گروه: اخبار استان خبر: 119568 / تاریخ انتشار : 1398/3/1 ساعت : 10:01
قضاوت با شما؛

مروری اجمالی بر وعده های اعضای شورای شهر یاسوج پس از دو سال مدیریت

حدود دو سال پیش بود که انتخابات شورای شهر و روستا برگزار شد و ۷ نفر به عنوان منتخبین ما مردم به شورای اسلامی راه یافتند. در آن روزها هر کدام از نامزدها وعده هایی می دادند که رای اکثریت را جذب کنند و بتوانند به آن وعده ها جامه عمل بپوشانند، اما شورای شهر یاسوج که همان اوایل بر سر موضوع انتخاب شهردار به اقلیت و اکثریت تبدیل شدند از فضای همدلی دور شدند و این با منافع مردم در تضاد بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حدود دو سال پیش بود که انتخابات شورای شهر و روستا برگزار شد و ۷ نفر به عنوان منتخبین ما مردم به شورای اسلامی راه یافتند.
در آن روزها هر کدام از نامزدها وعده هایی می دادند که رای اکثریت را جذب کنند و بتوانند به آن وعده ها جامه عمل بپوشانند.

اما شورای شهر یاسوج که همان اوایل بر سر موضوع انتخاب شهردار به اقلیت و اکثریت تبدیل شدند از فضای همدلی دور شدند و این با منافع مردم در تضاد بود.

این روزها و پس از گذشت نصف عمر این اعضا در شورا می بینیم که این افراد به اظهار نظرهای سیاسی روی آورده اند ( مخصوصا انتخابات مجلس ۹۸) و به قول معروف " فرار رو به جلو" می کنند.

امروز ما از این شورا انتظار داریم در برابر وعده هایی که آن روزها دادند ، پاسخگو باشند و با سیاست از این پاسخگویی و شفافیت نسبت به عمل به وعده ها دوری نکنند و قطعا شما در برابر رای ما مردم باید پاسخگوی عملکرد خود باشید.

در اینجا به بررسی برخی وعده های انتخاباتی این دوستان می پردازیم و قضاوت را بر عهده خوانندگان گرامی می گذاریم که چه تعداد از این وعده ها عملی شده یا نه!؟ البته مسائل مربوط به شهر و شهرداری هم یکی از گزینه هاست که مشترکا برای همه اعضا وجود دارد.🔴کیوان آشنا
احیای همین تیم با پروسه ای جدید بوده که برخی از دوستان منتخب در شورای دور پنجم نیز بر روی آن اهتمام جدی دارند.
با احداث تله‌کابین بر فراز شهر یاسوج، زیباترین منطقه کشور را خلق کند و پول زیبایی و طبیعت دیدنی کهگیلویه و بویراحمد را با رونق گردشگری به سفره مردم بیاورد.
افزایش حقوق و رفاهیات کارگران و کارکنان شهرداری.
یکی از شعارهای حقیر مبارزه با توزیع ناعادلانه خدمات در شهر یاسوج بود.

 


🔴مسعود خوبانی:
توسعه مسائل فرهنگی است که یک حلقه گمشده در شهر یاسوج است
در زمینه ترافیک شهر باید با یک کار اصولی به جلو حرکت کرد که به عنوان مثال می توان با ایجاد و احداث پارکینگ های طبقاتی و چند گانه در شاه راههای اصلی شهر و در مناطقی که شلوغی و ترافیک زیاد است این مشکل را حل کرد اما نیازمند وقت است.
هنوز نتوانسته ایم یک نماد خاص را در ورودی شهر خود داشته باشیم و از طرفی خروجی شهر ما از یک طرف به زندان و ورودیهای ما از طرفی دیگر به روستا ختم می شود که این یک معضل اساسی برای یک شهر توریستی است.
یکی از دغدغه های اصلی من جوان و ورزش است که در این زمینه بایستی ورزش در شهرداری احیاء شود.

 


🔴فرشید احمدی کیش:
در چاله‌های شهر ماندیم، آن‌وقت مسئولین وعده انتخاباتی می‌دهند.
در دنیا نمی‌توان شهری را پیدا کرد که توسط سه رودخانه احاطه شده باشد؛ بنا بر این می‌توان صنعت گردشگری را در شهر یاسوج توسعه دهیم.
راه اندازی و احیا تیم فوتبال شهرداری و ارتباط بین دانشگاه و شورای شهر از دیگر اهداف بنده است.
شورای شهر یک پارلمان محلی برای برطرف کردن مشکلات مردم است نه جایی برای منفعت طلبی و ایجاد انشقاق و سیاسی بازی برخی از افراد که به آن راه یافته اند.
امروز ما شاهدیم که در برخی از مواقع برخی دم از نهضت آسفالت می زنند اما پشت آن تخریب همان آسفالت و خیاینهای خاکی را شاهدیم.
اعتقاد دارم ما باید به عنوان نمایندگان مردم برای خدمات دهی مطلوب تر و دقیق تر باید تمامی نقاط شهر را به یک چشم ببینیم که به صورت مثال می توان به شهرک های امام حسین(ع)، منطقه شرف آباد یاسوج، منطقه بختیاریها ها،شهرک میلاد، آزادگان، بنسنجان، نجف آباد و اکبر آباد اشاره کرد که خدمات دهی در این مناطق مطلوب نیست.

 


🔴سید هدایت اکبری:
امروز نیز در این اجتماع بزرگ به شما مردم عزیز قول می‌دهم که باز هم در مورد حق شما در برابر هیچ کس کوتاه نیایم.
اکنون به شما مردم می‌گویم که صدها برنامه مهم در دستور کار اینجانب در شورای پنجم است که امیدوارم با اعتمادی که بار دیگر به این خادم خود می‌کنید، شرمنده شما نشوم و بتوانم کارنامه‌ای مورد رضایت عمومی مردم داشته باشم.

 

🔴علی اکبری تبار :
شعار انتخاباتی من پاسخگویی است
دغدغه اصلی ما چه در شورای دور چهارم و چه در دوره جدید مسائل ترافیکی است که یکی از دغدغه های اصلی شورا و شهرداری یاسوج بوده است.
پارکومترهای الکترونیکی برای سنجش میزان زمان توقف خودروها بر اساس پول دریافتی،ایستگاه های قابل دسترسی اسان اتوبوس و سایبان و نیمکت مناسب جهت رفاه حال مسافران، نصب سطل زباله در خیابان ها و معابر شلوغ با فاصله 30 متری و در یک خط مستقیم،مجسمه های شهری که کمک قابل توجهی به خوانایی شهر می کنند.
گلدان های شهری در خطوط جدا کننده خیابان ها،استقرار نیمکت در اماکن شلوغ جهت رفاه حال زنان و سالمندان به گونه ای که برای دیگر شهروندان مزاحمتی ایجاد نشود زیرا مشاهده می شود در اکثر معابر و اماکن پرتردد شهروندان از لبه های جداول برای نشستن و استراحت کردن استفاده می کنند!وسایل بازی برای کودکان باید در اماکن و معابری که کودکان تردد و توقف زیادی دارند نصب شود.🔴فرشاد نگین تاجی:
در صورت ورود در شورای اسلامی شهر یاسوج توجه و نگاه ویژه ای به مقوله ورزش و به خصوص ورزش قهرمانی خواهم داشت.
دکتر فرشاد نگین تاجی کارایی، عدالت، پاسخگویی و از همه مهمتر شفافیت را از شاخصه های مهم حکمروایی شهری دانست که باید اولویت اول شورای اینده شهر یاسوج باشد.
وی بر لزوم برنامه ریزی از پایین به بالا تاکید کرد و افزود: که اگر به دنبال توسعه شهر یاسوج هستیم قبل از هر چیز باید در فکر توسعه محلات آن باشیم.
وی شورا را جایگاه نیروهای متخصصی دانست که در حوزه برنامه ریزی و مدیریت شهری دارای نقشه راه مناسب جهت بهبود اوضاع شهر باشند.

 


🔴محمد رحیم دهراب پور:
پیگیر راه‌اندازی یا ساخت خانه رسانه در یاسوج خواهم بود و از ظرفیت همه رسانه‌ها نیز استفاده می‌شود.
جلسات شورای اسلامی باید رسانه‌ای شود و من در این زمینه پیشقدم خواهم بود و در این خصوص تفاوتی ندارد که رسانه‌ها مخالف ما باشند و یا موافق

شعار اصلی این حقیر در چهار مولفه علمی، گردشگری، ورزشی و رسانه ای بیاتن شد که به عنوان مثال می توان هویت علمی بخشیدن به شهر یاسوج با توسعه دانشگاهها، هویت بخشیدن به بحث گردشگری این شهر با توجه به این همه منابع خدادادی که این شهر زیبا فراهم است، سوم هویت بخشیدن به مسائل ورزشی با توجه به استعداد های فراوان و سرشاری که جوانان این استان دارند و چهارم هویت بخشی رسانه ای به رسانه های استان که نقش بسزایی در معرفی شهر یاسوج در پنجره جهانی رسانه دارند را اشاره کرد.

در اولین فرصت که در عرصه خدمت به شهروندان در شورای شهر مشغول به کار شویم همانطور که اشاره شد برای هویت بخشیدن به مولفه های ورزشی جوانان استان برنامه های ورزشی را حتی از محلات شهر شروع خواهیم کرد تا بتوانیم از همین تیم های محله ای بار دیگر در همه رشته ها تیم های توانمندی همچون تیم فوتبال و والیبال شهرداری را برای اظهار وجود در میادین ورزشی کشور داشته باشیم.

خانه رسانه و مطبوعات را با همکاری شورا و شهرداری که از وظایف معاونت فرهنگی است تشکیل دهیم که این موضوع نوید بخش یک خبر خوش برای رسانه ها است و در همین زمینه نباید از نقش رسانه ها غافل شد.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1398/3/2 - 08:56
اگربخوام نمره بدم نگین تاجی ۱۴ احمدی کیش ۱۲ هدایت اکبری ۱۱ آشنا ۱۲ اکبری تبار۱۳ حاج دهرابپور بانهایت احترام بدون نمره _ خوبانی ۹
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.