گروه: اخبار استان خبر: 131145 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 ساعت : 14:35

نوزاد عجول در جاده یاسوج-اصفهان به دنیا امد

تکنسین های اورژانس دم‌چنار توانستند بعد از یک ماموریت چهار ساعته و خستگی‌ناپذیر در مناطق دوردست روستای سیلاب کلوار (لوداب) زمینه زایمان موفق را برای مادر باردار فراهم کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تکنسین های اورژانس دم‌چنار توانستند بعد از یک ماموریت چهار ساعته و خستگی‌ناپذیر در مناطق دوردست روستای سیلاب کلوار (لوداب) زمینه زایمان موفق را برای مادر باردار فراهم کنند.

 


رئیس اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: طی تماسی در ساعت ۲و ۱۳ دقیقه بامداد روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ۹۸ مرکز ارتباطات یاسوج مبنی بر شروع درد زایمانی خانم ۳۰ ساله در یکی از روستاهای دور افتاده منطقه سیلاب کلوار بلافاصله آمبولانس  دمچنار به این منطقه اعزام شد.

 


پوران فرد با بیان اینکه این مأموریت را دو تکنسین اورژانس دم‌چنار به نام‌های آقایان بهروزیان و رضائی به عهده گرفتند افزود: جهت نجات مادر باردار مسافت طولانی را پشت  سر گذاشتند.


وی با بیان اینکه مادر باردار توسط خودروی شخصی از منطقه دور دست جهت تحویل  به آمبولانس در حرکت بود افزود: در  روستای جوکار مادر بادار را تحویل آمبولانس ۱۱۵ دادند.


پوران فرد تصریح کرد: نوزاد عجول اجازه مادر را تا بیمارستان نداد در مسیر جاده( پلیس راه یاسوج-اصفهان ) نوزاد در آمبولانس اورژانس چشم  به دنیا گشود.


وی با بیان اینکه با وجود اورژانس در استان و خدمت رسانی زمینی و هوایی در مناطق دور دست مرگ مادران باردار به صفر رسیده است، افزود: این ماموریت چهار ساعته در مناطق محروم ودوردست با زایمان موفق به اتمام رسید و مادر با نوزاد بعد از اقدامات متناسب از جمله کلیپ بند ناف، پوار، خشک کردن نوزاد، هردو را  با سلامت کامل تحویل بیمارستان امام سجاد یاسوج دادند.


رئیس اورژانس استان در پایان از تمام تکنسین های اورژانس که فداکارانه و با ایثار عشق  در راه خدمت به مردم و جامعه  بخصوص مناطق محروم خدمت رسانی میکنند و از اینکه خستگی کار و خدمت به این مردم محروم خدشه ای در کارشان ایجاد نمیکند، تشکر و قدردانی بعمل اورد و سلامتی این نیروهای خدوم و زحمتکش و فرشتگان نجات و بی منت  را از خداوند منان خواستارشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.