گروه: اخبار استان خبر: 119778 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 ساعت : 16:10

مراسم احیاء شب های قدر در کهگیلویه و بویراحمد کجا برویم؟+جزئیات

مراسم احیاءشب های قدر به صورت ویژه در 18 بقاع متبرکه استان در شب های 19 و21 و23 رمضان برگزار می شود.

معاونت فرهنگی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص مکان های برگزاری مراسم احیاءشب های قدر بیان کرد: مراسم احیاءشب های قدر به صورت ویژه در 18 بقاع متبرکه استان در شب های 19 و21 و23 برگزار می شود.

 

حجت الاسلام مومنی شاد اظهار کرد: مهمان ویژه مادر ماه مبارک رمضان  حجت الاسلام مصطفی ابراهیمی است که از آغاز ماه مبارک رمضان در استان حضور یافته اند و در همه مساجد شهر حضور یافته و به تفسیر قرآن می پردازند وی مفسر اعزامی از جامعه مدرسین قم است، برنامه ویژه این مفسر در امام زاده عبدالله شهر یاسوج در شب 21 و در مصلی امام خمینی (ره) شهر یاسوج در شب های 19 و23 ماه مبارک رمضان است.

 

وی افزود: برنامه احیاءدر بقاع متبرکه استان به این شرح است: در شهرستان بویراحمد بقاع متبرکه امام زاده عبدالله و امامزاده مختار و مسجد امام حسین (ع) ودر مارگون نیز بقعه متبرکه امامزاده بی بی خاتونین و امام زاده میر احمد سروک مراسم احیاءبرگزار می شود، در شهرستان چرام در بقعه متبرکه بی بی رشیده و امام زاده علی(ع) در شهرستان بهمئی نیز در امامزاده ابراهیم و اسدالله و همچنین امام زاده سید جمال الدین برگزار می شود.

 

معاونت فرهنگی اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مراسم احیاء شب های قدردر شهرستان گچساران به صورت ویژه در امامزاده جعفر(ع)برگزارمی شود، این مراسم در کهگیلویه در بقاع متبرکه امام زاده آقا میر و میر سالار و یوسف سوق و همچنین امامزاده امیر صفدر در روستای طولیان برگزار می شود.

 

حجت الاسلام قاسم مومنی شاد بیان کرد: در شهرستان دنا نیز این مراسم معنوی در بقعه متبرکه امامزاده سید محمد سی سخت و امامزاده ابراهیم عسکر(ع) دنا و در شهرستان باشت نیز این مراسم در بقعه متبرکه امامزاده سید محمد(ع) سراب ننیز برگزار می شود.

 

وی در پایان افزود: مراسم شب های قدر به صورت ویژه با سخنرانی مبلغین اعزامی در بقاع متبرکه انجام می شود و سپس اعمالی مانند خواندن دعای جوشن کبیر و مناجات خاص هر شب قرائت می شود.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.