گروه: اخبار استان خبر: 119658 / تاریخ انتشار : 1398/3/2 ساعت : 08:40

جشن گلریزان در یاسوج؛ ارمغانی خوش برای 14 زندانی جرائم غیرعمد/مسئولان ارشد استان چند میلیون تومان کمک کردند؟+ تصاویر و فیلم

جشن گلریزان برای آزاد سازی 14 زندانی جرایم غیر عمد با حضور قائم مقام ستاد دیه کشور، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، مسئولان استانی و شهرستانی در محل صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جشن گلریزان برای آزاد سازی 14 زندانی جرایم غیر عمد  با حضور قائم مقام ستاد دیه کشور، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد، مسئولان استانی و شهرستانی در محل صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد.

 

این جشن هر ساله در ماه مبارک رمضان برگزار می شود و هدف از آن کمک به آزاد سازی  زندانیان جرایم غیر عمد است، شب گذشته این جشن در یاسوج برگزار شد که در ان مبلغ 300 میلیون تومان به شکل نقدی و تعهدی جمع آوری شد.

 

 این جشن برای آزاد سازی 14 زنداانی جرایم غیر عمد برگزار شد که  همه آنها آزاد شدند و دو نفر از آنها نیز از بانوان بودند.

 

 

رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در جشن گلریزان که شب گذشته در سالن صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد گفت: جشن گلریزان شادباشی برای آنهایی است که به دلیل جرایم  غیرعمد در زندان هستند  آنها امشب منتظر هستند که ببینند چه اتفاقی می افتد.

 

حجت الاسلام مزارعی به آیه ای از قرآن اشاره کرد و گفت:  حرکات خیراندیشانه در تمام ایام سال کار بسیار شایسته ای است اما در ماه رمضان این حرکت یک حرکت حسنه و ماندگار است  این چهارده نفر زمینه آزادی آنها فراهم شده است اما باید تلاش کنیم چهارصد نفر را آزاد  کنیم.
 
 
وی گفت: ۵۶۰ زندانی جرایم غیرعمد در استان داریم که منتظر هستند، همه باید در حد توان و محکم به میدان بیاییم البته بدون اینکه منتی بر گرفتار بگذاریم، دست به جیب بشویم و کمک کنیم خداوند وعده بهشت را داده است چه چیزی بالا تر از این است،.
 
 
مزارعی ادامه داد:  من با جو  زندان آشنا هستم جوانانی به جرم جرایم غیر عمد در زندان ها هستند که اگر آزاد بودند می توانستند یک پتانسل و  ظرفیت خوب برای استان باشند، اگر کسی بتواند گره گشایی کند اما نکند سکنای او جهنم است زندانی آرزو دارد یک افطاری کنار خانواده اش باشد آرزو دارد یک روز کنار خانواده اش باشد.
 
 
وی افزود: این جلسه برای رسیدگی به جرایم غیر عمد است نه  برای کسانی که جرمی مرتکب شدند و نیروی انتظامی را به زحمت انداختند، این حرکت برای آن کسی است که ناخواسته مرتکب جرم غیر عمد شده است برخی از زندانی ها با چهار یا پنج میلیون تومان آزاد می شوند، برای آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد تلاش کنیم.
 
 
رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: توصیه من به خانواده ها به ویژه خانم ها این است که مهریه گاهی به جای اینکه  بنای تحکیم باشد بنای متلاشی کردن  خانواده است،  این را در نظر بگیرید این فرهنگ را جا بیندازیم.
 
 
حجت الاسلام مزارعی با بیان اینکه در زندان بودن سخت است و اگر این زندانی یک خانم باشد سخت تر می شود، اظهار کرد: برای آزاد سازی بانوانی که به جرم جرایم غیر عمد زندانی هستند تلاش کنیم با توجه به اینکه در سال گذشته ۳۲۰زندانی با همکاری ستاد دیه در  استان آزاد شدند تلاش کنیم این چهارده نفر را به چهارصد نفر برسانیم ، همه   زندانی های ما به دویست میلیون سیصد میلیون نیاز ندارند برخی ها با چند میلیون آزاد می شوند، ستاد دیه کمک زیادی به استان در این راستا کرده است.، استان ما مستثنی است با جاهای دیگر مقایسه نشود برای کهکیلویه وبویراحمد کمک باید مضاعف باشد، ستاد دیه سر جیب را برای استان ما بیشتر شل کند.
 
 
 
مهربان قائم مقام ستاد دیه کشور نیز در این جشن با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان گفت:  گاهی افرادی داریم که در زندان نماز شب می خوانند؛ در سال گذشته ۷هزارو  ۹۳۲نفر  از زندانیان جرایم غیر عمد در کشور آزاد شدند که بدهی آنها ۱۵هزار و  ۹۷۷میلیارد ریال بوده است و  ۶۹۹ مورد بدهکاری دیه و  ۷ هزار و ۲۶۳ نفر محکومیت مالی داشتند.
 
 
وی افزود: هم‌اکنون ۱۳هزار و ۴۶۰زندانی جرایم غیر عمد مشمول ستاد دیه کشور داریم که از این  تعداد ۱۰هزار و ۶۱۵   نفر محکومیت مالی و بقیه مهریه و دیه است  که استان فارس بیشترین زندانی جرایم غیر عمد  با  ۱۲۷۷نفررا دارد و  کمترین آن استان  هرمزگان است.
 
 
مهربان به برگزاری 300 جشن گلریزان در استان اشاره کرد و گفت: اولین کمک کننده و خیر ما مقام معظم رهبری هستند که مبلغ  ۴۰۰میلیون تومان کمک کردند همچنین   رئیس جمهور ۲۵۰میلیون تومان، رییس مجلس ۳۰میلیون تومان  کمک کردند.
 
 
آیت الله ملک حسینی نیز در این جشن گفت:   وقتی انسان به ضیافت الهی دعوت می شود انسانیت او دعوت می شود به او گفته می شود  بخوان دعا و قرآن انسان به امساک دعوت می شود ، به ما گفته اند در این ماه صدقه بدهید،  این اتفاق و صدقه برخواسته از روح متعالی آنسان است.
 
 
وی گفت: باید از گردنه های سخت عبور کرد برای عبور از گردنه های سخت باید صدقه بدهیم و عبور کنیم، انسان بودن باید در رفتار ما بروز کند و هیچ تجارتی  پر سودتر  از انفاق نیست. 
 
 
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بسیاری که امروز در زندان هستند آسیب هایی برای من و شما هستند اگر نجاتشان ندهیم فرزندان مظلوم آنها نیز فردا در آنجا هستند، اگر نجاتشان ندهیم این سلسله ادامه پیدا می کند، اگر درکنار ما فقیر و اسیر زندان باشند  تردید نکنید این تلخی را در کام ما نیز خواهند ریخت اگر خودمان را هم دوست داشته باشیم به گونه ای عمل کنیم که این اسیران را آزاد کنیم صدقه نشانه صدق ما است خدا کند که صادق باشیم.
 
 
رئیس اداره کل زندان های استان نیز در این جشن گفت: 557 زندانی جرایم غیر عمد در استان داریم که از این تعداد 16 نفر خانم هستند.
 
 
 جمیاری گفت: از این تعداد امشب 14 زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند که دو نفر از آنها بانوان هستند و مجموع بدهی این 14 نفر 200 میلیون تومان بود که توسط جشن گلریزان ، کمک های ستاد دیه و جلب رضایت شاکی امشب آزاد شدند.
 
 
گفتنی است که در پایان این جشن برخی از کمک ها توسط مجری برنامه خوانده شد و برخی نیز درخواست داشتند که اسم از آنها درج نشود در زیر تعدادی از انها آورده شده است.
 
آیت الله ملک حسینی 3 میلیون تومان، رئیس کل دادگستری استان 3 میلیون تومان، استاندار کهگیلویه و بویراحمد 8 میلیون تومان، نظری و فیلی معاونان استاندار هر کدام یک میلیون تومان، دفتر امام جمعه 5 میلیون تومان، هیئت ورزشی و ورزش های همگانی 1 میلیون تومان، فرماندار بویراحمد یک میلیون تومان کمک کردند.
 

در زیر تصاویر جشن گلریزان شب گذشته را مشاهده می کنید.

---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.