گروه: اخبار استان خبر: 119657 / تاریخ انتشار : 1398/3/2 ساعت : 07:54

جشن گلریزان با حضور چهره های سیاسی گچساران برگزار شد/ماجرای شوخی جالب امام جمعه گچساران با دادستان شهرستان چه بود؟+تصاویر

سید قدرت الله حسینی پور نماینده سابق مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس و اردلان زینل زاده شهردار سابق گچساران از جمله چهره های شاخص سیاسی بودند که در این آیین حضور داشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از آفتاب جنوب،جشن نسیم مهر و گلریزان با حضور جمعی ازمسئولین و خیرین در سالن اجتماعات آزادی شرکت نفت و گاز گچساران برگزار شد.

 

دادستان عمومی و انقلاب گچساران در این جشن از افزایش ۳۲ درصدی کمک های خیرین شهرستان گچساران به زندانیان جرائم غیر عمد در سال جاری خبر داد و گفت: ۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال با همت خیرین گچساران و سازمان زندانها در این خصوص جمع آوری شد.

 

امیرحمزه بازیار اظهار کرد:دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از این میزان اعتبارات توسط خیرین غیربومی تامین شد،جشن گلریزان امسال با استقبال گسترده خیرین و مردم شهرستان مواجه بوده و حضور مردم در این آیین با شکوه بسیار گسترده بوده و خیرین شهرستان گچساران نیز کمک های شایانی را به زندانیان جرائم غیر عمد کردند.

 

دادستان گچساران افزود:کمک های نقدی جمع آوری شده در جشن گلریزان به ستاد دیه داده می شود و این کمک ها صرف آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد مانند دیه تصادفات،مهریه، نفقه و چک می شود.

 

آزادی ۲۵ زندانی در گچساران

وی تصریح کرد: ۷میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال توسط خیرین نیکوکار و سازمان زندانها برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در جشن گلریزان سال گذشته این شهرستان صورت گرفت که زمینه آزادی ۲۵ زندانی جرائم غیر عمد در گچساران فراهم شد.

 

بازیار گفت: همه ما در مقابل زندانیان جرایم غیرعمد مسئول هستیم و همه باید در این راستا قدم برداریم وجشن گلریزان در راستای کمک به زندانیان جرائم غیرعمد برگزار می شود که می تواند با آزادی یک نفر از بروز آسیب اجتماعی دیگر جلوگیری کرد. 

 

گچساران رتبه نخست کمک به زندانیان جرایم غیرعمد

 دادستان گچساران درادامه افزود:خیرین گچسارانی سال گذشته با کمک سه میلیارد و۱۰۰میلیون ریال رتبه اول کمک برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در استان را به خود اختصاص دادند.

 

در ادامه نیز حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران در بخشی از اظهاراتش در این آیین گفت:باید توجه داشت که در همین وضعیتی که مشکل معیشتی داریم ،کمک کنیم چرا که روایت داریم که هروقت زندگی برانسان فشار آورد ،صدقه بدهیم چرا که راه را باز می کند و مشکل را حل می کند و خیلی اوقات علت اینکه خیلی مشکل داریم این است که به فکر مردم نیستیم که بنابراین باید کمک کنیم و حتی قرض بگیریم و این موارد را کمک کنیم.

 

وی درادامه مطلبی را به شوخی بیان کرد و افزود: آقای دادستان عزیز خواستند هندوانه زیربغل بنده بگذارند که آقای حجازی هم کمکی می کنند و بقیه موارد؟،که آقای دادستان خودتان خوب می دانید که نه نفت به بنده پول می دهد، نه نماینده ،نه استاندار، نه شهردار ،نه فرماندار و نه بازار،اما می گویم یک صاحبی داریم بنام مولای عالم صاحب الزمان(عج) که یک سرباز نالایقی مثل بنده دارد که می گویم آقا ما جیره خوار شماهستیم و به غیرشما هم در برابر کسی سرخم نمی کنیم و می گویم یا صاحب الزمان به نیابت از شما من مبلغی قرضی می خواهم جور بشود.

 

حجازی تصریح کرد:چرا که می دانم همه عالم ازآن اوست و به غیر از آن هم نمی گویم که امیدوارم جور بشود ،آنهایی هم که پول دارید پس زرنگ باشید و در این چنین مواردی مصرفش کنیدو در حد لازم و معمول برای فرزندان هم بگذارید اما مواظب باشید فرزندان فریبتان ندهند و در چنین مواردی جایش است و خداوند هم توفیق دهد که عاقبت به خیر شویم و عاقل باشیم که برای فردای قیامتمان کاری انجام دهیم.

 

امام جمعه گچساران درادامه نیز به شوخی گفت: برخی از دوستان پول جمع کرده اند برای فردای انتخابات ،در این برنامه اسم آقای تاجگردون آمدکه حتما می خواهند پول خرج کنند،اسم آقایان حسینی ،زینل زاده،بیعت اصل،جعفری ،زراعت کیش و دیگر افراد؛ که بسیار هم خوب است و همه دست به دست هم بدهید و پول ها را در چنین موارد خیری خرج کنید تا ان شاءالله آن چیزی که به صلاح است اتفاق بیافتد و ثواب خداوند را در پیش داشته باشد.

 

غریب پور،رئیس دادگستری گچساران هم در ادامه این آیین اظهارکرد: امنیت شهرستان از خطوط قرمز ماخواهد بود و اجازه هم نخواهیم داد که بحث امنیت شهرستان از طریق سرقت های مسلحانه ، قتل و دیگر موارد خدشه دارد شود.

 

وی افزود:تا ما در دادگستری شهرستان هستیم تلاش داریم که از تمامی ظرفیت های شهرستان استفاده کنیم و انصافا کاری هم به دیدگاه های سیاسی نداریم ،گرچه ممکن است حرف و حدیثی هم باشد و سعی می کنیم تا از ظرفیت های موجود در راستای کمک به ستاد دیه و خانواده های زندانیان استفاده کنیم.

 

غریب پور تصریح کرد:به خودمان اجازه نمی دهیم ودر شان ما هم نیست که به نحوی رفتار کنیم که شائبه به خصوص در مسائل سیاسی بوجود بیاید و امسال هم سال انتخابات است؛ یکی از علت هایی که برخی از افراد در زندان هستند این است که به موضوعات و مشورت های حقوقی اهمیت و توجهی نمی شود نه ادارات ما و نه شخصیت ها توجهی به این موضوعات ندارند و بدون مشاوره حقوقی ،قرارداد و معاملاتی را انجام می دهند که عاقبت هم گرفتار می شوند.

 

وی افزود:دادگستری یک مرجع بی طرف برای قضاوت بین مردم است و این اجازه را هم ندارد که به نحوی رفتار کند که شائبه کوچکترین مسئله ای بوجود بیاید،زندانیان از همه اقشار هستند و کسانی که کمکی هم به هر نیتی انجام می دهند ،کمال تشکر و قدردانی را داریم.

 

سید قدرت الله حسینی پور نماینده سابق مردم شهرستانهای گچساران و باشت در مجلس و اردلان زینل زاده شهردار سابق گچساران از جمله چهره های شاخص سیاسی بودند که در این آیین حضور داشتند.

گفتنی است دو زندانی نیازمند و آبرومند با مساعدت مالی دو تن از خیران این شهرستان در این جشن از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشت. 

 

 
انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.