گروه: اخبار استان خبر: 131318 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 ساعت : 09:27

چالش های پیش روی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد/از مدیریت های خاله خرزویی تا نفوذ نمایندگان و مدیریت فشل برخی ادارات مهم

عصر امروز مراسم معارفه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود، در این مطلب به برخی چالش های پیش روی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد می پردازیم، موضوعاتی که هر کدام از ان ها می تواند نقش تعیین کننده ای در آینده مدیریت استان داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سرانجام پس از حرف و حدیث های بسیار استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد و و بعد از استعفای علی محمد احمدی، حسین کلانتری معاون سابق سیاسی امنیتی استانداری ایلام و مدیرکل امنیتی وزرات کشور جایگزین وی شد.

 

عصر امروز مراسم معارفه استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود و سومین استاندار دولت تدبیر  وامید رسما کار خود را آغاز خواهد کرد.

 

در این مطلب به برخی چالش های پیش روی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد می پردازیم، موضوعاتی که هر کدام از ان ها می تواند نقش تعیین کننده ای در آینده مدیریت استان داشته باشد.

 

یکی از مهمترین مسائلی که همیشه در کهگیلویه و بویراحمد برای استانداران وجود داشته است، سهم خواهی نمایندگان مجلس و دخالت ان در کار مدیریت اجرایی استان است.

 

این مساله به عنوان یکی از مهمترین چالش های پیش روی استاندار جدید است که باید با جدیت به مقابله با آن بپردازد و در غیر این صورت هر یک از نمایندگان مجلس او را به سمتی خواهند برد و همین مساله موجب جلوگیری از روند متوازن توسعه در استان خواهد شد.

 

یکی دیگر از چالش های مهم پیش روی کلانتری که همانند یک غده سرطانی در این استان است، قومیت گرایی حتی در ادارات و دستگاه های اجرایی است که گاهی به اصطلاح به ان مدیریت " خاله خرزویی " هم گفته می شود و همین مساله موجب شده است برخی دستگاه های استان بزادهی مناسب را نداشته باشند و موجبات نارضایتی مردم را هم فراهم کرده باشند.

 

بنابراین انتظار می رود حسین کلانتری به این مساله ورود جدی داشته باشد و با قاطعیت نسبت به این مساله برخورد کند.

 

موضوع مهم دیگر که باعث انتقاد از علی محمد احمدی نیز شده بود و انتظار می رود که استاندار جدید توجه ویژه به آن داشته باشد، حضور میدانی بیشتر در شهرستان ها و پروژه های مختلف باشد و شخصا بر پروژه های مهم نظارت داشته باشد.

 

یکی دیگر از موضوعات مهم که مخصوص اصحاب رسانه است، انتظار تعامل بیشتر استاندار با خبرنگاران و صاحبان قلم استان است چرا که این مساله موجب رشد  توسعه بیشتر استان خواهد شد.

 

پروژه های عمرانی نیمه تمام یکی دیگر از چالش های پیش روی استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد است که باید نگاه ویژه ای به آن ها داشته باشد و به منظور پیگیری و اتمام آن ها اقدام کند.

 

بیکاری جوانان، وضعیت نامناسب جاده های کهگیلویه و بویراحمد و آمار بالای تصادفات جاده ای، برخورد و مقابله با رانت و تبعیض در ادارات، پیگیری وضعیت فشل نظارت بر بازار استان و رسیدگی به وضعیت مدیران خسته و بی رمق و ضعیف استان از دیگر موضوعات مهم در استان کهگیلویه و بویراحمد است که نیازمند توجه کلانتری خواهد بود.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 3 نظر
سارا . م
1398/3/26 - 11:26
مردم استان کهگیلویه و بویراحمد محرومیت های زیادی در گذشته تا به امروز داشته است، در یکی از موارد وقتی در مناطق روستایی بارش باران شروع به باریدن می کند راه های ارتباطی قطع می شود، آقای استاندار به فکر چاره برای راه های ارتباطی در مناطق روستایی باشید.
rateup 0
 ratedown 0
مونس
1398/3/26 - 11:27
استاندار جدید برای خدمت نیاز به فرصت دارد و البته وظیفه دارد همه مسائل و محرومیت های استان را شناسایی و در جهت آنها تلاش کند.
rateup 0
 ratedown 0
عباسی
1398/3/26 - 11:34
کملا درست است درود
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.