گروه: اخبار استان خبر: 120693 / تاریخ انتشار : 1398/3/17 ساعت : 09:31

دانشجویان مطالبه گر دانشگاه یاسوج مسئولین را برای پاسخگویی به آسیب های اجتماعی فراخوانده اند!

آیا مسئولین استانی متوجه این امر هستند که اگر با این مسئله مواجه نشوند در آینده ای نه چندان دور باید با مشکلات ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند؟ و آیا سکوت در برابر این امر چاره ی این معضل است؟؟ و آیا نتیجه سکون در برابر سیر صعودی آمار طلاق، ضعف و در نهایت انحلال و نابودی بنیان خانواده نیست؟؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛  تقی زاده جانشین علمی بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در یاددا شتی خطاب به مسئولین نوشت: استان کهگیلویه و بویر احمد فرهنگی غنی و پربار و دیرینه ای به قدمت تاریخ ایران دارد و بی گمان نگهداشت این فرهنگ و قدمت رابطه ای آشکار با خانه و خانواده دارد.

خانواده ای که سنگ بنای جامعه اسلامی خوانده شده و کانونی برای رشد و تعالی انسان و آغاز و ابتدایی برای نیل به آرمانها! به تجربه شاهد بوده ایم، هر موفقیتی را خطراتی تهدید می کند که برای پاسداشت آن موفقیت باید تدابیری اندیشید و اگر غفلت شود تهدیدات و آسیب های وارده آن موفقیت را به ورطه هلاکت خواهد انداخت.


و از مهمترین تهدیدهای امنیتِ خانواده ای که کانون رشد و تعالی خوانده شده، غول طلاق است طلاقی که فروپاشی و شکستن پیوندهای ایجاد شده بواسطه خانواده را به همراه داردپس درخواستی به حق است که خواستار ارائه و ترسیم الگویی باشیم که غایت و مقصود آن شناسایی مستمر عوامل طلاق و فرو پاشی خانواده و کراهت طلاق باشد.


امری که با وجود مشاهده آمارهای تعجب برانگیز و وحشتزای آن در استان ، که این ترس و واهمه را به دل راه می دهد که هر آن طلاق گریبانگیر یکی از خانه های استان باشد و شاید این خانه ،خانه ی من یا تو باشد!!! ثبت رتبه ۱۰کشور از حیث طلاق با وجود داشتن رتبه ۲۹ از بین ۳۱ استان کشور از منظر جمعیت و هر ۶ ازدواجی که فرجام ۳ طلاق دارد! باید هم این واهمه را در دل بپروراند ....


معضلی که با تمام حوزه های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی در ارتباط است و به گفته برخی مسئولین با هیچکدام از این جنبه ها مرتبط نیست...و برخی حتی حلال منفور نزد خدا را ذیل مسئولیت خود تعریف نمی کنند...و اکنون بر طبق این مقال سوالات وارده به مسئولین:

مگر نه اینکه ابلاغ سیاست های کلی خانواده از سوی رهبری معظم انقلاب دربرگیرنده همه دستگاه های فرهنگی و اجرایی نظام است که باید برنامه های خود رابا این سیاست ها تنظیم کنند؟این چه مدل مدیریتی است که این دستگاه ها از این مسئله ی مهم  شانه خالی کرده و صرفا خود را درگیر مسائل غیراولویت دار و ژورنال می کنند ؟؟


و آیا مسئولین استانی متوجه این امر هستند که اگر با این مسئله مواجه نشوند در آینده ای نه چندان دور باید با مشکلات ناشی از آن دست و پنجه نرم کنند؟؟؟ و آیا سکوت در برابر این امر چاره ی این معضل است؟؟ و آیا نتیجه سکون در برابر سیر صعودی آمار طلاق، ضعف و در نهایت انحلال و نابودی بنیان خانواده نیست؟؟؟


و حال در این شلوغی و همهمه که کبک ها سر زیر برف فرو برده اند و سلسه مسئولینی خسته و بی رمق در برابر این آمار سکوت پیشه کرده اند؛ هسته علمی شهید احمدی روشن دانشگاه دولتی یاسوج براساس فرمان آتش به اختیار، این مسئله اجتماعی را طرح کرده و برآن شده تا مسئولین مربوطه را به بیداری و حرکتی انقلابی دعوت کند؛  و آمارها و داده های آنها را یکی کند که اگر داده های مسئولین کذب است و در یک سازمان دو آمار کاملا متفاوت وجود دارد مسئول آن ما نیستیم و اگر منتقد این صحبت اند و نظر بر این دارند که هسته علمی شهید احمدی روشن باید آمار صحیح بدهد؛ تکذیبیه ای صادر کنند!

 


 لذا اکنون که دانشجویانی دغدغه مند گرد هم آمده اند تا این معضل را چاره یابی کنند!  توقع همکاری از جانب مسئولین مربوطه خواسته ای بس بجاست!!!
مسئولینی که در برابر این خواسته هم سکوت را مقدم بر پاسخگو بودن به هسته علمی شهید احمدی روشن حوزه شهید میثمی دانسته اند....

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.