گروه: اخبار استان خبر: 120604 / تاریخ انتشار : 1398/3/14 ساعت : 12:00

هواوی ارتباط بین کارکنان چینی و کارکنان آمریکایی‌اش را محدود می‌کند

هواوی ارتباط بین کارکنان چینی با آمریکایی خود را محدود و ارتباط بین آنان با دیگر خارجیان را نیز کنترل می‌کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هواوی، غول تکنولوژی چین، در وانفسای جنگ تجاری با آمریکا، با مشکلی دیگر هم مواجه شده‌ است: چطور با کارکنان آمریکایی خود ارتباط برقرار کند؟ در‌حال‌حاضر، این شرکت به کارکنان چینی‌اش دستور داده‌ ارتباطات خود در زمینه‌های تکنیکی را با کارکنان آمریکایی متوقف کنند و آن تعداد از کارکنان آمریکایی بخش تحقیق‌و‌توسعه‌ را که با سرپرستی ونژن فعالیت می‌کردند، به کشور خود بازگردانند.

دانگ وِن شوان، مسئول بخش استراتژیک هواوی، گفته است این شرکت حتی ارتباطات عمومی بین کارکنان چینی و آمریکایی خود را محدود کرده‌ است. این تصمیمات پس‌ازآن گرفته شد که هواوی تلاش کرد پس از بحث‌های این شرکت با آمریکا، خود را با قوانین جدید وفق دهد؛ اما هیچ نشانی از بهبود شرایط در آینده نزدیک دیده نشد.
 
همچنین، این غول تجاری چینی ارتباطات کارکنان خود را با میهمانان خارجی کنترل می‌کند. صحبت‌هایی که بین کارکنان چینی و خارجیان ردوبدل می‌شود، نباید در زمینه‌ی موضوعات تکنولوژیک باشد. به‌گفته‌ی دانگ، هواوی می‌خواهد مطمئن باشد موضع‌گیری مناسبی دربرابر قوانین دارد.
 
البته هنوز معلوم نیست کنترل‌ها روی میزان صادرات تولیدات این شرکت چطور ممکن است بر روابط داخلی بین کارکنان این شرکت تأثیر بگذارد. شاید هواوی این تصمیمات را به‌عنوان برگ‌برنده‌ای دربرابر تصمیمات آمریکا در نظر گرفته باشد تا به دولت آمریکا نشان دهد این شهروندان آمریکایی هستند که از تصمیم دولت این کشور متضرر می‌شوند. باوجوداین، سخن‌گوی شرکت هواوی در‌این‌باره اظهارنظر صریحی نکرده است.
 
اوایل ماه گذشته، دولت آمریکا هواوی و ۶۸ شرکت وابسته به آن را در فهرست شرکت‌هایی قرار داد که شرکت‌های آمریکایی برای برقراری ارتباط تجاری با آن‌ها باید از دولت این کشور تأییدیه دریافت کنند؛ در‌غیراین‌صورت اجازه تبادل تجاری با آن‌ها را نخواهند داشت. نتیجه‌ی این تصمیم آن بود که در کمتر از یک ماه شرکت‌هایی مانند گوگل و مایکروسافت و شرکت‌های سازنده‌ی چیپ در قراردادهای تجاری خود با هواوی تغییرات بزرگی ایجاد کردند.
 
در هفته‌های گذشته، چند تن از مسئولان هواوی درباره‌ی میزان تأثیر تصمیم آمریکا صحبت کرده‌اند. در همین زمان، این شرکت تلاش کرد تا راه‌هایی برای مقابله با این تصمیم بیابد. اوایل همین هفته این شرکت چینی دادخواستی رسمی درباره‌ی قوانین محدودکننده‌ی وضع‌شده‌ی آمریکا داده و در آن این اقدام را غیرقانونی خوانده است.
 
در‌حال‌حاضر، نکته‌ی مهم سرنوشت بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند و ابزارهای شبکه است. بخش بزرگی از تجارت هواوی مرتبط با خارج از چین است و این شرکت می‌گوید یکی از بخش‌های بزرگش مشغول فعالیت روی سیستم‌عاملی برای گوشی‌های هوشمند است که براساس تکنولوژی‌هایی نیست که در آمریکا ایجاد شده‌اند. البته، این شرکت چگونگی و میزان عملکرد این سیستم‌عامل را توضیح نداده‌ا ست.
 
دولت آمریکا اواسط اردیبهشت به شرکت‌هایی که با شرکت هواوی همکاری می‌کردند، ۹۰ روز مهلت داد تا به خدمات اساسی خود به این شرکت ادامه دهند. این تصمیم تاحدودی باعث شد شرایط موقتا برای هواوی کمی بهبود یابد.
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.