گروه: اخبار استان خبر: 119677 / تاریخ انتشار : 1398/3/3 ساعت : 10:34

تصاویری دل انگیز از سد شاه قاسم در نخستین روزهای سومین ماه سال

سد شاه قاسم واقع در فاصله پنج کیلومتری از شهر یاسوج یکی از مکان های دیدنی و زیبای گردشگری پایتخت طبیعت ایران به شمار می رود که در این روز های بهاری میزبان خوبی برای طبیعت دوستان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از  چهارفصل؛ سد شاه قاسم یاسوج در ۵ کیلومتری مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است که  به دلیل کاهش بارندگی در چند سال اخیر رو به خشکی نهاده بود اما خوشبختانه با بارش های امسال دوباره رگه های امید در این سد زنده شد.

 

 این روز ها سد شاه قاسم لبریز از آب شده تا دیگر شهروندان یاسوجی دل نگرانی بابت کم آبی نداشته باشند بخصوص کشاورزانی که از آب این سد استفاده می کنند.

 

سد خاکی شاه قاسم با حجم مخزن ۱۲ میلیون مترمکعب در سال ۷۶ به منظور آبیاری حدود هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های اطراف سد، ذخیره آب های فصلی احداث شد. این شد یکی از مکان های زبا برای طبیعت دوستانی است که به پایتخت طبیعت ایران سفر می کنند .

 

 همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است  بارش های اولین روز های بهار 98 باعث سر ریز شدن آب این سد شده است و این امر باعث خوشحالی شهروندان و طبیعت دوستان یاسوجی شده است.

 

تصاویر زیر خود گواه زیبایی وصف ناپذیر سد شاه قاسم در این روز های بارانی زمستان را نشان می دهد؛

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.