یا تورم قرار دهید.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.