گروه: اخبار استان خبر: 120847 / تاریخ انتشار : 1398/3/18 ساعت : 17:13
کارشناس مسائل سیاسی:

اقتدار کنونی ایران میوه صبر و مقاومت ملت ماست/منطق مقاومت ما را از طوفان حوادث نجات داد

حسین پور: ما نباید گذشته انقلاب را فراموش کنیم که همین منطق مقاومت و ایستادگی به همراه صبر ما را از طوفان حوادث نجات داد و می توان به جرأت گفت که اقتدار ما میوه مقاومت به همراه صبر و ایستادگی نسل اول و دوم انقلاب در برابر نظام استکبار جهانی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ کارشناس و تحلیل گر مسائل روز کشور ظهر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار آوای ماغربا تاکید بر لزوم تقویت روحیه مقاومت و ایستادگی، گفت:انقلاب ما از ابتدای شکل گیری تاکنون هرچه دارد به برکت مقاومت و جانفشانی مقابل نظام سلطه است.

 

فرامرز حسین پور تصریح کرد:  انسان ها چه به صورت فردی و چه به صورت انفرادی همیشه برای مقابله با مشکلاتی که احساس کنند از حد توان آنها خارج بوده یا طاقت فرسا هستند، چند راه پیش رو دارند که افراد و جوامع با اراده ضعیف اولین و ساده ترین گزینه یعنی تسلیم شدن مقابل مشکلات را ترجیح می دهند.

 

وی افزود: این جامعه که در اصطلاح جوامع با ساختار شکننده از آنها یاد می شود، با داشتن مردمی با اداره ضعیف توان مقابله با طوفان حوادث را نداشته و عمری کوتاه دارند.

 

حسین پور گفت: اما گروهی دیگر هستند که  مقابل مشکلات مانند درخت بید عمل می کنند؛بید درختی است که با شاخ و برگ های نرم و انعطاف پذیر تا مرز در هم شکستن پیش می رود اما با این خاصیت کشسانی  که دارد مقابل طوفان حوادث نابود نمی شود.

 

وی با اشاره به اینکه باید در برابر سختی ها و مشکلات ایستادگی کرد، ادامه داد: مقاومت و مبارزه در برابر سختی ها و مشکلات در دو بعد فردی و اجتماعی امری مقبول است.

 

 حسین پور تصریح کرد: راه سوم مقابله با مشکلات، که مسیر انتخابی افراد و جوامع با اراده بالاست بوده که همچون بید تا مرز نابودی پیش می روند اما هیچگاه تسلیم طوفان حوادث نمی شوند، مقاومت به همراه صبر است که بارها در آیات و روایات دین ما از آن به عنوان یک عبادت فردی و اجتماعی یاد شده است.

 

وی با بیان اینکه بنده  بعنوان یک شهروند، هیچگاه منکر کمبودها و مشکلات نیستم، افزود:وقتی  رهبر و پیشوای ما به عنوان یک اَبَر استراتژیست در سخنرانی اخیر خویش از ملت ایران خواستند تا مانند گذشته در برابر سختی ها مقاومت کنیم، حجت بر ما تمام می شود.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد:ما نباید گذشته انقلاب را فراموش کنیم که همین منطق مقاومت و ایستادگی به همراه صبر ما را از طوفان حوادث نجات داد و می توان به جرأت گفت که اقتدار ما میوه مقاومت به همراه صبر و ایستادگی نسل اول و دوم انقلاب در برابر نظام استکبار جهانی است.

 

حسین پور خاطرنشان کرد:راهکار برون رفت از مشکلات کنونی جامعه در همه ابعاد، درس گرفتن از صبر و استقامت مثال زدنی دهه های اول انقلاب و چراغ راه نمودن نصایح مشفقانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب است.

 

وی در پایان گفت:نباید فراموش کنیم که در 8 سال جنگ تحمیلی تن به تن با جهان استکبار، خون دادیم اما نه یک وجب از خاکمان را از دست دادیم و نه یک گام از آرمان هایمان عقب نشینی کردیم؛ این بزرگترین پیروزی بود که ملت سرافراز ایران با صبری جان فرسا به دست آورد، امروز هم به شکلی دیگر این راه را ادامه می دهیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.