گروه: اخبار استان خبر: 120013 / تاریخ انتشار : 1398/3/6 ساعت : 13:14

شب قدر فرصتی ویژه و استثنایی برای تعیین سرنوشت انسان‌هاست/امام جمعه سرفاریاب: شب‌های قدر درهای رحمت الهی به روی انسان‌های مومن گشوده میشود

شب قدر فرصتی ویژه و استثنایی برای تعیین سرنوشت انسان‌هاست و گشایش در کارها و مشکلات در یکی از شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  چرام،نزول جامع ترین، کامل ترین و ماندگارترین کتاب الهی برعظمت و منزلت شب قدر افزوده است . قرآن خود می گوید: «شهر رمضان الذی انزل فیه القران »

 

در نام گذاری شب قدر بیانهای مختلفی وارد شده است: برخی آن را به معنای شبی با عظمت و بزرگ «لیلة العظمة (4) » گرفته اند ; چراکه قدر در قرآن به معنای منزلت و بزرگی خداوند آمده است اما «قدر» به معنای تقدیر و اندازه گیری و تنظیم است . این معنی را هم لغت تایید می کند و هم قرآن و روایات .

 

شب قدر بزرگ ترین سند امامت و تداوم آن در طول زمان است . در روایات فراوانی، وجود شب قدر را در هر زمان دلیل لزوم امامت و بقای آن دانسته اند، لذا سوره قدر به منزله شناسنامه اهل بیت علیهم السلام شمرده شده است.

 

این درحالیست که امام جمعه سرفاریاب  با اشاره به شب‌های قدر گفت: این شب‌ها را باید قدر دانست و به خودسازی پرداخت

 

حجت الاسلام پژمان افزود:شب قدر فرصتی ویژه و استثنایی برای تعیین سرنوشت انسان‌هاست و گشایش در کارها و مشکلات در یکی از شب‌های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان محقق می‌شود.

 

وی با اشاره به این که مراسم های شب‌های قدر به بهترین نحو ممکن و باشکوه برگزار شود، گفت: ضرورت دارد تلاش شود تا حرمت‌ها در این شب‌های بزرگ حفظ شود.

 

امام جمعه سرفاریاب  اضافه کرد: شب‌های قدر درهای رحمت الهی و خیر و برکت را به روی انسان‌های مومن و مسلمان گشوده است و بهره گرفتن از فیوضات ماه با عظمت رمضان و منزلت شب‌های قدر انسان را به کمال و کامیابی در دنیا و آخرت می‌رساند.

 

وی تصریح کرد: شب‌زنده‌داری، تلاوت قرآن، ذکر، مناجات و عبادت در این شب، بسیار مورد تأکید قرارگرفته است.

 

یکی دیگر از ویژگیهای شب قدر بخشش گناهان و عفو عاصیان و مجرمان است، لذا باید تلاش کرد تا این فیض عظمای الهی شامل حال انسان شود .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.