گروه: اخبار استان خبر: 120450 / تاریخ انتشار : 1398/3/12 ساعت : 09:26

کمبود دستگاه نوار قلب نوزاد در زایشگاه بیمارستان امام سجاد(ع)/ مادرانی که ساعت ها در صف نوار قلب استرس را تجربه می کنند

مرکز آموزشی درمانی امام سجاد(ع) یاسوج که به اصطلاح مجهزترین بیمارستان مرکز استان محسوب می شود و بخش زایشگاه آن به تازگی نونوار شده است تنها یک دستگاه نوار قلب نوزاد دارد که باعث سردرگمی و نارضایتی بیماران شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ مرکز آموزشی درمانی امام سجاد(ع) یاسوج که به اصطلاح مجهزترین بیمارستان مرکز استان محسوب می شود و بخش زایشگاه آن به تازگی راه اندازی شده است تنها یک دستگاه نوار قلب دارد که باعث سردرگمی و نارضایتی بیماران شده است.

 
 
بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج که افتتاح زایشگاه آن در 25اسفند 97 صورت گرفت، در سالیان دراز تنها بیمارستان تخصصی مرکز استان محسوب می شد، و بهره برداری از بیمارستان جدید یاسوج تخت عنوان بیمارستان «شهید جلیل» نیز به دلیل کمبود تجهیزات تا کنون نتوانسته در برخی از بخش ها، این عنوان را از آن خود کند.
 
 
 
بخش زایشگاه بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج که به تازگی و با هیاهوی فراوان و لشکرکشی مدیران استانی افتتاح شد در واقع همان زایشگاه قبلی بوده که نونوار شده و برخی تجهیزات به آن اضافه شده است.
 
 
 
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی میزان اعتبار هزینه شده برای اجرای این زایشگاه را افزون بر 40 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: ظرفیت پذیرش سالانه این زایشگاه افزون بر پنج هزار زایمان است و به طور میانگین در هر ماه حدود 420 مورد زایمان در بیمارستان امام سجاد (ع) انجام می شود.
 
 
 
 
اما آنچه که مادران باردار و بیماران را در این زایشگاه آزرده کرده است کمبود برخی دستگاه های تخصصی مثل نوار قلب بوده به گونه ای که فقط یک دستگاه از نوع ذکر شده در این مرکز وجود دارد.
 
 
 
 
طبق گفته مراجعه کنندگان، مادران باردار که به نوار قلب نوزاد احتیاج پیدا می کنند باید ساعت ها در انتظار نوبت بمانند چراکه هر مادر نیم ساعت طول میکشد که نوار قلب از نوزاد او گرفته شود و این موجب آزرده شدن آنهایی می شود که در نوبت مانده اند.
 
 
 
بنا بر گفته مراجعین، از دیگر نقاط ضعف این مرکز زایشگاه جدید صندلی های خشک و بی روح و زمخت است که برای بیماران تعبیه شده است.
 
 
 
نبود رختکن و اتاق تعویض لباس و سرویس های  بهداشتی نامطلوب بیرونی، همچنین بهره گیری از نیروهایی خدماتی مرد در این مرکز زایشگاه، از دیگر نقصان های آن به شمار می رود که مراجعین به این مرکز از آن گلایه دارند و میطلبد رئیس این مرکز درمانی به آن توجه ویژه کند.
 
 
 
گفتنی است مطالب فوق بنابر گفته های تعدادی از مراجعه کنندگان به مرکز زایشگاه بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج بوده که کم و کیف آن در مصاحبه اختصاصی با رئیس این مرکز درمانی از سوی این پایگاه خبری بررسی خواهد شد.
 
انتهای پیام/د
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 5 نظر
اکبر
1398/3/12 - 10:21
حالا مگه زایشگاه تو شهر یاسوج افتتاح شده ممکن یک مشکلاتی هم داشته باشه
rateup 0
 ratedown 0
زیبا
1398/3/12 - 10:22
درست این مشکل وجود داره مسئولان باید رسیدگی کنند اینکه نشد که هر بار ما میریم بیمارستان یاسوج باید ساعت ها برای هر مشکلی سر پا وایسیم
rateup 0
 ratedown 0
سحر
1398/3/12 - 10:23
تو شیراز به بیمارستان امام سجاد میگن کشتارگاه اما نمیشه از حق گذشت وضعیتش نسبت به گذشته بهتر شده هر چند که باز باید بهتر بشه لیاقت مردم این استان بیشتر از بیمارستان امام سجاد
rateup 0
 ratedown 0
وحید
1398/3/12 - 10:24
خدایا همه رو به راه راست هدایت کن
rateup 0
 ratedown 0
سورنا
1398/3/12 - 10:24
خب حالا که چی یعنی می خوای بگی خیلی خوت خوبی بقیه بدن
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.