گروه: اخبار استان خبر: 131325 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 ساعت : 11:25

کوچکترین شهرستان ایران صاحب یک اداره جدید شد

لنده به عنوان کوچکترین شهرستان استان و ایران هنوز از داشتن برخی ادارات محروم است که این مهم با استقرار یکی از ادارات در این شهرستان انجام شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، عشایر بیشترین نقش را در تولید نیازمندی های جوامع شهری و روستایی در طول سال با کوچ از ییلاق به قشلاق و بلعکس دارند که این حجم از تولیدات علاوه بر رفع نیازمندی جوامع کوچک خود می توانند در جهت صادرات نیز اثر گذار باشد که نیازمند حمایت ویژه هستند.

 

به همین منظور یکی از مهمترین مطالباتی که چندین سال است مردم و مسئولان به دنبال ایجاد اداره و یا نمایندگی ان بودند بحث استقرار و استقلال اداره امورعشایری است.

 

این مطالبه مهم با حضور علی پور مدیرکل امور عشایری استان و جمعی از همکاران وی با انتصاب سید صفدر نیک آئین به عنوان اولین رئیس اداره امور عشایری شهرستان لنده برگزار شد و وی  رسما ماموریت یافت تا پیگیر مشکلات جامعه عشایری شهرستان لنده باشد که فعالیت خود را در این زمینه نیز آغاز کرده است.

 


 

علی پور در این مراسم ضمن تاکید بر رفع نیازمندی های اولیه عشایر و پیگیری مشکلات انان از رئیس جدید این شهرستان خواست تا با جدیت تمام به دنبال رفع مشکلات و ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه رونق وتولید در عشایر باشند و از هیچ تلاشی در جهت بهبود شرایط دست برندارد.

 

وی در ادامه گفت: عشایر در طول سال های گذشته به خصوص در سخت ترین شرایط در کنار سایر اقشار در خط امام و رهبری بوده و هست به طوری که امام راحل فرمودند: عشایر ذخایر انقلابند.

 

مدیرکل امورعشایری استان تصریح کرد: انتصاب یکی از افراد باسابقه برای مدیریت شهرستان لنده باتوجه به حجم مشکلات می تواند زمینه ساز رفع مشکلات در آینده باشد که نیازمند حمایت سایر ادارات است.

 

 

 

در ادامه نیز سید صفدر نیک آئین با قدردانی از حمایت مدیرکل با اشاره به حجم مشکلات عشایر گفت: بدون شک اشراف بر مشکلات بخشی اعظمی از مدیریت است که با یک برنامه ریزی جامع و هدفمند و ترسیم نقشه راه می توان در جهت رفع مشکلات به خصوص جامعه عشایری قدم برداشت.

 

وی افزود: امیدواریم بتوانیم نیازمندی های عشایر را بر اساس اولویت ها و شاخص های شعار سال بتوانیم ارتقا دهیم و در جهت رونق و تولید گام های خوبی برداریم.

 

رئیس اداره امورعشایری شهرستان لنده تصریح کرد: در برنامه کاری این شهرستان بحث پیگیری مشکلات آب آشامیدنی، تامین علوفه دام و افزایش سهمیه آرد عشایری و رفع مشکلات حوزه عشایری از مهمترین مواردی است که به صورت پلکانی پیگیری و رفع خواهند شد.

 

گفتنی است سید صفدر نیک آئین دارای سابقه 18ساله در حوزه امورعشایری است که اولین مدیر امورعشایری در لنده است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.