گروه: اخبار استان خبر: 131263 / تاریخ انتشار : 1398/3/25 ساعت : 10:51

واکنش رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه نسبت به خبر ادغام مدارس راهنمایی دخترانه و پسرانه در شهر سوق

ادغام مدارس راهنمایی دخترانه و‌ پسرانه سوق بحث جدی این روزهای آموزش و‌ پرورش شهرستان کهگیلویه است که اولین جرقه این شایعه را یکی از خبرگزاری ها مطرح کرده بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازکهگیلویه؛ ادغام مدارس راهنمایی دخترانه و‌پسرانه سوق بحث جدی این روزهای آموزش و‌پرورش شهرستان کهگیلویه است که اولین جرقه این شایعه را یکی از خبرگزاری ها مطرح کرده بود.

 

روز گذشته امام جمعه شهر سوق،حجت الاسلام کیانی اصل در پایان خطبه دوم خود مطالبی را مبنی بر ادغام مدارس راهنمایی در شهر سوق عنوان کرد.


وی خطاب به مسؤولان گفت: اینکه دو مدرسه راهنمایی سوق به بهانه حد نصاب نرسیدن دانش آموزان توسط آموزش و پرورش ادغام شود اشتباه است.


امام جمعه سوق افزود: ادغام این مدارس خطرهای زیادی را برای مردم به بار می آورد؛ چون اولا هیچ تاکسی بین شهری وجود ندارد که دانش آموزان را جابجا کند ثانیا کیفیت آموزش پایین خواهد آمد.

 

وی گفت: آموزش و پرورش شهرستان تلاش کند این مشکل را امسال به نحوی حل و فصل کند تا در سال تحصیلی دانش آموزان بدون دغدغه به تحصیل خود ادامه دهند.

 

کیانی تصریح کرد: با توجه به بالا بودن آمار دانش آموزان پایه ششم سال تحصیلی آینده جمعیت مدرسه راهنمایی به حد نصاب لازم خواهد رسید و نیازی به ادغام وجود ندارد.

 

علی پورک پور رئیس  آموزش وپرورش شهرستان کهگیلویه در گفت و گو با پایگاه خبری کهگیلویه گفت : با توجه به اینکه مدارس برای دایر بودن نیاز به داشتن نرم مصوب دارند و این موضوع از طریق سامانه های آموزش و پرورش کل بررسی می شود در واقع این موضوع از دست ما خارج است و باید مدارس راهنمایی ادغام شوند.

 

 

پورک پور گفت : در سال های گذشته مجتمع های روستایی در سامانه آموزش و‌پرورش وجود داشت و مدارسی شهری که به حد نصاب نمی رسیدند را در سامانه به عنوان زیرمجموعه مجتمع های روستایی قرار میدادیم تا کد آن در سامانه ثبت شود و برای برقراری مدارس مشکلی پیش نیاید اما امسال مجتمع های روستایی از سامانه آموزش و پرورش حذف شدند و دیگر نمی توان این کار را انجام داد. 

 

 

وی افزود : با توجه به اینکه این قانون از قبل مشخص شده است ولی آموزش و پرورش شهرستان نیز تمام تلاش های خود را انجام می دهد و امروز برای چندمین بار مکاتبه تلفنی با مدیر کل خواهد داشت تا شاید بتوان این مشکل را حل کرد.

 

وی در مورد مطالبی که برخی از رسانه‌ها در مورد اختلاط  مدارس دخترانه و پسرانه در شهر سوق عنوان کردند گفت : این مطالب به هیچ عنوان صحت ندارد و این موضوع فقط درباره مدارس راهنمایی پسرانه معلم وشهید نواب صفوی  است که آن هم به دلیل پایین بودن تعداد دانش آموزان است.

 

 

داریوش ملک رییس نمایندگی آموزش و پرورش سوق نیز در جایی عنوان کرد : در سالهای گذشته با توجه به دایر بودن مجتمع ها ابلاغ مدیر و عوامل مدارسی که جمعیت دانش آموزی آنها زیر نرم ابلاغی از طرف وزارت بود از  طریق آن صادر میشد. از جمله مدرسه معلم که تا مرز 24 دانش آموز در سه پایه در یکی از سالها تقلیل پیدا کرده بود و با این شیوه از انحلال آن جلوگیری شد اما برای سال تحصیلی جدید با توجه به حذف مجتمع ها در سراسر کشور و وجود قانون الزام مدارس شهری به داشتن حداقل 75دانش آموز برای برقرار شدن ابلاغ مدیر و کارکنان و با توجه به این که هردو مدرسه متوسطه اول سوق خیلی پایین تر از نرم ابلاغی بودند تصمیم به ادغام آنها گرفته شد.

 

وی افزود: با این وجود ما موضوع را پیگیری کردیم و معایب و مشکلات و معارضات این ادغام را چند جلسه حضوری به اطلاع مسئول آموزش و پرورش شهرستان رسانده و سپس با مدیر کل  در میان گذاشتیم که مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: به جدیت دنبال حل این مشکل هستم همچنین امام جمعه محترم در این خصوص باجدیت موضوع را از طریق مدیریت  شهرستان پیگیری کردند.

 

امیدواریم که این مشکل آموزشی مدارس شهر سوق با پیگیری های مسئولین استان و شهرستان پیگیری و‌ حل شود؛ همچنین برخی از رسانه ها لازم است که در زمان کپی کردن مطالب دیگر سایت های خبری با دقت بیشتری مطالب را خوانده و با تیترهای کذب اذهان عموم مردم را به اکاذیب خود سوق ندهند چرا که پیامد بعدی شایعه پراکنی ها برعهده آن هاست.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 10 نظر
دشت لاله
1398/3/25 - 14:01
خوشبحالتون هنوز از شاید حرف میزنید آقای مدیر!!!
rateup 0
 ratedown 0
بابک
1398/3/25 - 14:04
خسته نباشید جانانه به آموزش وپرورش اگر آموزش وپرورش اصلاح شود جامعه دچار بسیاری از آسیب ها نمی شود.
rateup 0
 ratedown 0
مینا
1398/3/25 - 14:05
خسته نباشی آقای پورک پور!!!!
rateup 0
 ratedown 0
کوهی
1398/3/25 - 14:05
واقعا تأسف آوره
rateup 0
 ratedown 0
خرمی
1398/3/25 - 14:06
معلومه که آموزش وفرهنگ برای تغیر فرهنگ برنامه داره!!!!!!
rateup 0
 ratedown 0
صیادی
1398/3/25 - 14:07
وقتی آموزش وپرورش اینه میخوای بقیه نهاد ها چطوری برخورد کنن
rateup 0
 ratedown 0
زیبا
1398/3/25 - 14:08
واقعا آقای مدیر چطوری میتونی در قبال امنیت فرزندان این سرزمین این گونه خونسردانه صحبت کنی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
rateup 0
 ratedown 0
پناهی
1398/3/25 - 14:09
اگر فرزندان آقای مدیر در میان این دانش آموزان بودند باز هم همین گونه صحبت می کرد؟؟؟؟؟؟؟
rateup 0
 ratedown 0
محبی
1398/3/29 - 17:15
لطفا دست از این کارتان بردارید شهر سوق را خراب نکنیز
rateup 0
 ratedown 0
محبی
1398/3/29 - 17:16
لطفا دست از این کارتان بردارید شهر سوق را خراب نکنید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.