گروه: اخبار استان خبر: 120811 / تاریخ انتشار : 1398/3/18 ساعت : 11:48

رکود پروژه های شهرستان کهگیلویه درسایه نقل و انتقالات مدیران + تصاویر

پروژه های نیمه کاره یکی پس از دیگری روند فرسایشی خود را در کهگیلویه طی می کنند و کماکان مسئولیت کم کاری و رکود این پروژه ها را که هر کدام می تواند تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد و اشتغال در شهرستان کهگیلویه داشته باشد را کسی برعهده نمی گیرد و هرکدام از مسئولین دیری را مقصر میکنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ پروژه های نیمه کاره یکی پس از دیگری روند فرسایشی خود را در کهگیلویه طی می کنند و کماکان مسئولیت کم کاری و رکود این پروژه ها را که هر کدام می تواند تاثیر بسیار زیادی  بر اقتصاد و اشتغال در شهرستان کهگیلویه  داشته باشد را کسی برعهده نمی گیرد و هرکدام از مسئولین دیگری را مقصر میکنند.

 

این در حالی است که بسیاری از مسئولین در زمان کلید خوردن این طرح ها که بعضاً ملی محسوب می شوند با رویی کشاده و کلنگ به دست، طوری کلنگ به دست می ایستادند که عکس هایشان با کیفیت و ژست مناسب بیافتد اما اکنون که رکود طرح های مختلف در شهرستان کهگیلویه صدای همه مخصوصا جوانان را در آورده است همه مسئولیت را گردن دیگری می اندازند.

 

یکی از این طرح های نیمه کاره و راکد شهرستان کهگیلویه طرح سد آبریز است که با ساخت آن هزاران مترمربع از زمین های کشاورزی دهدشت غربی را پوشش می دهد و به مراتب می تواند آثار اقتصادی،اجتماعی وحتی فرهنگی بسیاری داشته باشد.

 

 

طبق آمار و اطلاعات مستند این سد قرار است به ارتفاع ۱۵۰ متر و به صورت R.C.C ساخته شود و هدف از اجرای این سد تامین مصرف آب شرب، کشاورزی و صنعت منطقه و همچنین احداث یک نیروگاه برقابی ۱۶ مگاواتی است.این سد آب را با ۲ تونل ۶ کیلومتری و ۴ کیلومتری برای تامین آب کشاورزی به دشت‌های دهدشت و چرام منتقل می‌کند.

 

اما نکته قابل توجه در مورد طرح های نیمه کاره در استان کهگیلویه و بویر احمد و شهرستان کهگیلویه این است که مدیران این استان بیشتر سرگرم بازی های سیاسی و نقل و انتقالات در پست های مختلف مدیریتی هستند و کمتر زمان لازم برای پرداختن به اینگونه مشکلات  و پاسخگویی به مردم را دارند و گواه این ادعا استعفا ها و انتصاب هایی است که از ابتدای سال 98 بسیار به چشم خورده و بازی های سیاسی نیز در این امر بی تاثیر نیست.

 

امیدواریم که مدیران استان بیشتر از اینکه به فکر مسائل حاشیه ای هستند به فکر مردم و مسئولیتی باشند که آن را پذیرفته اند تا شاید مردم محروم استان کهگیلویه و بویر احمد تا حدودی رنگ رفاه را بچشند.

 

در ادامه تصاویری از کارگاه مرکزی سد آبریز در دهدشت آمده است؛

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.