گروه: اخبار استان خبر: 120744 / تاریخ انتشار : 1398/3/16 ساعت : 12:26
دیشموک در ایستگاه محرومیت:

قطع چندین روزه آب روستاها در بخش دیشموک/قطعی آب روستاها در فصل گرما داد امام جمعه را هم درآورد

امروز هنوز هستند روستاهای در کهگیلویه وبویراحمدی که بیشتر میزان تولید آب ششیرین کشور را دارد و یکی از استان های پر آب نیز محسوب می شود ولی روستاهای آن از تنش بی آبی و کمبود آب رنج می برند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از استان های چهار فصل در کشور است که سهم مهمی در میزان تولید آب شرب و شیرین کشور دارد به طوری سد کوثر در شهرستان گچساران آب چندین شهر مهم استان بوشهر و جدیدا نیز آب چهار شهر کهگیلویه بزرگ را می بایست تامین کنید که این نشانه ای بر توانمندی در مدیریت بهینه آب و هدایت مدیریت مدیریت شده به شهرها است.

 

اما همین استانی که بیشتر آب شهرهای بزرگ را تامین می کند در ارائه خدمات به روستاها ناتوان مانده است و در برخی روستاهای این استان در فصل تابستان آب تا چندین روز و شاید هم تا هفته ها به آنان به سختی می رسد.

 

مشکلات بی آبی در برخی روستاهای بخش دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه در استان کهگیلویه وبویراحمد را درآورده است به طوری که حجت الاسلام راوند با اشاره به مشکل آب روستاهای بخش دیشموک گفت: روزی نیست که مردم روستاهای بخش دیشموک به دفتر امام جمعه تماس نگیرند و گلایه آب را انجام ندهند.گاهی 10 روز تا دو هفته آب برخی از روستاها به دلیل وجود یک پمپ برای بیش از چهل روستا قطع است. مردم از مدیرعامل آب روستایی انتظار دارند تدبیری بیندیشد تا آب در طول هفته به صورت مستمر به مردم روستاهای بخش دیشموک برسد.

 

به هرحال این روزها روستاهای دیگری در جای جای این استان هستند که مشکلات آنان اگر از روستاهای دیشموک کمتر نباشد بدون شک بیشتر نیز خواهد بود که نیازمند عزم راسخ مسئولان برای رفع این معضل و چالش پس از سال ها هستند.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.