گروه: اخبار استان خبر: 119946 / تاریخ انتشار : 1398/3/5 ساعت : 12:50

انتقاد نائب رئیس کمیسیون انرژی از دولت به دلیل عدم استفاده از ظرفیت قرارگاه خاتم/وصول مطالبات قرارگاه از دولت اجتناب ناپذیر است

هاشمی پور: به منظور رونق بخشیدن به تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری است و در دستور کار دولت نیز قرار دارد استفاده از ظرفیت قرارگاه به دلیل تخصص و توانمندی بالای فنی، اجرایی و انسانی آن، در میادین نفتی و پروژه های بزرگ ضروری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ نماینده مردم کهگیلویه بزرگ هدف از تلاش در جهت تشکیل نشست مشترک کمیسیون انرژی مجلس و قرارگاه سازندگی خاتم را استفاده بیشتر از توانمندی و ظرفیت فنی و اجرایی قرارگاه سازندگی خاتم و شرکت های تخصصی زیر مجموعه آن دانست.

 

وی گفت:این جلسه که با حضور اعضای کمیسیون انرژی و فرماندهی قرارگاه خاتم تشکیل شد موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 
1- به منظور رونق بخشیدن به تولید که مورد تأکید مقام معظم رهبری است و در دستور کار دولت نیز قرار دارد استفاده از ظرفیت قرارگاه به دلیل  تخصص و توانمندی بالای فنی، اجرایی  و انسانی آن، در میادین نفتی و پروژه های بزرگ ضروری است.
 
 
2- وصول مطالبات قرارگاه از دولت به منظور سرعت بخشیدن به پروژه های در دست اقدام و پذیرش سایر پروژه ها لازم و اجتناب ناپذیر است.
 
 
 
 
نایب رئیس کمیسیون انرژی در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت های متعدد عمرانی قرارگاه سازندگی خاتم از استفاده کمتر از قرارگاه انتقاد کرد و گفت: جای سؤال است که چرا در شرایط کنونی که اقتصاد کشور شرایط نامساعدی دارد و قرارگاه میتواند زمینه ساز کار و توسعه باشد اما به خوبی از این ظرفیت استفاده نمی گردد.
 
 
نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس با اشاره به ضرورت استفاده از توانمندی نیروهای مسلح اظهار کرد: در تمام دنیا این کار مرسوم است و مطابق قانون اساسی  استفاده از نیروهای مسلح در زمان صلح و بکارگیری نیروی انسانی متخصص، ماشین آلات و دستگاه های متعدد قرارگاه سازندگی خاتم ممکن است.
 
 
هاشمی پور جهت دستیابی سریع تر به موارد فوق پیشنهاد داد: ضرورت دارد کمیته ای متشکل از کمیسیون انرژی و قرارگاه خاتم جهت بررسی بیشتر و بهتر  موضوع به شکل تخصصی تشکیل شود و ظرف مدت یک ماه جمع بندی و مقدمات لازم جهت تشکیل جلسه با وزیر نفت و دیگر وزارتخانه‌های طرف قرارداد قرارگاه سازندگی خاتم فراهم آید.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.