گروه: اخبار استان خبر: 119819 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 ساعت : 10:59
مراسم احیای شب نوزدهم رمضان درگچساران؛

نوای "الهی العفو" در بام نفت ایران طنین انداز شد +تصاویر

مردم مؤمن و متدین گچساران با قلب های شکسته و چشم های اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از نخستین شب قدر استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،اولین شب قدر که به سالروز ضربت خوردن فرق مبارک حضرت علی علیه السلام، امام شیعیان جهان معروف است؛ مردم گچساران با خواندن قرآن ، دعای جوشن کبیر ،نماز، دعاهای مستحبی و همچنین قرآن به سر گذاشتن فریاد الهی العفو والغوث سر دادند و با خدای خود تا سحرگاه راز و نیاز کرده و از درگاه ایزد منان طلب مغفرت کردند.

 

اقشار مختلف مردم ولایت مدار گچساران با حضور در مراسم ویژه نخستین شب قدر روح و دل خود را در فضای سرشار از معنویت و زلال انوار و برکات این شب با دعا طراوات بخشیدند.مردمان سرزمین بام نفت ایران در نخستین شب از لیالی قدر با حضور در مساجد وهیات های مذهبی مراسم این شب را برپا کرده و به شب زنده داری و راز و نیاز با خدای خود پرداختند.

 

حضور اطفال و کودکان کم سن وسال در کنار والدین جلوه دیگری از مراسم اولین شب قدر در گچساران بود،مردم مؤمن و متدین گچساران با قلبهای شکسته و چشم های اشک آلود، با طلب استغفار، دعا و تضرع از این شب استقبال کردند و این شب رحمت و غفران الهی را تا طلوع فجر پاس داشتند.

 

این محافل معنوی با خواندن دعای جوشن کبیر، اقامه نماز شبهای قدر، قرآن بر سر گرفتن، مداحی،سخنرانی، و سوگواری به مناسبت شهادت امام پارسایان اولین شهید محراب، حضرت علی (ع) همراه بود.

عظمت و شکوه این محافل بیشتر در گرو سیمای معنوی مؤمنین بود که با بلند کردن دست نیاز به درگاه بی نیاز، فضا را دگرگون کرده بود،در این شب به مناسبت شهادت مولای متقیان علی(ع) شرکت کنندگان و پیروان مخلص آن حضرت، در رثای امام خود ماتم گرفتند و به یاد آن مظلوم روزگار سوگواری کردند.

 
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.