گروه: اخبار استان خبر: 119751 / تاریخ انتشار : 1398/3/2 ساعت : 17:49

تشریح برنامه‌های سوم خرداد در کهگیلویه و بویراحمد /سرهنگ انصاری: ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر از روی دوراندیشی و بصیرت امام بود

جانشین سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که دشمن بعثی نپذیرفته بود غرامت جنگ را به عنوان شروع کننده به ایران بپردازد افزود: آن‌ها همیشه به دنبال اغفال بودند تا بار دیگر خوزستان را از ما بگیرند و به همین خاطر امام زیر بار نرفت تا زمانی که در جنگ متجاوز شناخته شوند و غرامت‌ها پرداخت شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ سرهنگ جهانگیر انصاری ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سالروز حماسه سوم خرداد و با یادی از 43 شهید گلگون‌کفن استان در عملیات بیت‌المقدس اظهار کرد: در این روز برنامه‌های مختلفی در سطح استان برگزار می‌شود که اولین آن غبارروبی و عطرافشانی گلزار مطهر شهدای استان با حضور مسئولان است.

 


وی با بیان برخی دستاوردهای این عملیات بزرگ و در نهایت فتح خرمشهر افزود: امسال به جای برگزاری صبحگاه مشترک در محل مصلای امام خمینی شهر یاسوج و پیش از برگزاری نماز جمعه برنامه حماسه حضور برگزار خواهد شد.

 


سرهنک انصاری به سایر برنامه‌های مختص سالروز آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و گفت: سرکشی از خانواده معظم شهدا، تجلیل از رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس بخصوص آن دسته که در عملیات بیت‌المقدس حضور داشتند و نشست خبری فرماندهان 8 سال دفاع مقدس و همچنین واگذاری تعدادی از منازل مددجویی که توسط سپاه فتح ساخته شده را خواهیم داشت.

 


وی در ادامه در پاسخ به سوالات خبرنگاران از جمله این سؤال که چرا بعد از فتح خرمشهر و هنگامی که دشمن در این عملیات شکست خورد پیشنهاد رژیم بعثی مبنی بر پذیرفتن قطعنامه و صلح را نپذیرفتیم؛ این موضوع را از روی دوراندیشی و بصیرت والای امام راحل دانست و گفت: دشمن بعثی به هیچ وجه قابل اعتماد نبود.

 


جانشین سپاه فتح بیان کرد: دشمن بعثی نپذیرفته بود غرامت جنگ را به عنوان شروع کننده به ایران بپردازد، آن‌ها همیشه به دنبال اغفال بودند تا بار دیگر خوزستان را از ما بگیرند و به همین خاطر امام زیر بار نرفت تا زمانی که در جنگ متجاوز شناخته شود و غرامت‌ها پرداخت شود.

 


وی با اشاره به پیروز‌ی‌ها و دستاوردهایی که در این عملیات داشتیم از 19 هزار اسیر عراقی و 18 هزار کشته آن‌ها به عنوان دستاوردی بزرگ یاد کرد که همراه آن هزاران کیلومتر مربع از خاک میهن آزاد شد.

 


انصاری با تاکید بر این که باید همواره هوشیاری خود را حفظ کنیم خاطرنشان کرد که رهبری معظم انقلاب در دوم اردیبهشت سال 95  در دانشگاه امام حسین فرمودند که خرمشهرها در پیش است نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.