گروه: اخبار استان خبر: 131074 / تاریخ انتشار : 1398/3/22 ساعت : 19:08
سه شنبه های بدون خودرو در یاسوج؛

گلایه رئیس هیئت دوچرخه سواری استان از مسوولان شهری/ مقدم: مسئله پیست دوچرخه سواری شهر یاسوج را پیگیری میکنیم+تصاویر و فیلم

عصر دیروز همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته محیط زیست، به همت تشکل نهضت سبز زاگرس و با همکاری هیئت دوچره سواری استان و اداره محیط زیست در شهر یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ عصر دیروز همایش دوچرخه سواری به مناسبت هفته محیط زیست، به همت تشکل نهضت سبز زاگرس و با همکاری هیئت دوچره سواری استان و اداره محیط زیست در شهر یاسوج برگزار شد.

 

در این مراسم ورزشکاران دوچرخه سوار در رده های مختلف سنی از میدان عدل تا پارک ولایت شهر یاسوج را به منظور فرهنگ استفاده از دوچرخه و  ایجاد نشاط و سلامتی رکاب زدند.

 

 

در این برنامه که در هفته محیط زیست برگزار شد، یکی از اهداف آن کاهش استفاده از خودروهای شخصی و استفاده از دوچرخه برای کاستن از آلودگی هوا، آلودگی صوتی، کاستن از ترافیک شهری، و صرفه جویی در هزینه های ملی نظیر سوخت، بهداشت و درمان را می توان اشاره کرد.

 

 

در این مراسم رئیس هیئت دوچرخه سواری استان گفت: یکی از برنامه ریزی های خوب در  چهار سال گذشته و در بخش  ورزش دوچرخه سواری این بود که این ورزش به یک ورزش همگانی تبدیل شود، از طرفی در خصوص مسائل شهری  هر 6 دوچرخه جای یک خودرو را در شهر می تواند بگیرد، و همین موضوع سبب کاستن بار ترافیک شهری، کاهش آلاینده های خودروها، و حفظ محیط زیست شهر خواهد بود و  با این ورزش سلامتی مردم ساکن شهر حفظ شود

 

 

زارعی بیان کرد: در همین ارتباط تصمیم گرفته شد به منظور فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه و با شعار سه شنبه های بدون خودرو راه اندازی شود.

 

وی افزود: هیئت دوچرخه سواری در مرکز استان با توجه به اقلیم و شرایط کوهستانی در دوشهرستان بویراحمد و دنا مشکلاتی و محدودیت هایی دارد، اما این دغدغه در شهرستان های دیگر کمتر است.

 

 

زارعی در ادامه گفت:  با توجه به جلسه شورای ورزش، با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان و همچنین معاونت سایسی و امنیتی استاندار در شهرستان بویراحمد از مسوولان خواستار پیگیری یک پیست دوچرخه سورای در استان شدم، در آن جلسه قول هایی برای تحقق این موضوع داده شد.

 

 

رئیس هیئت های دوچرخه سواری استان در پایان گفت: در حال حاضر فضایی برای پیست دوچرخه سواری در مرکز استان نیست، اما در شهرستان گچساران در پارک نفت یک پیست دوچرخه سواری خوب وجود داشته که مردم از آن استفاده می کنند، اما به دلیل شرایط کوهستانی  شهر یاسوج امکان احداث این پیست وجود ندارد، هر چند قول هایی مبنی بر احداث یک پیست در پارک ساحلی یاسوج  داده شده است ، که امیدواریم بتوان در 4 سال آینده این موضوع عملی شود.

 

 

رئیس هیئت دوچرخه سواری شهرستان بویراحمد در این مراسم گفت: دوچرخه سواری یک رشته ای بوده که هم به صورت انفرادی و همچنین به صورت همگانی برگزار می شود، از طرفی می توان از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه برای رفت آمد ها در شهر استفاده کرد، بنابراین لازم است با ایجاد خطوط ویژه ای برای دوچرخه ها  توسط شهردار، فرماندار و کسانی که مسوول هستند، این موضوع را عملی کنند.

 

صلاحی بیام کرد: در شهرهای بزرگ کشور مانند شیراز، تهران، اصفهان خطوط ویژه دوچرخه سواری وجود دارد که این موضوع سبب فرهنگ سازی برای استفاده از دوچرخه شده است، زیرا دوچرخه یک وسیله بدون دود، پاک، از طرفی سبب حفظ سلامتی شهروندان می شود.

 

 

در پایان مراسم به قید قرعه به تعدادی از دوچرخه سواران  جوایزی از طرفی هیئت دوچرخه سواری  استان و شهرداری یاسوج اهداء شد.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.