گروه: اخبار استان خبر: 119659 / تاریخ انتشار : 1398/3/2 ساعت : 10:27

نجات نوزاد ۱۲ روزه از مرگ حتمی توسط تکنسین‌های اورژانس۱۱۵ مادوان+عکس

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تکنسین های اورژانس مادوان طی یک ماموریت اورژانسی نوزادی را که دچار قطع تنفس شده بود از مرگ حتمی نجات دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جلال پوران فرد با بیان اینکه این ماموریت در ساعت ۱۹ و ۱۲ دقیقه چهارشنبه شب ۱ خرداد ماه ۹۸ در روستای بلهزار گزارش شده بود افزود: بلافاصله طی یک ماموریت سریع سیر اورژانسی جان نوزاد دوازده روزه  از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

 

وی با اشاره به  اینکه آمبولانس شهر مادوان در سریع ترین زمان به محل اعزام شد گفت: خانواده این نوزاد نیز  باتوجه به بی قرار بودن  نوزاد را با ماشین شخصی در مسیر جاده به اورژانس مادوان تحویل می‌دهند.
 
پوران فرد عنوان کرد: نوزاد در هنگام تحویل به آمبولانس هیچ گونه تنفسی نداشت و سیانوز شده بود.
 
مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  بلافاصله دو تکنسین اعزام شده در معاینات اولیه متوجه شدند که نوزاد فاقد تنفس و سیانوز است  بلافاصله تنفس مصنوعی را با آمبوبگ و اکسیژن  درمانی شروع میکند که خوشبختانه این نوزاد دوازده روزه با تلاش دو تکنسین آقایان صفری و یوسفی از مرگ حتمی نجات پیدا می‌کند و جهت معاینات بیشتر به بیمارستان امام سجاد یاسوج بخش نوزادان انتقال داده می شود.
 
وی افزود: وضعیت عمومی نوزاد خوب گزارش شده است،  این نوزاد در هنگام شیرخوردن دچار آسپیره  و قطع  تنفس شده بود.
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.