گروه: اخبار استان خبر: 119602 / تاریخ انتشار : 1398/3/4 ساعت : 11:52

نمایندگی امور عشایر در چرام ایجاد می شود

در نشست مشترک فرماندار شهرستان چرام و مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات و نیازمندی های عشایر شهرستان چرام بررسی شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از چرام، در نشست مشترک فرماندار شهرستان چرام و  مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد مشکلات و نیازمندی های عشایر شهرستان چرام بررسی شد.

 

فرماندار چرام در این نشست اظهار کرد : چرام جزو شهرستان هایی است که به لحاظ موقعیت جغرافیایی میان بند شهرستان های گرمسیری و سردسیری است.

 

وی افزود: به همین دلیل با توجه به اینکه عشایر زیادی در شهرستان چرام وجود دارد و در مسیر ایلراه است مکاتبات و پیگیری هایی با استاندار و از طریق استانداری جهت استقرار نمایندگی امور عشایر با مرکز داشتیم و اقدامات خوبی صورت گرفت.

هادی فتاحی اصل با اشاره به جلسه با استاندار بیان کرد:دکتر احمدی همکاری خوبی داشتند و مدیرکل امور عشایر را مامور کردند که امروزدر شهرستان چرام حضور پیدا کند که وی به قول خود عمل کرد و جلسه ای امروز در محل فرمانداری چرام با حضور مدیرکل امور عشایر تشکیل شد.


وی به مصوبات این جلسه اشاره کرد و گفت:مقرر شد که ما مکان مناسبی جهت استقرار نمایندگی امور عشایر در اختیار آنها قرار دهیم و هفته آینده با معرفی یکی از کارشناسان امور عشایر این اداره در شهرستان چرام جهت رفاه حال عشایر ایجاد شود.

 

فرماندار شهرستان چرام بیان کرد: در سال های آینده ساختمان مجزا و دستگاه های مورد نیاز عشایر باهمکاری مسئولان استانی تهیه می شود.


وی به نقش امور عشایر اشاره کرد و تصریح کرد:با راه اندازی نمایندگی امور عشایر در شهرستان چرام بازگشایی جاده های عشایری، اشتغالزایی و خدمات رسانی در خصوص همه نیازهای امور عشایر با شتاب بیشتر و بهتری انجام می گیرد.

 

براساس این گزارش تعداد خانوارهای عشایری شهرستان چرام ۱۲۰۰خانوار است که با تاسیس نمایندگی امور عشایر چرام نیازی به مراجعه به شهرستان های همجوار نیست.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.