گروه: اخبار استان خبر: 131077 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 ساعت : 09:22

عملیات مهار آتش سوزی خامی با بالگرد/فیلم

17هکتار از جنگل ها و مراتع شهرستان باشت در آتش سوزی های چند روز گذشته تاکنون طعمه حریق شده اندو این آتش سوزی‌ها در مناطق کوه خامی، شلالدون، نارگ موسی و لار با تلاش نیروهای مردمی و امدادگران مهار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،در چند روز گذشته 4 نقطه در شهرستان باشت طعمه حریق شده است که علت برخی از آنها و میزان خسارت در دست بررسی قراردارد و این درحالی است که 17هکتار از جنگل ها و مراتع این شهرستان در آتش سوزی های چند روز گذشته تاکنون طعمه حریق شده است.

 

این آتش سوزی‌ها بیشتر در مناطق کوه خامی، شلالدون، نارگ موسی و لار به وقوع پیوست که با تلاش نیروهای مردمی و امدادگران مهار شد ،همچنین در آتش سوزی چند روز اخیر منطقه حفاظت شده کوه خامی ، اعزام نیرو برای اطفای حریق با استفاده از بالگرد انجام گرفت.

 

کوه سه هزار و ۱۷۲ متری خامی با ۱۰ قله بالای سه هزار متر ارتفاع، بین دو شهرستان گچساران و باشت واقع شده است،ارتفاع علوفه و مراتع در کوه خامی به دلیل بارندگی مناسب در سال جاری تا یک متر می‌رسد؛منطقه حفاظت شده خامی ۲۵ هزار و ۶۷۱ هکتار وسعت دارد و این منطقه کوهستانی در سال ۷۸ با هدف حمایت از جمعیت جانوری به عنوان منطقه حفاظت شده مورد حفاظت قرار گرفت.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.