گروه: اخبار استان خبر: 119498 / تاریخ انتشار : 1398/2/31 ساعت : 13:49

جشن ازدواج 30 زوج دانشجوی یاسوجی در شب میلاد کریم اهل بیت برگزار شد+تصاویر و فیلم

مراسم جشن ازدواج 30 زوج دانشجو، از زوج های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن حکیم جرجانی یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر: مراسم جشن ازدواج دانشجویی، 30 زوج دانشجو، از زوج های دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در سالن حکیم جرجانی آن دانشگاه برگزار شد.

 

 

در این مراسم ریاست دانشگاه علم پزشکی یاسوج گفت: ازدواج پیوندی بوده که بین دو انسان برقرار می شود و اگر آگاهانه این پیوند انجام شود سبب آرامش و ترقی انسان خواهد شد، ازدواج در کنار پاسخ به نیاز های انسان از جمله عاطفی و جنسی، نیاز های فرهنگی و اقتصادی خود را تنظیم کرده و برای دست یابی به آنها تلاش می کند.

 

 

پرویز یزدانپناه بیان کرد:  ازدواج یک رفتاری بوده که در جوامع مخنلف وجود داشته و از طرفی در مذاهب مختلف خصوصا دین مقدس اسلام بر آن تاکید شده و انسان برای تکامل خود باید ازدواج کرده، و پیوند ازدواج در سنین مختلف نوجوانی، جوانی، بعد از جوانی انجام می پذیرد که زمان ازدواج بستگی به فرد و فرهنگ جوامع دارد.

 

 

وی با اشاره به فواید ازدواج آگاهانه عنوان کرد: ازدواج آگاهانه سبب ثبات فرد و همچنین ثبات جامعه خواهد شد، این موضوع یک ضرورت اجتناب ناپذیر بوده، که در جوامع و فرهنگ های مختلف نحوه برگزاری متفاوت بوده است، اگر این مقوله به تعویق انداخته شود احساس ناخوشایند در فرد و جامعه خواهد شد، از طرفی ناامیدی، بیماری، و پریشانی از جمله دلایل تعویق ادواج است.

 

 

ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ریشه بسیاری از ناهنجاری در جامعه به دلیل نادیده گرفتن سنت الهی ازدواج است، در این رابطه برای ازدواج آگاهانه نیاز به محبت و عشق در یک زوج است، که با ازدواج این دومقوله در افراد کامل شده و آنها احساس رضایت می کنند و اما برعکس عوام که فکر می کنند ازدواج سبب ایجاد مشکلات مالی خواهد شد باید گفت در جوامع مختلف و جامعه ما مشخص شده کسانی که ازدواج می کنند می توانند بر اساس برنامه ریزی زندگی خود را تنظیم کرده و با احساس مسوولیت و کار و تلاش بیشتر برای خانواده خود امنیت مالی در خانواده به وجود آورده، و از طرفی در شرع مقدس تاکید شده که خداوند روزی کسانی را که ازدواج می کنند تامین خواهد کرد.

 

 

وی افزود: ازدواج می تواند سبب افزایش سلامتی روحی و روانی افراد شده، و ارتباطات اجتماعی و تعاملات او افزایش پیدا خواهد کرد و جوانی که ازدواج نکرده باشد، ممکن است با خانواده خود اختلافاتی پیدا کرده باشد و این موضوع سبب از بین رفتن آرامش و افسردگی و مشکلات عدیده ای برای فرد خواهد شد.

 

 

پرویز یزدانپناه گفت: ازدواج سبب به وجود آوردن روابط اجتماعی در افراد و جوامع شده، که به طور کلی نتیجه ازدواج حفظ بقای نسل بوده، در شرایط  حاضر  یکی از مشکلات جامعه ما پیری جامعه است که اگر ازدواج توسط جوانان صورت نگیرد به شرایطی خواهیم رسید که تعداد افراد پیر از افراد جوان در جامعه پیشی خواهد گرفت و این موضوع سبب ایجاد مشکلات جدی در جامعه خواهد شد.

 

وی ادامه داد:  ازدواج یک کانون آرامش برای فرد و خانواده محسوب شده، به طور کلی ازدواج دو فرد جوان سبب ایجاد مسوولیت اجتماعی و خانوادگی، خود باوری و استقلال، دوستی محبت و عشق خواهد شد، و از طرفی در دین مقدس اسلام با ازدواج دین انسان کامل خواهد شد.

 

 

در ادامه مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری به صورت کوتاه گفت: از ریاست دانشگاه و معاون توسعه و پشتیبانی و معاون فرهنگی و معاون بهداشت و سرکار خانم حسینی برای برگزاری این مراسم تقدیر و تشکر میکنم.

 

وی بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان برای برگزاری این مراس و پیوند ازدواج کمک های کرد، که در همین مکان از آنها تقدیر و تشکر میکنیم.

 

 

  تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
 
 
 
 
 
 
-
 
 
-
 
 
 
 
 
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.