گروه: اخبار استان خبر: 120011 / تاریخ انتشار : 1398/3/6 ساعت : 13:41
مهمترین مطالبه شهروندان از مسئولان:

نبود علائم راهنمایی در جاده های روستایی و افزایش تصادفات/ناتوانی راهداری در برآورده کردن مطالبات مردم در روستاها+تصاویر

کمبود و یا نبود تابلوهای راهنمایی و رانندگی در جاده های روستایی یکی از مهمترین مطالبات روستانشینان از مسئولان است که به واسطه همین کمبودها تا کنون چندین نفر به کام مرگ فرو رفته و خاواده های زیاد عزا دار شدند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، ، امروزه رعایت قوانین  راهنمایی و رانندگی در هنگام رانندگی به یک اصل غیرقابل انکار در جامعه تبدیل شده است که این فرهنگ نیز در بین آحاد جامعه فراگیر شده است.

 

 

 

آیا رعایت قوانین در هنگام رانندگی به تنهایی کافی است، چرا که باید ابعاد مختلفی نظیر جادهف علائم راهنمایی، وسیله نقلیه و سایر آیتم ها و شاخص ها را نیز در نظر گرفت چرا که فقدان هرکدام باعث خسارت جانی و مالی شهروندان خواهدشد.

 
 
 
 
 
 

جاده های روستایی به دلیل تردد کمتر نسبت به جاده های فرعی و اصلی همواره مورد بی مهری مسئولان حوزه راهداری در کل کشور قرار گرفته اند که استان کهگیلویه وبویراحمد نیز به دلیل کوهستانی بودن و پیچ های تند و خطر ناک متاسفانه در ضمره همین بی مهری ها قرار گرفته است.

 

نبود علائم راهنمایی در سطح جاده های روستایی در جای جای این استان تا کنون باعث خسارات جانی و مالی شدیدی به روستانشینان شده است که این امر ناشی از بی مهری چندین ساله به این قشر فعال و مولد در جامعه است.

 

 

جاده های روستایی علاوه بر نداشتن تابلوهای راهنمایی متاسفانه صعب العبور و فاقد استاندارهای لازم یک جاده روستایی هستند که همین مسئله به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است.

 

هرچند در این سال ها تلاش های زیادی در این حوزه صورت گرفته است ولی عمق محرومیت ها و نبود برنامه ریزی مدون برای رفع این محرومیت ها باعث شده است تا این سال ها فاصله های زیادی بین وعده ها و تحقق وعده ها صورت پذیرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.