گروه: اخبار استان خبر: 120741 / تاریخ انتشار : 1398/3/16 ساعت : 11:47
مهمترین مطالبه شهروندان از مسئولان:

بی توجهی مسئولان شهرستان دنا به جاده کوه گل/زیباترین جاذبه ای که زشت ترین جاده دسترسی را دارد+تصاویر

کوه گل شهرستان دنا یکی از رویایی ترین مکان های گردشگری در جنوب ایران است که متاسفانه به دلیل برخی بی توجهی ها زشت ترین جاده دسترسی را دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، به نقل از ایل بانو، آبشار و دریاچه کوه یکی از زیباترین مکان های گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد است به گونه ای که وقتی در کنار دریاچه کوه گل قرار بگیری حس می کنی که همه اینه طبیعت و زیبایی را قبل در رویا دیده اید و واقعیت آن دور از دسترس است می توان گفت که دریاچه کوه گل یکی از رویایی ترین مکان های ا گردشگری ایران است.

 

هر چند که هر چیزی که دخالت انسان در آن کمتر باشد بدون شک زیبایی های آن  نیز دو چندان است اما هر کجا که انسان در طبیعت قدم گذاشت باعث شد که بخشی از زیبایی آن از دست برود.

 

 

این دریاچه ی زیبا در شمال شرقی شهر سی سخت است و ۳۲ کیلومتر با شهر یاسوج فاصله دارد که در فصول مختلف سال ریواس، جاشیر، پونه کوهی، نعناع کوهی، قارچ کوهی این دامنه‌ها را در بر گرفته اند.

 

دریاچه کوه گل به دلیل زیبایی هایی که دارد مسافران زیادی را از سایر نقاط استان به سمت خود جذب می کند اما نکته بسیار مهم در این دریاچه این است که با وجود اینکه  شهرداری سی سخت از مسافران و گردشگران ورودی دریافت می کند و برای شهرداری کسب درامد دارد متاسفانه وضعیت جاده دسترسی به دریاچه اصلا وضعیت مناسبی ندارد.

 

 

برای رسیدن به خود دریاچه کوه کل باید 15 دقیقه پیاده روی داشته باشیم که در دل کوه ها است و این پیاده روی بسیار لذت بخش است اما جاده اصلی که مسافران باید خودروهای خود را تا پای کوه بیاورند اصلا مناسب نیست جاده ای که بیش از 5 کیلومتر است.

 

بارندگی های اخیر نیز در وضعیت نامناسب این جاده نقش  دارد اما وقتی شهرداری سی سخت برای ورودی این دریاچه کو گل و چمه میشی از هر خوردوی سبک 5 هزار و پانصد تومان و از هر خودروی سنگین  7 هزار تومان دریافت می کند باید برای جاده دست رسی نیز خدمات ارائه دهد.

 

 

در مسیر رسیدن به  کوه گل  بخشی از جاده توسط  بارندگی های اخیر ریزش کرده بود و بخشی نیز به دلیل ریزش سنگ در آن باعث شده بود که عرض جاده کم شود و تنها یک ماشین می تواند رد شود.

 

وجود این جاده اصلا در شان  رویایی ترین مناطق گردشگری شهرستان دنا نیست دریاچه کوه گل گاهی مسافران و گردشگران خارجی نیز دارد اینکه مسافران وقتی از این جاده عبور می کنند و در ابتدا ورودی نیز پرداخت می کنند در خصوص استان چه فکری می کنند که دیگر جای خود دارد.

 

 انتظار می رود که مسئولان شهرستان دنا به ویژه مسئولان شهرداری جاده دسترسی به چشمه میشی و کوه گل را ساماندهی کنند.

 

در زیر سایر تصاویر جاده دسترسی به چشمه میشی و کوه گل شهرستان دنا را مشاهده می کنید.

 

 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.