گروه: اخبار استان خبر: 119650 / تاریخ انتشار : 1398/3/13 ساعت : 18:18

برنامه های سوم خرداد در چرام تشریح شد/حماسه سوم خرداد،تاریخی برای ملت ایران است

معاون فرهنگی وهنری سپاه ناحیه چرام در گفتگوباخبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: حماسه سوم خرداد یک تاریخی برای ملت ایران است که روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نام‌گرفته است و به‌حق یک جشن ملی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام،سید اکبر ایمانی معاون فرهنگی وهنری سپاه ناحیه چرام در گفتگوباخبرنگاران ضمن تبریک فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: حماسه سوم خرداد یک تاریخی برای ملت ایران است که روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی نام‌گرفته است و به‌حق یک جشن ملی است.

 
 
وی اظهار  کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهم‌ترین برنامه و هدف در راستای حفظ ارزش‌های دفاع مقدس است و شایسته است دستگاه‌های فرهنگی استان به‌گونه‌ای عمل کنند که مردم و نسل جدید نیز بتواند به‌واسطه این یادآوری بافرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.
 
 
ایمانی  خاطرنشان کرد: عملیات بیت‌المقدس در بعد سیاسی، نظامی و تبلیغاتی آن چنان مهم بود که پس از اجرای این عملیات کمر بعثی‌ها شکسته شد و به نمادی از مقاومت ، ایستادگی وحدت همدلی مردم ایران تبدیل شد .
 
 
وی با بیان اینکه رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس با ایمان وافر در جبهه حضور داشتند، اظهار کرد: برتری ایران در جنگ، حاصل حضور رزمندگانی بود که انگیزه الهی داشتند؛ به طوری که ایران به پشتوانه امدادهای غیبی حاصل ایثار و انگیزه الهی رزمندگان، پیروز جنگ شد.
 
 
ایمانی در تشریح برنامه‌های بزرگداشت سوم خرداد گفت: در روز ۲خرداد مراسم غبارروبی و گل افشانی قبور مطهر شهدا تحت عنوان میثاق با شهدادرچرام وسر فاریاب ، تجلیل از جانبازان و خانواده هاشهدا که درعملیات بیت المقدس حضورداشتندواجرای سرودتوسط حلقات صالحین ازبرنامه های هست که در سطح شهرستان‌ اجرا خواهدشد.
 
 
این مسئول گفت: با همکاری دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرستان  تبلیغات محیطی و نصب بنر گرامیداشت سوم خرداد در سر درب ادارات انجام و برنامه‌های باشکوهی توسط ادارات در تبیین عملیات بیت‌المقدس و چرایی شکل‌گیری آن برای انتقال این فرهنگ به نسل‌هایی که آن دوران را ندیده‌اند برگزار می‌شود.
 
 
وی در پایان خاطرنشان کرد:ازعموم مردم شهیدپرورشهرستا چرام جهت حضوردراین مراسم که  جمعه سوم خردادساعت ۱۱درمصلی ابوطالب چرام باسخنرانی سرداروهابی ازفرماندهان هشت سال دفاع مقدس برگزارمی شود، دعوت بعمل می اید.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.