گروه: اخبار استان خبر: 119984 / تاریخ انتشار : 1398/3/6 ساعت : 09:09
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده خبرداد:

48درصد مرگ و میرهای لنده ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است

امراله خانی با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: امروزه بیش از 48درصد مرگ و میرهای شهرستان لنده ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است که ریشه در فشار خون دارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده با اشاره به طرح بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: امروزه بیش از 48درصد مرگ و میرهای شهرستان لنده ناشی از بیماری های قلبی و عروقی است که ریشه در فشار خون دارند که این به خودی خود باتوجه به امارها برای شهرستان کوچکی همانند لنده یک تهدید جدی برای سلامت مردم محسوب می شود.

 

وی افزود:امروزه به مرگ های زیر 60سال سن را مرگ زود روس می نامند و علت ان نیز ناشی از عدم خود مراقبتی در حوزه های مختلف است که برخی ناشی از استعمال مواد مخدر، مشروبات الکلی و سایر موارد است.

 

امراله خانی تصریح کرد: متاسفانه اگر به امار سکته های مغزی نگاهی کوتاه بیاندازیم به خوبی شاهد افزایش آن در سطح جامعه هستیم که اگر 15درصد در کشورهای پیشرفته فردی که به این عارضه تبدیل می شود نهایتاً دچار فلج کامل می شود که باز هم برای خانواده بار روحی و روانی و اقتصادی زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده تاکیدکرد: در طرح بسیج ملی کترل فشارخون به دنبال کاهش میزان بیماری فشار خون با خود اگاهی و خود مراقبتی بیشتر در سطوح مختلف جامعه هستیم که 25درصد سلامت جامعه به حوزه بهداشت و درمان مرتبط است و75درصد باقی مانده متعلق به فرد و سایر ادارات جامعه است.

 

وی گفت: همه کسانی که بالای 30سال سن دارند باید حتما نسبت به فشار خون بالا و پیاده روی روزانه 30دقیقه خود اهمیت دهندچرا که بیماری فشار خون زیر مجموعه بیماری های قلبی و عروقی است.

 

خانی اظهارکرد: در سطح شهرستان لنده بیش از 13خانه بهداشت در روستاها و دو پایگاه سلامت شهری در سطح شهرستان لنده آماده ارائه خدمات به صورت 24ساعته بعد از ماه مبارک رمضان جهت اجرای طرح ملی کنترل فشرخون خواهد بود که امیدواریم در حوزه های مختلف مردم با شبکه بهداشت و درمان همکاری لازم را داشته باشند و نسبت به سنجش فشارخون خود اقدام نمایند.

 

رئیس شبکه بهداشت  و درمان لنده تصریح کرد: در این طرح از ظرفیت بسیج، روحانیون، اصحاب رسانه، نخبگان و همه کسانی که می توانند در اجرای هرچه بهتر این طرح ما را یاری نمایند می خواهیم که نسبت به آگاهسازی عمومی مشارکت داشته و در این طرح ملی شرکت کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.