گروه: اخبار استان خبر: 119950 / تاریخ انتشار : 1398/3/6 ساعت : 13:17

کمبود امکانات لازم در مواجهه با مواقع بحرانی در چرام مشهود است/شورای مدیریت بحران تدبیری بیاندیشد!

تغییر و تحولات جوی این روزها در کشور و بارش‌های ناگهانی خسارات و نارضایتی های زیادی به همراه دارد و همچنین سبب نمایان شدن کمبودها و امکانات لازم در مواجهه با مواقع بحرانی در چرام شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تغییر و تحولات جوی این روزها در کشور و بارش‌های ناگهانی خسارات و نارضایتی های زیادی به همراه دارد.

 

همچنین سبب نمایان شدن کمبودها و امکانات لازم در مواجهه با مواقع بحرانی شده است.

 

اما استان کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی کشور و در میان رشته کوه‎های زاگرس هم تحت تاثیر معادلات جوی قرار می گیرد اما به لحاظ امکانات سخت افزاری و استحکامات زیر بنایی از کمبودهایی رنج می‎برد.

نتیجه تصویری برای مدیریت بحران

شهرستان چرام که سومین شهرستان برف گیر و حادثه خیز استان کهگیلویه و بویراحمد است نیز به لحاظ تجهیز ادارات به وسایل لازم و همچنین زیر ساخت‌های جاده‌ای و پل‌های آن و بافت شهری چرام و سرفاریاب نیازمند توجه ویژه مسئولان برای مواقع بحرانی و  بحث پدافند غیر عامل است.

 

از طرفی برنامه ریزی و تصمیم گیری قبل از بروز بحران توسط مسئولان ادارات و نهاد‌ها و آماده سازی دستگاه‌های اجرائی و امدادی برای پیشگیری از خطرات احتمالی ضروری است.

 

با این اوصاف باید گفت که  با توجه به امکانات محدود شهرستان چرام، آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است. 

 

همچنین  به منظور خدمات رسانی هرچه بهتر به روستائیان در شهرستان چرام، دهیاران باید آموزش‌های لازم برای مدیریت بحران را دیده و امکانات روستایی خود را بسنجند تا در زمان بحران بتوانند خدمات خوبی به مناطق و روستا‌های زیر پوشش خود ارائه کنند.  

نتیجه تصویری برای مدیریت بحران

 

مدیران چرام و سرفاریاب باید در یک فضای علمی و تخصصی در خصوص بحران و راه های مقابله با آن تصمیم گیری کنند.

 

این درحالیست که با وزش بادهای فصلی در چرام،روشنایی و برخی از موارد اضطرای را ازبین می برد که باید برای این موضوع تدبیری اندیشه شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.