گروه: اخبار استان خبر: 120779 / تاریخ انتشار : 1398/3/18 ساعت : 10:39

تلاش دقیقه نودی تاجگردون برای جلب اعتماد قشقائی ها/گوش پر قشقائی از وعده های نماینده گچساران

به عنوان یک قشقائی موضوعی را خدمت نماینده محترم عرض کنم که در شأن ما نیست که شما فقط در ایام نزدیک به انتخابات به فکر قشقائی ها و مطالبات آن ها باشید، مطالبات قشقائی ها بیشتر از ان چیزی است که بخواهید با برگزاری یک همایش ما را دلخوش به انتخابات پیش رو کنید و قطعا این بار با دفعات پیش تفاوت دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس م. ایوبی در یادداشتی نوشت: انتخابات مجلس در حوزه گچساران و باشت علاوه بر مسائل سیاسی و طایفه ای که به تبع کل استان با آن درگیر است چالش دیگری را نیز به خود می بیند؛ موضوعی که در انتخابات بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

ایل قشقایی در شهرستان گچساران دارای جمعیت و نفوذ زیادی است و همین مساله نقش زیاد آن ها را در انتخابات به خصوص مجلس شورای اسلامی را به وضوح نشان می دهد و هر یکی از نامزدهای انتخاباتی در تلاش هستند تا بتوانند رای حداکثری از این ایل داشته باشند و در مقابل نماینده مورد نظر نیز به وعده های داده شده خود به آن ها، جامه عمل بپوشاند.

 

یکی از کسانی که در سال های اخیر همراه تلاش زیادی برای به دست آوردن رای قشقائی ها انجام داده استف نماینده فعلی گچساران و باشت است تا جائی که در دور قبلی انتخابات مجلس، با وجود این که یکی از قشقائی ها در بین نامزدهای انتخابات حضور داشت، در نهایت این تاجگردون بود  که با برگزاری همایش و میتینگ انتخاباتی با حضور قشقایی ها، توانست فولادی وندا را شکست دهد و بر کرسی نمایندگی تکیه بزند.

 

پس از انتخاب غلامرضا تاجگردون به عنوان نماینده شهرستان های گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی  واعلام حمایت قشقائی ها از وی، انتظار می رفت افرادی از این ایل در مناصب مهم شهرستانی و حتی استانی قرار بگیرند اما این موضوع در سال های اخیر به یک آرزو برای قشقائی ها تبدیل شد و در حالی که کمتر از یک سال به انتخابات باقی مانده بود بخشداری گچساران به یکی از افراد این طایفه رسید که آن هم رنگ و بوی انتخاباتی داشت.

 

در روزهای اخیر نیز همایش دیگری در گچساران برگزار شده است و تاجگردون این بار سران ایل قشقائی شهرستان را به شکل خصوصی دعوت کرده بود تا بتواند دلخوری ها را برطرف کند و بار دیگر ان ها را به سمت خود بکشاند.

 

اما لازم است به عنوان یک قشقائی موضوعی را خدمت نماینده محترم عرض کنم که در شأن ما نیست که شما فقط در ایام نزدیک به انتخابات به فکر قشقائی ها و مطالبات آن ها باشید، مطالبات قشقائی ها بیشتر از ان چیزی است که بخواهید با برگزاری یک همایش ما را دلخوش به انتخابات پیش رو کنید و قطعا این بار با دفعات پیش تفاوت دارد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
ایوب
1398/3/19 - 14:10
آقای تاجگردون لیاقتشو دارند اگر بار ها وبارهای دیگر هم بخواهند نماینده شوند
rateup 0
 ratedown 1
صفدر
1398/3/19 - 14:13
آقای تاجگردون مردم را چه فرض کرده اید که نزدیک به انتخابات می خواهید به آن ها نزدیک شوید ؟
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.